מייסיס פרסמה דו"ח חלש במיוחד - המנייה צללה 13.4%

|
עונת הדו"חות
רשת המרכולים מייסיס פרסמה את הדו"ח שלה לרבעון הראשון של השנה והציגה תוצאות חלשות במיוחד שישפיעו גם על הפעילות העסקית שלה בהמשך השנה. החברה הרוויחה 40 סנט למניה לעומת הרווח בשנה שעברה שעמד על 56 סנט. המשקיעים שולחים את מניית מייסי'ס  (סימול: M) לירידות חדות של 13.4% במסחר.  
מכירות החברה ירדו 7.4% אל מול המכירות ברבעון המקביל. מדובר ברבעון החמישי ברציפות שבו מכירות הרשת בת ה- 798 חנויות רשמה ירידה במכירות. הכנסות מייסי'ס הסתכמו ב-5.77 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה בעוד צפי השוק עמד על 5.93 מיליארד דולר. 
לטענת ההנהלה, המכירות ירדו בעקבות התחזקות הדולר שמנעה מהתיירים להגדיל את קנייתם והירידה בבטחון הצרכני בארה"ב. נזכיר כי שני שליש מהצמיחה האמריקנית מבוססת על נגזרות של הוצאות הצרכן האמריקני. אם להתרשם מהתחזית של מייסיס, החולשה בצריכה האמריקנית אמורה להימשך. 
הרשת הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה עד לכדי 3.15 דולר למניה לעומת התחזית הקודמת שנאמדה בין 3.8 דולר ל-3.9 דולר למניה. "אנו רואים המשך מומנטום של החלשות בהוצאות הצרכנים האמריקניים בתחום הביגוד והמוצרים הנלווים. המכירות החלו להיחלש יותר ממה שצפינו באמצע מארס האחרון." כך פרסם מנכ"ל החברה טרי לונדגרן.
הירידה במכירות מייסי'ס ובלומנגדיילס הביאה לידי כך שבשנה האחרונה מניות מייסי'ס ירדו ב-40%. נציין כי יריבתה המסחרית של מייסי'ס, ג'י סי פני (סימול: JCP) מסתדרת טוב עם הירידה במומנטום הקניות בארה"ב. בשנה האחרונה, מניית פני מציגה ירידה מינורית בערכה. היום בעקבות הדו"ח של מייסי'ס מניית ג' סי פני צונחת 3.8%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות