בנק ישראל: בארי טאף הודיע על פרישה אחרי 30 שנה, פישר - "מעמודי התווך"

בשני הקרוב יהיה טאף על הבמה בכנס ת"א-גלובל של Bizportal. סטנלי פישר: "בארי מילא תפקיד מרכזי, כולנו אסירי תודה על תרומתו"
|
(6)
בארי טאף
בארי טאף, יועץ בכיר לנגיד לענייני מדיניות מוניטארית וחבר בוועדה המוניטארית שייקח חלק בוועידת ת"א-גלובל של Bizportal ביום שני הקרוב ( ללו"ז ורישום לוועידה ) - הודיע על פרישה אחרי 30 שנה בבנק ישראל.

טאף צפוי לסיים את תפקידו עד דצמבר 2013. המועד המדויק ייקבע לאחר מינוי הנגיד החדש על מנת לאפשר המשך עבודה רציפה והעברה מסודרת ומלאה של תפקידו. טאף ציין במכתבו לנגיד, כי "אעשה כל שביכולתי עד לפרישה שלי ולאחריה לעזור לבנק ישראל בביצוע משימותיו, כפי שניסיתי לעשות בכל שנות העבודה שלי בבנק".

טאף החל את דרכו בבנק ישראל לפני כ-30 שנה, ובמשך כעשר שנים שימש גם כחבר הנהלת הבנק. לפני שמונה למנהל חטיבת השווקים ב-2008, שימש במשך כשבע שנים מנהל מחלקת מטבע חוץ. במסגרת עיסוקיו בבנק ישראל הוא משמש גם חבר המליאה של . מאז 1994 משמש טאף כיועץ מומחה בקרן המטבע הבינלאומית, ובעבר כיהן כדירקטור בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכחבר בוועדת אריאב לפיתוח שוק ההון.

נגיד , פרופ' סטנלי פישר, הודה לבארי טאף על שירותו הארוך והמסור בבנק ישראל ועל תרומתו הגדולה למשק הישראלי. הנגיד: "בארי הוא מעמודי התווך של בנק ישראל ושותף מלא בהפיכתו של הבנק לגוף מודרני המתמודד בהצלחה רבה בשווקים הבינלאומיים. בארי מילא תפקיד מרכזי בתכנון וביצוע תגובת בנק ישראל למשבר הפיננסי שהחל ב-2008, לרבות תוכנית הגדלת יתרות המט"ח וההתערבות בשוק המט"ח, תוכנית רכישת ממשלתיות והזרמת נזילות למערכת הבנקאית. כולנו אסירי תודה על תרומתו החשובה לפיתוח שוק המט"ח בישראל ולגיבוש מדיניות שער החליפין, כמו גם על תרומתו לעיצוב המדיניות המוניטארית באמצעות השתתפותו הפעילה כחבר בוועדה המוניטארית של בנק ישראל, מאז שהוקמה ב-2011".

בארי טאף, בעל תואר שני בהצטיינות במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, הוביל שורה של הישגים במהלך שנות עבודתו בבנק, ובהם הכנסת השקל למערכת התשלומים הבינלאומית CLS, הקמת חטיבת השווקים במסגרת הרה ארגון בבנק, הקמת נציגות בנק ישראל בניו-יורק, שיפור והכנסת שיטות מתקדמות בניהול תיק היתרות והכללת מטבעות ונכסים חדשים בתיק.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שלפיד יברר עם איזה פנסיה יוצא עובד המדינה הזה. שם הכסף
  אבי 11/05/2013 00:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה לא חברת החשמל. השכר המטורף נמצא בבנק ישראל ובאוצר. שם אפשר היה לקצץ. לפיד בחר במעמד הבניים לא בחבריו העשירים.
  סגור
 • 4.
  ברוך שפטרנו
  אורי 08/05/2013 23:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא יודע להביס ספקולנטים שמנסים להוריד את הדולר ומצליחים. איטי ומיושן. גרם נזק אדיר באיטיות שלו ובחוסר תבונה טקטית. מישרה כזו אסור לתת עם קביעות בעבודה, אלא רק עם חוזה מיוחד על בסיס הצלחות, שאפשר להתיר בכל רגע אם לא "מביא את הסחורה".
  סגור
 • כל מילה בסלע
  האומר הן 10/05/2013 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה ? נעשינו אימפריה? עוד מעט 1 ₪=1 $ מי היה מאמין
  סגור
 • 3.
  עוד מחובר עם פנסיה תקציבית (ל"ת)
  אחד 08/05/2013 14:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  תרומתו,מה הוא היה מתנדב ,איזו הפתעה לטובה .
  בא 08/05/2013 14:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הזיז ניירות וקיבל משכורת עתק .
  סגור
 • 1.
  עודף הרגולציה החריב את שוק ההון וחונק את המשק!
  די לעודף הרגולציה 08/05/2013 14:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  די! אפילו לחרבן צריך טופס!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות