מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות על יציאת איתוראן: "מתי הרגולטורים יתעוררו? הבורסה במשבר"

אילן פלטו קורא לראש הממשלה ולשר האוצר לקחת אחריות ולהקל על הרגולציה בשוק ההון
 |  (3)
אילן פלטו, מנכ"ל אגוד החברות הציבוריות, צילום: יח"צ
על רקע יציאתה מרצון של חברת איתוראן מהבורסה בת"א (שגם קורסת כעת ביותר מ-10% ובמחזור מסחר אדיר), שמצטרפת לעזיבות הכואבות של אסם ושל מלאנוקס, שוב עולה לדיון השאלה כיצד ניתן למנוע יציאה של חברות נוספות הנסחרות בשוק ההון המקומי.
מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו, קרא לקובעי המדיניות לפעול בנושא, ולמנוע יציאת חברות נוספות: "מלאנוקס, אסם ואיתוראן כבר לא יחזרו לת"א, השאלה היחידה היא כמה עוד חברות יימחקו עד שהממשלה, משרד המשפטים והרגולטורים יתעוררו מתרדמת החורף שלהם".
"הבורסה הישראלית נמצאת במשבר חמור", אמר פלטו. "מאות חברות נמחקו מהמסחר ואין הנפקות ראשוניות, ובכנסת ממשיכים להוסיף רגולציה מכבידה על החברות הציבוריות. אני קורא לראש הממשלה ולשר האוצר לקחת אחריות ולפעול למימוש הקלות אמיתיות ברגולציה ולפעול ליישום מהיר של ההקלות המועטות שהוחלט עליהן, במטרה להחזיר את החברות לישראל ואת הבורסה להיות מנוע צמיחה של המשק כולו".
יציאתה של איתוראן מצטרפת לעזיבה של עוד חברות ציבוריות רבות מאחוזת בית, כשבשנת 2015 נמחקו מהבורסה בתל אביב 22 חברות, ושנה קודם לכן, ב-2014, המספר היה גבוה עוד יותר ועמד על 42 חברות. מאז שנת 2007, אז נסחרו בת"א 654 חברות ציבוריות, לא פחות מ-192 חברות נמחקו מהמסחר בה. כיום מספר החברות הנסחרות עומד על 462 בלבד.
תגובת הבורסה:
 
"אנו מצרים על החלטת איתוראן להפסיק להיסחר בבורסה, לאור יחס המחזורים המשמעותיים, שעומד על כ- 70% במסחר בתל אביב ובשים לב לכך כי הרגולציה פועלת לצמצם את העלויות העודפות לחברות דואליות ולחברות הרשומות רק בנאסד"ק כאחד.
"נדגיש כי לאורך השנים, שוק ההון הישראלי היווה מקור משמעותי לצמיחתה של החברה וגם כיום רוב משקיעיה ובעלי העניין שלה נמצאים כאן בישראל."
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ביום שני ה-29.2
  שגיא טובי 24/02/2016 16:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דיון בוועדת הכספים בנושא המשבר בבורסה.אלי שני ואני נדבר על עניין המס מי שמעוניין לדבר על נושא הרגולציה-מוזמן.
  סגור
 • 2.
  חל איסור לכהנים להכנס לבורסה !
  ג'קי 24/02/2016 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל זמן שמנהיגי הכלכלה לא יבינו שהעסק בצרות ולא יקבלו החלטות להחיות את הפעילות בה .
  סגור
 • 1.
  אין סיכוי לשום מהלך עד שהמס ירד ל 10% (ל"ת)
  אזרח 24/02/2016 16:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור