אירופה נסחרת בירידות שערים; הקאק הצרפתי נסוג 0.54%

סקטור הפיננסים מעיב על השווקים בעקבות הורדת המלצה מצד מורגן סטנלי. חברות הכריה סובלות ממומנטום שלילי לאחר הירידה במחירי הסחורת על רקע חשש מהאטה בצמיחה הגלובלית
|
אירופה נסחרת בירידות שערים; הקאק הצרפתי נסוג 0.54%

המדדים המובילים באירופה רושמים כעת ירידות שערים בהובלת סקטור מניות הסחורות עקב ירידה דו יומית במחירו של הנפט והנסיגה במחיר הנחושת באסיה. הדקס הגרמני מאבד 0.53%, הפוטסי הבריטי משיל 0.42%, מדד הקאק הצרפתי יורד 0.54%, אמסטרדם נסוגה 0.76%, שטוקהולם נופלת 1.06% ומילנו מאבדת 0.61%

"מניות הנפט והכריה רשמו מהלך עליות מרשים, אולם חששות מהאטה כלכלית עשויות לעודד את המשקיעים לממש את רווחיהם", כך אמר Emmanuel Soupre, מנהל כספים ב-Neuflize Gestion בפריז. "המשבר הפיננסי לא פגע רק בבנקים, יש לזה השפעה נרחבת ועדיין יש לאמוד את היקף ההשפעה", הוסיף.

הדולר ממשיך במסע הנסיגה אל מול האירו ברקע לספקולציות כי מידע אשר יזרום השבוע יצביע על חולשה בשוק המגורים בארה"ב ובעוצמת הצריכה של הצרכן האמריקני.

מניית Total, מפיקת הנפט השלישית הגודלה באירופה, מאבדת 1.8% ל-54.55 אירו. מניית Royal Dutch Shell, חברת הנפט הגדולה באירופה, יורדת 1.4%.

מחירה של חבית נפט רושמת ירידות שערים בעקבות חששות כי המיתון בשוק המגורים בארה"ב יפגע בצמחיה בארה"ב ויאט את הביקושים לדלקים ולשאר היסודות המינרליים . עקב כך, מחיר חבית נפט למסירה לחודש דצמבר רשמה ירידה של 1.4% לרמה של 93.33% במסחר בניו יורק.

מניית Anglo American, חברת הכריה השניה בגודלה בעולם, נסוגה 2.3%. מניית Rio Tinto, השלישית בגודלה, יורדת 2.3% ומתקנת מסע עליות של 5 ימים.

מניית Royal Bank של סקוטלנד, הבנק השני בגודלו בבריטניה, נופלת 3.2%. מניית BNP, הבנק הראשון בגדולו בצרפת, יורדת 1.7%. במורגן סטנלי הורידו את המלצתם לסקטור הבנקאות באירופה מ"נייטרלי" ל"".

מניית Vodafone, חברת הסלולר הגדולה בעולם, רושמת עליה של 3.8%. החברה דיווחה למחצית הראשונה של השנה על רווח של 3.29 מיליארד פאונדד, בהשוואה להפסד של 5.1 מיליארד פאונד בתקופה המקבילה אשתקד. רווחי החברה הכו את ממוצע תחזיות האנליסטים אשר עמד על רווח של 3.03 מיליארד פאונד.

מניית Cable & Wireless, חברת הטלפונים הגדולה באירופה, עולה 2.9%. החברה דיווחה כי במחצית הראשונה של השנה שילשה את רווחיה ל-104 מיליון פאונד לאחר שהעלויות לשנוי מבנה החברה הושלמו. תוצאות אלה עוברות את ממוצע תחזיות האנליסטים אשר עמד על רווח של 50 מיליון פאונד.

מצורף בזאת הגרף של הקאק הצרפתי:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות