דו"חות טובים לקרסו מוטורס - גידול של 29% בשורת ההכנסות

מניית החברה, שעלתה השנה מעל 17%, נמצאת בשיא כל הזמנים. האם תמשיך לעלות?
 | 
דאצ'יה, צילום: Getty images Israel
קבוצת קרסו מוטורס  קרסו -1.03% קרסו 1,628 -1.03% קרסו בסיס:1,645 פתיחה:1,645 גבוה:1,638 נמוך:1,620 תמורה:428,352 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , יבואנית רכבי רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה – פרסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הראשון של שנת 2015, המלמדות על גידול במכירות, בהכנסות וברווחיות החברה.
מדוחותיה הכספיים של קבוצת קרסו מוטורס לסיכום הרבעון הראשון של שנת 2015 עולה, כי הכנסותיה של הקבוצה צמחו בכ-29% לכ-883 מיליון שקל, בהשוואה לכ-685 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר הודות לגידול במכירת כלי רכב חדשים מתוצרת רנו, אינפיניטי ולראשונה ממכירות של מותג דאצ'יה. בסה"כ מכרה החברה 6,244 חברות, מתוכם 617 רכבי דאצ'יה - המותג המוזל של הקבוצה שהשוק בתחילת הרבעון.   
הרווח הנקי של קבוצת קרסו מוטורס ברבעון הראשון של שנת 2015 עלה בכ-16% לכ-31.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-26.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר הודות לגידול במכירת כלי רכב חדשים ולשיפור הרווחיות במגזר מכירת כלי רכב.
איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס: "קרסו מוטורס מסכמת את הרבעון הראשון של 2015 עם צמיחה בכל מגזרי הפעילות שלה. ברבעון זה סיכמנו בהצלחה השקה של מותג דאצ'יה, שלשמחתנו התקבל באהדה רבה על ידי הצרכן הישראלי, לצד עליה של כ-35% במכירות רכבים מתוצרת רנו וגידול מרשים של מכירות אינפיניטי עם השקת הדגמים החדשים של המותג. אנו שוקדים על השקת דגמים נוספים במהלך השנה ומאמינים, כי הם יהוו את מנועי הצמיחה של הקבוצה לשנתיים הקרובות, במקביל להמשך תהליכי הפיתוח של הפעילויות העסקיות האחרות שלנו".
במקביל לפרסום הדוחות,  פרסמה חברת מידרוג דירוג Aa3 עם אופק יציב לאגרות חוב של קרסו מוטורס, אם תבחר החברה להנפיק. זאת, לאחר שהחברה פרסמה שבוע שעבר תשקיף מדף. הדירוג ניתן לצורך גיוס אג"ח בהיקף של עד 400 מיליון שקל עם מח"מ של עד 8 שנים. בנימוקיה מתייחסת מדרוג למיצובה העסקי של קרסו, הנחשבת לאחת מ-6 היבואניות הגדולות והוותיקות בענף ושהינה בעלת פרופיל עסקי גבוה יחסית, הנתמך בנתחי שוק יציבים יחסית (8.5% בממוצע בשלוש השנים האחרונות), מגוון מותגים ודגמים התואם כמעט את כל ספקטרום הטעמים של השוק המקומי. בנוסף מציינת מדרוג, כי החברה נהנית מקשרים חזקים עם היצרנים של מותגי החברה שלה, המתבטאים באספקת ביקושים טובה, התאמת דגמים לטעם הישראלי ובתמחור אטרקטיבי. מדרוג מתייחסת גם לאיתנות ולגמישות הפיננסית של קרסו המתבטאת בכרית הונית משמעותית ויציבה, הנתמכת בנגישות טובה למקורות מימון ובכך שכל נכסי החברה פנויים משעבוד ובהם נכסי נדל"ן בבעלות החברה וזיכיונות יבוא. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה