האוצר מציג: הקלה משמעותית למגזר הערבי בתחום הדיור

מחזיקי נכסים ביישובי מיעוטים יוכלו לרשום קרקע על שמם גם אם רובצים עליה חובות שיצרו בעלים קודמים

|
(1)
משבר הנדל"ן

הקלות למגזר הערבי בתחום הדיור: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת שר האוצר משה כחלון המאפשרת הקלות ברישום זכות במקרקעין ביישובי מיעוטים. שר האוצר הביא אמש (א') בפני ועדת השרים לענייני חקיקה תזכיר חוק ההסדרים בפרק הנוגע למיסוי מקרקעין, במסגרתו מוצעות הקלות ברישום מקרקעין למתגוררים ביישובי מיעוטים, וזאת בעקבות מסקנות "צוות 120" שבחן את הנושא בהתאם להחלטת ממשלה מדצמבר 2014 לטיפול בסוגיות דיור ביישובי המיעוטים.

הצוות זיהה כי ברבים מן היישובים, חלק ניכר מעתודות הקרקע לפיתוח הן קרקעות פרטיות אשר אינן רשומות בפנקס המקרקעין על שם הבעלים שלהם בפועל, אלא על שם בעלים קודמים של המקרקעין. אחת הסיבות לכך היא, שלעתים בעלים קודמים של הנכס לא דיווחו על עסקאות בנכס או לא שילמו את המס המתחייב בגינן – שני תנאים המחייבים רישום בעלים חדשים. מצב זה מקשה על השגת מימון לביצוע פעולות בניה נוספות, אשר יכולות לפתח את הקרקעות ולהגדיל את היצע הדירות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בתזכיר החוק מוצע לקבוע שתוקפה של מכירת זכות במקרקעין המצויים בתחומי יישוב מיעוטים (המוגדר כיישוב ש-80% מתושביו אינם יהודים, על פי נתוני הלמ"ס) שנעשתה לפני יום 1 בינואר 2016, לא תותנה בתשלום המס או במילוי התנאים האחרים המופיעים בסעיף 16(א)(1) לחוק מיסוי מקרקעין. עם זאת, התנאים לרישום מכירת הזכות במקרקעין הקבועים בחוק - יישארו בעינם.

כך, הרוכש אשר מבקש להירשם, יחוייב בתשלומי המס המתחייבים מהעסקה אשר ביצע בעצמו, אך רישום המקרקעין על שמו לא יותנה בתשלום כל חובות המס בגין עסקאות קודמות שלא היה מעורב בהן אשר נעשו באותה זכות במקרקעין, ועל הקרקע לא יחול שיעבוד בגינן. תיקון זה לא יגרע מחובת הצדדים לעסקאות הקודמות להגיש את ההצהרות המתחייבות על פי חוק ולא יגרע מסמכות רשות המסים לגבות את החובות בגין עסקאות אלה, אם ישנן.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה זה הדבר הזה? רק יהודים חייבים לשלם מיסים במלואם ועם
  שלי 17/08/2015 13:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ריבית לפני כול פעולה בנכס? של מי המדינה הזו לכול הרוחות? ההתרפסות לפני המגזר הערבי עוברת כול גבול וכול חוש הישרדות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות