//

כך הצליח זיסר להתרומם מהשפל: סיטי מימן מחצית מרכישות האג"ח

תיק האג"ח שנרכש יוחזק ע"י המוסד הפיננסי עד אוקטובר 2013, ובתקופה זו הוא ייהנה מפירותיו של תיק האג"ח אשר עתידים לכסות הן את תשלום הקרן והן את תשלומי הריבית בגין המימון שהתקבל, ללא תשלום נוסף מצד החברה
 | 
(1)
מחק 140 מ' ש' מהמאזנים
סיטי מביע אמון בזיסר: חברת אלביט הדמיה -7.42% אלביט הדמיה 156 -7.42% אלביט הדמיה בסיס:168.5 פתיחה:168.5 גבוה:156 נמוך:156 תמורה:129 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה את המיתווה המימוני שעזר לה לצאת לדרך חדשה ולמחוק ממאזניה חוב בסך 140 מיליון שקל (במונחי ). החברה דיווחה בסופ"ש כי מוסד פיננסי זר מוביל הזרים 37.5 מיליון שקל לצורך מימון רכישת של החברה בנוסף על סכום דומה שהזרימה החברה עצמה.

החברה אמנם לא ציינה בדיוח עצמו מיהו אותו מוסד פיננסי זר מוביל, אך בהודעה למערכות הבורסה שם הקובץ נכתב: Elbit_PR_re_Citi_CLN_FINAL_2_8_12_isa.pdf , מה שהסגיר כי אותו מוסד פיננסי הוא סיטי.

עסקת המימון של המוסד הפיננסי שימשה לרכישת תיק אג"ח בהיקף של כ-75 מיליון שקל במונחי , המייצג ערך פארי של כ-140 מיליון שקלים, אשר נרכשו בחודשים האחרונים במסגרת תוכנית Buy Back שמבצעת החברה.

הפער שנוצר בין שווי השוק לערך הפארי נובע מהנפילה החדה שנרשמה באג"ח של אלביט הדמיה, אשר הקפיצה את התשואות עליהן לשיעורים דו ספרתיים גבוהים של כ-50%. נזכיר כי המשבר שהיה בין בעל השליטה, זיסר לבין בנק הפועלים היווה את הטריגר לצניחה באיגרות החוב. מאז שהוסדרו העניינים מול בנק הפועלים זינקו שעריהן של מרבית אגרות החוב של אלביט הדמיה בשיעורים חדים שהגיעו גם לכ-75%.

על פי ההסכם עם הבנק הזר, תיק האג"ח שנרכש יוחזק ע"י המוסד הפיננסי עד אוקטובר 2013, ובתקופה זו הוא ייהנה מפירותיו של תיק האג"ח אשר עתידים לכסות הן את תשלום הקרן והן את תשלומי הריבית בגין המימון שהתקבל. בתום התקופה, יחזיר המוסד הפיננסי לאלביט את אגרות החוב.

יובהר, אלביט הדמיה לא תצטרך לשלם סכומים נוספים בגין המימון שהתקבל כאמור, מעבר לתשלומים השוטפים שינבעו מתיק אגרות החוב עד אוקטובר 2013.הרווח בגין אגרות החוב שנרכשו ירשם בדוחות החברה במלואו במועד רכישת אגרות החוב.

נזכיר כי בשבוע שעבר דיווחה אלביט הדמיה על כוונתה לצאת לדרך חדשה ולנצל את ההזדמנויות בשוק, כאשר בעל השליטה, זיסר התמנה למנכ"ל אלביט הדמיה והצהיר "זו העת להעביר הילוך". בנוסף הודיעה החברה על מספר מינויים בצמרת החברה, במסגרתם דודי מחלוף ישמש כמנכ"ל אלביט פלאזה USA ורן שטרקמן מנכ"ל פלאזה סנטרס. זיסר הצהיר באותה ההזדמנות כי "הצוות הניהולי יהיה מעתה קרוב יותר לשטח".

נציין כי 7 סדרות האג"ח של אלביט הדמיה (א'-ז') עדיין נסחרות בתשואות גבוהות יחסית של 25%-35% על אף שהחברה ותאגיד הקשור אליה ביצעו רכישות עצמיות של אג"ח מאז מאי 2011 ועד היום בכ-165 מיליון ערך נקוב ובתמורה לכ-112 מיליון שקלים.

עם זאת נציין כי מדובר בשיפור משמעותי בשיעורי התשואה בהן נסחרו אגרות החוב של החברה עוד ביוני. כאשר סדרה א' למשל נסחרה בתשואה של מעל ל-55% ובמארס נסחרו בתשואות של 75%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ומשפ' יולי עופר ז"ל השאירה את מחזיקי האג"ח
  עם ה-XXX ביד 05/08/2012 12:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ליאורה שולטת בכסף הגדול ובזכויות של העיזבון - במליסרון ובמזרחי, ובחובות - מחזיקי CEE שאוכלים ת'לב.
  סגור