ספקולציות מפילות הדולר: "אנחנו ממשיכים לקנות דולרים כרגיל"

כך אומר בכיר בבנק ישראל ל-Bizportal בתגובה לספקולציות כי בנק ישראל בוחן אסטרטגיית יציאה מתוכנית רכישות המט"ח. הדולר צונח ל-4.02 שקלים
ספקולציות מפילות הדולר: "אנחנו ממשיכים לקנות דולרים כרגיל"

המטבע האמריקני מידרדר היום לרמת שפל של חודשיים ברקע לספקולציותץ כי מחפש אסטרטגיית יציאה מתוכנית רכישות המט"ח ובמקביל לכניסת ספקולנטים.

בכיר בבנק ישראל הגיב בשיחה עם Bizportal לספקולציות ואמר, כי "בנק ישראל ימשיך לקנות דולר בקצב של 100 מיליון דולר ליום עד הודעה חדשה. כל הדיבורים על אסטרטגיית יציאה אינם נכונים. מהרגע שנכנסו אנחנו בוחנים אסטרטגיה יציאה, כך שהדיבורים על כך דווקא היום אין בהם שום דבר".

נתוני מאקרו

לפני זמן קצר דווח כי המיתון במשק ממשיך להעמיק והפעילות הכלכלית במגזר העסקי מתכווצת. בנק ישראל פרסם לפני זמן קצר כי המדד המשולב למצב המשק המשיך לסגת גם בחודש שעבר. המדד המשולב ירד באפריל ב-0.3%. הירידה במדד החודש מעידה על המשך ירידת היקף הפעילות, אם כי בשיעור מתון ביחס לזה של החודשים הקודמים. המשך ההרעה במצב המשק מצא ביטויו בירידת מדד הייצור התעשייתי ובירידות ביבוא וביצוא הסחורות.

היום פורסם ביפן כי הכלכלה, השניה בגודלה בעולם, התכווצה בקצב שיא של 15.2% ברבעון הראשון של 2009 על רקע העמקת המיתון בשווקי היצוא העיקריים של יפן בצפון אמריקה, אירופה והאטה באסיה. כך דווח היום (ג') בטוקיו. עם זאת הנתון היה טוב יותר מציפיות כלכלנים, שהעריכו בממוצע התכווצות של 16.1% במשק היפני. זאת לאחר ירידה של 14.4% בתוצר המקומי הגולמי של יפן ברבעון הרביעי של 2008. בשנה שהסתיימה ב-31 במרץ התכווץ המשק היפני ב-3.5%, שיא שלילי מאז החלו למדוד את הנתונים בשנת 1955.

השער היציג נקבע בירידה של 0.73% לרמה של 4.091 שקלים והאירו איבד 0.38% לרמה של 5.59 שקלים. כעת ממשיך הדולר בנפילה ויורד עוד 0.8% לרמה של 4.05 שקלים. בעולם נחלש הדולר ב-0.35% לרמה של 95.67 יין לדולר ויורד ב-0.5% לרמה של 1.37 דולר לאירו.

ספקולנטים חוזרים למשחק

מחברת כלל פורקס נמסר כי מה שמאפיין את הדולר /שקל בשבועיים האחרונים היא תנודתיות חריפה שמסמלת שספקולנטים כבדים חזרו לפעול בשוק. תנודות של 5 אגורות ביום הפכו לדבר של מה בכך ואת המסחר בימים אלה כדאי להשאיר למקצוענים.

בטווח הארוך יותר הצמד ממשיך לחפש כיוון , כאשר 4.17 היא נקודת מפתח להמשך העליות. אתמול ראינו כי קרוב לרמה זו הייתה התנגדות חזקה . במידה וימשיך מסע הירידות הספקולטיבי רמת 4.09 היא המפתח לפני ירידה אפשרית נוספת לרמה הפסיכולוגית ב- 4 שקל לדולר, מציינים בכלל פורקס.

מחברת איזי-פורקס נמסר כי רמת התמיכה הקרובה נמצאת ב-4.1000 ופריצה שלה כלפי מטה יכולה להאיץ את התחזקות המטבע המקומי מול הדולר.

נזכיר כי אתמול נפל השטר הירוק נפל כנגד המטבעות העיקריים ביום שלישי, זאת בשל העלייה בשוק המניות ברחבי העולם והאופטימיות הגדלה כי המיתון הגלובלי מתמתן ובכך בעצם מוריד את הביקוש למפלט בטוח במטבע האמריקאי.

הנתונים המעודדים מגרמניה עם שיפור הסנטימנט העסקי והחדשות כי מספר בנקים עיקריים בארה"ב מבקשים לשלם חזרה את ההון אשר קיבלו בשעת חירום מהממשלה, חיזקו את בטחון המשקיעים לכלכלה הגלובלית והמערכת הבנקאית. סקר הZEW הגרמני אשר מודד בוחן את המשקיעים המוסדיים והאנליסטים הצביע על עליה ניכרת בסנטימנט הכלכלי בגרמניה לרמה של 31.1 וגבר על הצפי של 20 נקודות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות