הממונה על ענייני הנפט ביטל את רישיון גבעות עולם בראש העין

זאת אלא אם ימולאו דרישותיו תוך שבועיים; "תכנית החברה אינה קרובה לציפיות הקיימות מתכנית לפיתוח מחזקת נפט"
|
(3)
טוביה לוסקין גבעות חיפושי נפט, צילום: דנה הראל; Bizportal
שותפות חיפושי הנפט והגז גבעות יהש +3.72% גבעות יהש 19.5 +3.72% גבעות יהש בסיס:18.8 פתיחה:19 גבוה:19.6 נמוך:19 תמורה:147,573 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  דיווחה היום (א') כי הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה הודיע לשותפות על ביטול זכות הנפט של השותפות בחזקת ראש העין אלא אם ימולאו דרישותיו תוך שבועיים.
במכתבו מציין הממונה כי החל ממועד תחילת החזקה נקדחו 3 קידוחים בתחומי החזקה. קידוח מגד 4 אשר כלל אף קידוח צד וקידוח אופקי, קידוח מגד 5 אשר נקדח פעמיים באותו המיקום, וקידוח מגד 6 אשר כלל אף הוא קידוח צד. נפט הופק בחזקה מקידוח מגד 5 בלבד, והחל מאפריל 2017 לא מופק נפט אף מקידוח זה. כלומר, כבר כ-10 חודשים שלא מופק נפט משטח החזקה.
לאור התקופה הארוכה שעברה משנת 2002, מועד נתינת החזקה, לאחר מספר רב של קידוחים אשר בוצעו על ידי בעלי החזקה בשטח הזכות, הידע הגאולוגי וההנדסי הרב שנצבר על ידכם, ולאחר פניותיי הקודמות אליכם הציפייה היתה שתציגו בפניי תכנית פיתוח לכלל השדה לצורך מימוש פוטנציאל השדה.
נציין, כי במכתבו מיום 5 בנובמבר 2017 פורטו כשלי העבר של השותפות לעמוד בדרישות הממונה ביחס לחזקת "ראש העין", וכן ניתנה לשותפות אפשרות להגיש תכנית פיתוח ראויה ומסמכים נוספים המלמדים כי השותפות עתידה לפתח את שטח החזקה בשקידה ראויה. בנוסף, דרש הממונה לקבל מסמכים שונים הכוללים, בין היתר, תכנית פיתוח, הצגת צוות מקצועי בעל ניסיון בינלאומי, תכנית מימון מפורטת, הצגת יכולת כלכלית, תכניות השותפות בנוגע להיבטים תכנוניים ותכנית עבודה לשנת 2018.
מהחומרים אשר הועברו אל הממונה לפני כחודש והשלמות שהועברו לאחר המועד האחרון שקבע, עולה כי במשך תקופה ארוכה של שנים, לא נעשתה כל התקדמות. לדברי הממונה "תכנית הפיתוח אשר הוצגה בפנינו הינה בעצם תכנית להמשך חיפוש נפט בשטח החזקה. תכנית זו מתאימה לשלב מקדמי של זכות נפט - רישיון חיפוש, אינה קרובה לציפיות הקיימות מתכנית לפיתוח מחזקת נפט, לא כל שכן שאינה הולמת חזקת נפט בת 16 שנה".
נוסף על כך, כותב הממונה כי תכנית המימון המפורטת במכתבם אינה מקובלת עליו, שכן  מהמסמך ניתן להבין כי כיום לא עומד לרשות השותפות מימון מספק לפיתוח החזקה, וכי בשלב כה מאוחר של החזקה השותפות בשלבים ראשוניים בלבד של גיוס כספים. בנוסף, ציין הממונה כי הצלחת תכנית המימון שהציגה השותפות תלויה ומותנית בפרטים ותנאים רבים, שכלל אין וודאות כי יתקיימו.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בשעה טובה
  נ נח נחמננןןןן 27/03/2018 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שישחררו את השטח לחברות רציניות יותר שינסו לממש את הפוטנציאל ויפסיקו לבלבל השכל עם אגדות ואמונות תפלות.
  סגור
 • 2.
  מה עם שפיר הנדסה הם רצו לרכוש חלק מגבעות
  ראובן 25/03/2018 18:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה קורה עם שפיר הנדסה שרצו לרכוש חלק מגבעות האם המשא ומתן נמשך או הופסק בגלל ההתנהלות של לוסקין ושות ממתין למידע אם כן ואם לא ממשיכים במגעים לרכישת חלק מגבעות בייחוד עכשיו רגולטור שמקשה על לוסקין ויתר מקורבים שלו לממשיך בניהול הכושל של גבעות ובזבוז הכספים הרבים שהבאר הפיקה ומפיקה חלקית למרות התקלות הרבות והמשונות שקורות במגד 5 בעיקר
  סגור
 • 1.
  מה עם שפיר הנדסה שרצו לרכוש חלק מגבעות האם הם ממשיכים (ל"ת)
  רויטל 25/03/2018 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות