התכנית הראשונה המקודמת על שטח שדה דב הופקדה להתנגדויות הציבור

מדובר בתכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במתחם אשכול הכוללת 4,844 יח"ד מתוך 16 אלף המתוכננות ברובע החדש. רמ"י: "בשורה לשוק הדיור ולמשק כולו"

|
(1)
שדה דב, צילום: Istock
הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ד') על הפקדת התכנית המפורטת הראשונה מבין שלוש המקודמות על שטח שדה התעופה שדה דב. מדובר בתכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במתחם אשכול הכוללת 4,844 יחידות דיור מתוך 16 אלף דירות המתוכננות ברובע החדש.
בנוסף ליחידות הדיור, התכנית שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי משרד 'מנעד' אדריכלים, כוללת שטחי מסחר בהיקף של 45,000 מ"ר, תעסוקה בהיקף של 145,000 מ"ר וכ-680 חדרי מלון. שטחי המסחר והמלונאות משולבים הן בשטחי המגורים והן בשטחי התעסוקה.
התכנית ממוקמת בצפון העיר תל אביב ומשתרעת על שטח כולל של 341 דונם. תמהיל הבינוי המתוכנן כולל בינוי מרקמי, בנייה גבוהה ומגדלים, ובצפיפות גבוהה המותאמת ללב המטרופולין של כ-54 יח"ד לדונם בממוצע. התכנית נשענת על הקו הירוק של הרכבת הקלה העתיד לעבור באבן גבירול.
עוד כוללת התכנית תוואי רחובות ושטחים ציבוריים פתוחים היוצרים רצף עירוני בצפון העיר תל אביב באופן המקשר בין שכונות העיר, שכונות חדשות וחוף הים. 
סגירת שדה התעופה מתוכננת בתחילת יולי 2019 כאשר בחודש אפריל האחרון הופקדה התכנית להתנגדויות הציבור והיא צפויה לעבור את אישור ועדות הבניה בתחילת חודש יוני הקרוב. השבוע הועבר מכתב התנגדות מטעם תושבי שכונות הצפון המתחברים בימים אלה לטובת שדה דב, בו נטען כי התכנית, מהגדולות והמשמעותיות ביותר בישראל בשנים האחרונות, פוגעת באופן מהותי בתושבים רבים וביקשו למנוע את המהלך (לכתבה המלאה). 
מתכננת מחוז תל אביב ברמ"י, גילי טסלר: "תכנית רובע שדה דב איננה "עוד תכנית" היא תכנית המהווה כיום את הסמן הימני בשדה התכנון (!) העובדה כי אנחנו מתמודדים עם סוגיות כמו צפיפות, תשתיות ברות קיימא, אנרגיות מתחדשות, מורכבות קניינית ויישומית, מחייבות אותנו לשכלול וחדשנות".                                                                
 
מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י, רפי אלמליח: "מתחם זה מהווה סנונית ראשונה כחלק ממארג תכניות באזור המקודמות ע"י רמ"י ואשר ימומשו עם פינוי שדה התעופה שדה דב. מדובר בחטיבת קרקע משמעותית בלב אזור הביקוש המאפשרת פיתוח שכונה איכותית, מקיימת, משורתת תנועתית ונתמכת בשטחי ציבור כנדרש. פיתוח המתחם ואזור שדה התעופה כולו הוא בשורה לשוק הדיור ולמשק כולו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שדה חליפי
  ג'ק 15/05/2019 18:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה לא המצאת הגלגל להקים שדה תעופה חליפי בים כפי שעשו במקומות שונים בעולם . במבט של מדינה על עתיד התעופה אין ספק שזה פתרון מושלם שישרת הרבה צרכים מכל היבט לדורות .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות