דו"חות דיסקונט: זינוק של 70% ברווח הנקי ל-303 מיליון שקל

 |  (1)
דיסקונט, צילום: סיון פרג'
דיסקונט הוא הבנק הראשון מבין הבנקים לפרסם הבוקר את תוצאות הרבעון הראשון של 2017, שעשויות להצביע המגמה בסקטור כולו בהמשך השנה. דיסקונט רשם עלייה של 13.6% בסך ההכנסות וזינוק של 70% ברווח הנקי לצד המשך הליך ההתייעלות, ומנגד רשם זינוק בהפרשות להפסדי אשראי.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי זינק כאמור ב-70% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-303 מיליון שקל ברבעון הראשון. ההכנסות מריבית עלו ב-11% ל-1.16 מיליארד שקל ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מעמלות עלו ב-6.7%. העלייה בהכנסות מיוחסת לגידול בתיק האשראי של הבנק. דיסקונט רשם גידול בשיעור של 11% באשראי לציבור (נטו), וגידול בשיעור של 14% באשראי למגזר הקמעונאות (משקי בית ועסקים קטנים וזעירים).
התשואה נטו להון הגיעה ל-8.6%, לעומת 5.5% ברבעון המקביל אשתקד ולעומת שיעור של 6.6% בכל שנת 2016.
בתוך כך, דיסקונט רשם עלייה של 215% בהוצאות להפסדי אשראי ל-99 מיליון שקל. העלייה בהוצאות להפסדי אשראי מיוחסת לרישום הוצאות על בסיס קבוצתי שהושפעו בעיקר מגידול במחיקות חשבונאיות ומשינויים בשיעורי ההפרשה ומגידול באשראי.
ההוצאות התפעוליות עלו ב-1.1% ל-15 מיליון שקל. העלייה הושפעה בעיקרה מגידול של 8.4% (24 מיליון שקל) בסעיף הוצאות אחרות, שקוזזה בירידה של 9 מיליון שקל בהוצאות אחזקה ופחת בניינים וציוד.
לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית דיסקונט: "נתוני הרבעון הראשון לשנת 2017, משקפים התקדמות ניכרת במתווה התוכנית האסטרטגית הרב שנתית, ומציגים שיפור נוסף בהשגת היעדים המרכזיים של הקבוצה. גם ברבעון זה, בולטת במיוחד מגמת הצמיחה לרוחב הקבוצה. האשראי לציבור צמח בשיעור דו ספרתי, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. לצד הצמיחה באשראי, נרשם גידול בשיעור דו ספרתי גם בהכנסות. הצמיחה באשראי והגידול בהכנסות הושגו במקביל לשליטה מתמשכת בהוצאות הבנק והקבוצה. תוצאות אלה הביאו לשיפור ניכר ביחס היעילות שעומד על 68.8%. אנו מסתכלים כל העת קדימה, בוחנים את החידושים ומתאימים את עצמינו לעולם המשתנה. אנו משקיעים משאבים רבים כדי לאפשר ללקוחותינו מערכי שירות מתקדמים ופועלים לקידום מודלים בנקאיים חדשניים בדגש על שיתוף פעולה עם חברות הפינטק. בתוך כך, חתמנו לאחרונה על הסכם עם חברת PayBox בישראל, מהלך המאפשר לנו כניסה מהירה לתחום התשלומים הדיגיטליים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חגיגה
  מאיר פ 15/05/2017 11:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבנקים חוגגים ( לא היה לבנקים רווחים כאלו בעבר )חגיגת נדידת בנק ישראל אשר בזכותה הבנקים קפצו במאות אחוזים ברווח על חשבון צעירי ישראל הפריירים יוקר המחיה היא מילה של פוליטיקאים , מי שם על הפוליטיקאים כן עושקים אותנו במדינה ביטקר המחיה הגבוה בעולם
  סגור