סר חינה: הבורסה האמריקנית ממשיכה לאבד משקיעים, איפה הכסף?

אחרי שנתיים רצופות בהן ההון שזרם אל המניות האמריקניות היה כפול משאר שווקי העולם, בחודשיים האחרונים נרשם שינוי של ממש
|
סיבוב פרסה

ביום שני האחרון פורסמה כמות ני"ע האמריקניים שנרכשו על ידי משקיעים זרים. הצפי של השוק היה לעלייה של 27.2 מיליארד ניירות בכמות הניירות בחודש פברואר. התוצאה עצמה, כפי שהתברר הייתה נמוכה משמעותית והצביעה על ירידה של 27.2 מיליארד ניירות. 

הפער העצום בין הצפי של השוק לבין התוצאות אמנם הפתיעו את השוק, אך במבט לאחור ניתן למצוא לפער מספר סיבות הגיוניות. על פי אתר בלומברג, המניות האמריקניות איבדו את הקסם שלהם מסביב לעולם. "מאז שנת המשבר הפיננסי, דעת המשקיעים הגדולים הייתה שלילית כל כך על המניות האמריקניות". 

זו הריבית טיפש

בעקבות החשש מעליות הריבית ועליית השערים באירופה, מנהלי ההשקעות החלו לדרג את המניות האמריקניות בדירוגים נמוכים יותר כפי שעשו באחרונה רק אי שם בשנת 2008. בתוך כך סקר של חברת המחקר של בנק אוף אמריקה, מראה כי מנהלי קרנות הגידור משכו 14 מיליארד דולרים ברבעון האחרון מהשקעות במניות אמריקניות והשקיעו 29 מיליארד דולרים נוספים במניות גלובאליות.  

השינוי הוא היפוך משמעותי של סנטימנט המשקיעים ששלט בזירה העולמית בשנתיים האחרונות דאז ההון שזרם אל וול סטריט היה גדול פי שתיים מכל מקום אחר. מתחילת שנת 2015 המצב השתנה כאשר בשאר הכלכלות הגדולות בעולם הכריזו על הקלות מוניטאריות ובארה"ב החליטו לסיים עם הצעדים המוניטאריים שגרמו למדדים לעלות בהתמדה משנת 2009. 

על פי סטייסי נוט (Stacey Nutt), מנהל הכספים של ClariVest טוען ש"שוק המניות בארה"ב היה אי של הזדמנויות במשך כמה שנים, אך היא איבדה את התואר הזה, לא משום שהמצב רע, אלא שפשוט יש מקומות אטרקטיביים יותר". לא חסר בשוק מנהלי השקעות שחושבים כמו נוט. כמות המנהלים שמחזיקים באחזקת חסר של מניות אמריקניות מול מדדי היחס בחודש מרץ עלה ל-19% אל מול 6% מהחודש הקודם. 

מאז שנת 2009, מדי שנה, מדד ה-s&p 500 השיא תשואה גבוהה יותר ממדד המניות העולמי- MSCI World. מתחילת השנה, המדד האמריקני אינו מצליח לשחזר את ההצלחה כאש הניב תשואה של 0.7%, לעומת תשואה של 2.1% של המדד העולמי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות