10:24 מגמה מעורבת בבורסות אירופה: הקאק עולה 0.2%, הדאקס יורד 0.1%

08:46 היורו מטפס 0.3% מול הדולר ל 1.19 דולר ליורו

08:22 בורסות אסיה: מדד ההאנג סנג מאבד 0.8%

20:56 ענקית החיפוש רוכשת את חטיבת הפיתוח של HTC תמורת 1.1 מיליארד דולר >>

18:26 בורסות אירופה: הקאק מטפס 0.6%

15:39 רשות ניירות הערך האמריקאית: האקרים פרצו למאגר וגנבו מידע פנים >>

09:54 הזהב נופל מתחת ל-1300 דולר ברקע לזינוק בתשואות

08:51 ביל גרוס: "אם הפד' ימשיך לדבוק במדיניותו, ארה"ב בדרך למיתון" >>

08:22 מגמה חיובית הבוקר בבורסות המזרח: הניקיי מטפס 0.3%

23:05 סגירה מעורבת לאחר הצהרת הפד': מניות הטכנולוגיה משכו למטה, הבנקים עלו >>

17:57 אפל מאבדת 2.7% ברקע לביקורות מאכזבות על מוצר הדגל >>

11:48 אחד הסקטורים הבולטים של השנה האחרונה ממשיך להיחתך, הזדמנות קניה? >>

15:47 הערב ב-21:00: הנה התחזיות לקראת האירוע המרכזי של החודש בשווקים >>

11:54 הפאונד הבריטי קופץ 0.5% מול הדולר ל 1.35 דולר לפאונד

10:21 בורסות אירופה: המסחר נפתח בירידות שערים קלות, הקאק מאבד עד 0.1%

08:19 בורסות אסיה: מדד הונג קונג מטפס 0.3%

08:07 האירו עולה 0.1% מול הדולר ונסחר ברמה של 1.2 דולר לאירו

19:46 מנהל קרן הגידור הגדולה בעולם - "ביטקוין זו בועה" >>

16:09 מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק נחקר במסגרת פרשת בזק >>

15:41 בולטות בת"א: טבע נופלת 3%, פלוריסטם יורדת 4%

13:51 פרשת בזק: הותר לפרסום - גם מנכ"ל חלל תקשורת נחקר >>

13:00 כחלון חתם על צו שיאפשר נסיעה חינם בקו כרמיאל - אחיהוד >>

12:45 בולטות בת"א: טבע נופלת ביותר מ-4%, ארית מזנקת 7%

10:53 יציבות בבורסות אירופה - הדאקס משיל 0.15%

08:19 הניקיי היפני משלים פערים - מזנק הבוקר 1.7%

08:18 טאואר חוזרת עם פער שלילי של כ-0.5%

22:18 ברקע לזינוק בתשואות: הזהב ממשיך לאבד גובה ויורד 1.2%

21:20 חובות צריך לשלם, וזה מתחיל להעיק על הצרכן האמריקני, האם אנחנו בדרך... >>

18:05 התשואות בשוקי האג"ח ממשיכות לטפס הערב >>

15:36 לב לבייב ושאול אלוביץ נפלטו מרשמית העשירים של 'פורבס' >>

15:35 בולטות בת"א: פרוטרום קופצת 2% במחזור הגבוה בבורסה

12:49 רוסאריו על מניית סינאל: שווי ראוי של 44 שקל לעומת שווי נוכחי של 32...

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

מלחמת עולם ב'כלל ביטוח': בניין של 3,200 עובדים עומד ריק כבר 5 ימים - ואין צפי לסיום הסכסוך

המתח בין הנהלת החברה לעובדים השובתים ממשיך להחריף זה היום החמישי ברציפות ונראה כי אף אחד מהצדדים לא מתכוון להתקפל מדרישותיו
 |  21
משבר חריף
Share
הבלאגן באחת מקבוצת הביטוח והפנסיה הגדולות בישראל חוגג זה היום החמישי ברציפות כאשר מחר צפוי המאבק בין העובדים להנהלת 'כלל ביטוח' להחריף עוד יותר עם הפגנה גדולה שמתוכננת להתקיים מול ביתו של מנכ"ל החברה איזי כהן בהרצליה וזאת בהמשך לשביתת הענק (בה לוקחים חלק 4,000 עובדי החברה) שנמשכת כבר 5 ימים.


המתח בין הצדדים הוצת כאשר בסוף השנה החולפת פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההנהלה לעובדים, כשבכל הנוגע לחידושו מתקיימים פערים גדולים בין דרישותיהם של העובדים לאלה שההנהלה מוכנה לקיים. העובדים מצידם טוענים כי הנהלת כלל בחרה שלא לקדם את המשא ומתן לטובת הסכם קיבוצי חדש, בעוד בהנהלה מאשימים מנגד את העובדים השובתים כי דרישותיהם מאמירות לסכומים של מאות מליוני שקלים, דבר שעשוי לפגוע באיתנות החברה. יתרה מכך, במכתב ששיגר מנכ"ל החברה לעובדים, טען הראשון כי הוועד מסלף את העובדות ואף מציג לעובדים מצגי שווא בנוגע לפשרות אותן מעלה ההנהלה לשולחן המשא ומתן.

בשל כך, העובדים החלו כבר ביום ראשון האחרון, לאחר מספר איומים ששגרו לבכירי החברה, בעיצומים ושביתה כללית שכאמור נכנסה היום ליומה החמישי. במסגרת השביתה, כך ע"פ וועד העובדים, לא ניתנים באופן גורף שירותי החברה השונים לרבות קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות, לא ניתן שירות למעסיקים, לא נשלחים דו"חות, מכתבים ומסמכים אל הלקוחות ולא מבוצעות פעולות השקעה הקשורות לכספי העמיתים. בנוסף לכך, סוכנים לא יכולים להנפיק פוליסות של החברה ולא מתאפשרים פדיונות של כספי פנסיה. בשורה התחתונה, החברה מושבתת באופן כמעט מלא.מלחמת הגרסאות עוסקת בעיקר בתוספת השכר השנתית שדורשים העובדים כאשר זו עומדת על 3.75% בנוסף ל-0.5% שתלויה בהשגת יעדים שייקבעו מראש. יחד עם זאת, ועד העובדים דורש חופשה משפחתית כל שנה בשונה מהתנאים שהוסכמו עד כה לחופשה אחת בלבד כל שלוש שנים. מנגד, החברה מציעה תנאים הכוללים תוספות שכר בכל שנה משנות ההסכם המבטיחות כי לא תהיה שחיקת שכר ביחס למדד, ובכל מקרה לא תפחתנה מ-1% ולא תעלינה על 3%; הגדלת תקציב הבונוס השנתי בכ-25% (לעומת התקציב בהסכם הקיבוצי הקיים) בכפוף לתוצאות העסקיות של החברה. כמו כן, הנהלת החברה מציעה הגדלת תקציב הרווחה השנתי ותוספות שונות אחרות ,שעלותן מגיעה למיליוני שקל בשנה. בנוסף הציעה כלל ביטוח תכנית פרישה מרצון לעובדים מבוגרים בתנאים מועדפים.יתרה מכך, העובדים מצידם דורשים תשלום מלא על ימי השביתה בטענה שזו "נכפתה עליהם" ובונים על תרחיש דומה לזה שהיה בשביתה הקודמת כאשר קיבלו תשלום על ארבעת הימים בהם לא נכחו בעבודה.

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, נשמע נחוש להמשיך במאבק. "עובדי כלל ביטוח ממשיכים להפגין אחדות מלאה וכתוצאה מכך משרדי החברה ריקים לגמרי. השביתה תימשך כל עד הנהלת כלל תמשיך בהתנהלותה המחפירה והמזלזלת כלפי העובדים", כך לדבריו. עוד מוסיפים בוועד עובדי החברה כי בחודש מארס האחרון הושגו מספר הסכמות ביניים בין נציגות העובדים להנהלה, אשר לאחריהן היו אמורים הצדדים לחזור להידברות אינטנסיבית לקראת הסכם קיבוצי מלא. למרות זאת, כך ע"פ טענת נציגי העובדים, הנהלת החברה בחרה שלא להתקדם מאז בנושאי הליבה שבמחלוקת, למרות נכונותו של הוועד.

עם זאת, רז וחברי ועד עובדי כלל ביטוח הם לא הנחושים היחידים בסאגה המתמשכת. אתמול אמר מנכ"ל כלל ביטוח לעובדים השובתים כי "החברה תהיה סגורה עד שתרדו מהעץ" ואותת להם שהוא לא מתכוון להתקפל ולהיענות לדרישותיהם "החמדניות". 

כך או כך, בשלב הזה בניין החברה בעתידים ריק כמעט לחלוטין מעובדים כאשר מאבטחים מונעים את כניסתם של השובתים למשרדי החברה. יו"ר הועד, שהגיע הבוקר לבניין, טען כי גם הוא נחסם על ידי המאבטחים כאשר גם הסיבה שלשמה הגיע - מתן אישורים הנדרשים מוועדת החריגים שאמורה לאשר עובדים מסוימים שיטפלו בתביעות דחופות הקשורות בפיקוח נפש כגון לקוחות סיעודיים, קצבאות נכים או אנשים שמחכים לאישור תשלום עבור תרופות ביולוגיות - נפלה על אוזניים ערלות.

יניב לוי, דובר ההסתדרות, אמר ל-BIzportal כי "אנו מגבים את העובדים באופן מלא. הנהלת החברה צריכה להפסיק להקשיב לעצות אחיתופל של יועצים חיצוניים ולחזור בהקדם לשולחן המשא ומתן. העובדים הם גלגל שיניים עיקרי בפעילות החברה ולמרות זאת הם זוכים למשכורות נמוכות מאוד. נמשיך במאבק שלנו, אנחנו נחושים וחזקים, לא נרתע".

עו"ד אלי גולן, מנהל חיתום וחבר ועד העובדים הוסיף - "ההנהלה בחרה בטקטיקה בזויה תוך התעלמות מוחלטת מהעובדים. לא נותנים לנו להיכנס לבניין וישנה אבטחה כבדה במקום, מי שנכנס מסומן בטלאי כחול. חטפנו מכות מהמאבטחים וישנו בלאגן גדול באזור. עם זאת, אנחנו לא נתרע ונמשיך במאבק. אתמול היינו אצל מנכ"ל החברה בבית והוא אמר ש"מצידו לסגור את החברה", זה נשמע הגיוני?". עוד הוסיף גולן כי "בשעות האחרונות נעשות פניות למנהלי מחלקות במטרה לפרק אותנו, זה לא יקרה. הדרישות שלנו בסיסיות וזאת על אף שהרווחיות של החברה עולה והעובדים נותרים עם שכר נמוך. ביקשנו בסך הכל סביב ה-3% העלאת שכר ועוד 0.5% בהתאם להשגת היעדים".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת כלל ביטוח מנהלת את המו"מ מתוך מחויבות לאחריות רבה להמשך חוסנה ויציבותה של החברה לאורך שנים, למען לקוחותיה, סוכניה ועובדיה. הבוקר קיבלו העובדים ממנכ"ל החברה מידע מפורט אודות סעיפי ההסכם שאושרו על ידו טרם ההכרזה על סכסוך עבודה. צר לנו כי למרות זאת בחר ועד העובדים לגרור את העובדים לשביתה מיותרת. אנו קוראים לועד העובדים לחזור אל שולחן הדיונים ללא תנאים מוקדמים. יודגש כי עובדים המוחרגים מההסכם ממשיכים בפעילות השוטפת לרבות פעילות השקעה בכספי עמיתים, תשלום קצבאות וטיפול בפניות דחופות של לקוחות, בכפוף למגבלות השביתה".

בתוך כך, עד שהמשבר יגיע לקיצו, המפסידים הם בעיקר כשני מיליון לקוחות החברה שנותרים ללא מענה.

מאבטחים בכניסה לבניין:


העובדים לא עושים סימנים של שבירה:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

21 תגובות ב-19 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
19 רובין הוד 03/08/2017 00:08 כוחנו באחדונו
בנק מזרחי טפחות נכנס יומו השני של השביתה
18 לקוחת כלל 25/06/2017 15:33 צריכה עזרה בדחיפות
השאלה מה לעשות? כספי הפנסיה בידיהם זה חוצפה שאין כמותה. איך מושכים את הכספים בזמן השביתה???
17 t 24/06/2017 14:43 נלחמים על לקחת את כספי הציבור. בסוף זה יצא מהפנסיה שלנו (ל"ת)
16 אלון 23/06/2017 09:32 עובדי כלל... כנסו
רוב הציבור לא יודע שאתם בכלל בשביתה, מאלו שיודעים רבים שמחים לאיד לאור השרות הזוועתי שקיבלו מכם בשנים האחרונות. אל תצפו לאמפטיה, ההסתדרות לא תעמוד לצידכם במעשים אלה רק בדיבורים, הלקוחות הקיימים כבר נוטשים ואיזי בכלל מאיים על סגירת החברה.... מתי בפעם האחרונה כתבתם קורות חיים?
דודי 24/06/2017 21:46 כמה שילמו לך ההנהלה שאתה מגיב בכל מקום?! אתה שקוף ולא
מזיז לעובדים. לך תישן על האף
15 YL 22/06/2017 21:56 אף אחד במדינה לא שם ז.... על העובדים תשבתו עד רעב
ציבור יקר כולנו זוכרים היטב מה גורלנו ש אנו מגישים בקשה לאותם עובדים ****מסכנים**** בבקשה לקבלת החזר על נזק או אובדן או תאונת דרכים או ת.עבודה המילה התעללות ב אבן שושן נכתבה על עובדי הביטוח ש מתעללים בציבור עד דק לכן.....אולי באמת יותר טוב ש רובכם תלכו הביתה הרי שרות זו מילה גסה עבורכם
14 משה 22/06/2017 21:09 ועד לא אחראי
שביתה מוגזמת, הפגיעה בסוכנים ובלקוחות אינה מידתית, תתביישו
13 אל תאמינו לכל תגובה 22/06/2017 21:01 מה שההנהלה לא מספרת על הבונוסים
טענו שב 2016 החברה לא עמדה ביעדים ולכן לא יחולקו בונוסים לעובדים. משום מה אנשי ההנהלה הגבוהה כן עמדו ביעדים ש ל ה ם. ולכן כן קיבלו בונוסים. איך? כי לא רוצים לחלק לכל העובדים אם אפשר שלא, ולהראות יותר רווחים כלפי חוץ. ושלא נדבר על העובדה שלא משנה מה הרווחיות של כל תחום, בסוף התוצאות של מחלקת ההשקעות קובעת את כל הרווחיות.
12 דורון 22/06/2017 20:56 חברה ארורה , את הסיבוס לעובדים לא העלו 7 שנים
וועומד על 25 ליום
11 חבר ועד מרכזי 22/06/2017 19:13 הודעה לכל עובדי חברת כלל!!!!
אתם בחרתם לעבוד בחברה שבה מתייחסים לאנשים בחוסר כבוד ורומסים אותם עד עפר!!! אתם בחרתם לתת יד לעושק של לקוחות החברה לגזול מכספם ולהונות אותם!!! אל תתפלאו על היחס שאתם מקבלים. ארגון שנוהג כך בלקוחותיו לבטח לא יכבד את עובדיו. שאלו את עצמכם כמה מכם התהדרו עד כה במכירות שאינן לצרכיו האמיתיים של הלקוח? כמה מכם קיבלו בונוסים מפוצצים על הלבשת מוצרים צולבים ריקים מתוכן ללקוח? כמה מכם חיים ומתפרנסים מהפיקציה שאתם מוכרים? וזוהי התשובה האמיתית: מי שהולך לישון עם נחשים שלא יתפלא כשהוא עצמו קם בבוקר עם נכישות נחש. מכרתם נשמתכם !!!! חזרו לדרך הישר וייטב לכם!!!
10 עובד לשעבר 22/06/2017 19:12 איזי כלל ביטוח זו לא דיקטטורה (ל"ת)
9 אחד העם 22/06/2017 18:36 ללא לקוחות לא תהיה לכם עבודה
דבר ראשון אני מעביר את קופת ההשתלמות שלי מכם לחברה יותר רצינית. אתם לא תעשו פעולות בחשבונות של הלקוחות שלכם מי צריך אותכם חוצפנים
8 בסוף יוני איזי מתקפל 22/06/2017 17:11 עובדים - תחזיקו מעמד עד 30/6. בלי השיערוכים החברה גמורה (ל"ת)
7 עובד חברה 22/06/2017 16:56 מנכ"ל כושל
והנהלה מנופחת ובזבזנית מנהלים לא מקצועיים מקום אחרון בשירות בתשואות וברווח השנתי . הוא צריך להסיק את המסקנות !!
6 דירקטור 22/06/2017 16:56 חברה של אף אחד - כל האמת
איזי כהן תתפטר כבר הרסת לאלפי עובדים את הפרנסה, את האווירה בחברה. מאות עובדים התפטרו בגללך העיקר לא להיות כפופים לרודן כמוך. אלפי סוכנים הצביעו ברגליים ועברו לעבוד עם חברות אחרות שם מקבלים שירות טוב יותר עבור לקוחותיהם. עשרות אלפי לקוחות נטשו וממשיכים לנטוש את כלל ביטוח רק בגללך. אתה מרשה לעצמך להתנהג בצורה כזו כי אין לך בעל בית. החברה נמצאת אצל נאמן וקבוצת אי די בי מתביישת בך. תתפטר בשפל. לעולם לא יהיה לך שיא
5 סוכן ביטוח 22/06/2017 16:28 מבין את העובדים (ל"ת)
4 סוכן ותיק 22/06/2017 16:12 אין פלא!!! איזי כהן השאיר חותם בכל מקום - כישלון!!!
צריך לתבוע את כל הדירקטורים, הרי הבעיות של כלל ביטוח לא התעוררו לפני שבוע. יש רק פתרון אחד - להחליף את המנכל ואת כל החבובות (סמנכלים) העובדים המסורים ישקמו את החברה יחד עם הנהלה חדשה
3 עובד חברה לשעבר 22/06/2017 16:01 תנאי העסקה בכלל
כאחד שעבד בחברה התנאים של העובדים למעט עובדי כנף וכללביט מהנמוכים בענף השכר בסיס אצל רוב העובדים עומד 5.5 ובנוסף משכורת 13 למי שהגיע לםני 4 שנים ובונוסים בכפוף ליעדים )70 אחוז).גם אם אכמת את מה שמסביב אולי העובד יגיע למשכורת של 6ברוטו וזה בטוח לא מכסה גן ושכירות שזה בושה!! אם הדרישות של העובדים מוגזמות אולי איזי וחבריו (הנהלה)יקצצו בשכרם. כל השנה ההוצאות שלו ושל חבריו מגיעים ל20 מיליון שח בשנה שזה גבוה יותר מההסכם הקיבוצי הנוכחי
2 תזהרו מההסתדרות 22/06/2017 15:51 בסוף תפלו יחד איתה
שביתה של שבוע תגרום לנזק בלתי הפיך בחברה. בסופו של יום גם העובדים יפסידו. היה ראוי לשבות יום יומיים. יש פה משבר אמון שיהיה קשה לאחות. ההסתדרות רגילה למצוץ את הדם של משלמי המיסים פה זה בעל בית פרטי ועם המבוטחים יברחו תאכלו אותה בגדול. אני כמובטחת שנים רבות בחברה איבדתי את האמון בעובדים של החברה. חציתם קו אדום!
רוני 22/06/2017 16:33 התוספת שכר של כל העובדים בשנה , היא המשכורת של המנהל בח
הי המשכורת של המנהל בחודש. מחוץ לבונוסים. אין כל בעיה של נזק לחברה עם עובדים כאלה הלקוחות ישארו בחברה ואין כל חשש.
1 רמי 22/06/2017 15:39 וכשיחזרו לעבודה יהיו פידיונות ענקיים!
כלל עלולה ליפול חזק בגלל הסיכסוך. בריחת עשרות אלפי לקוחות וזרימה אדירה של כספים החוצה. מבול בדרך וחבל כי זה ישפיע על כולם כולל ירידות זמניות בבורסה...
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.