קצת אור בנובמבר: קופות הגמל המסלוליות צפויות להציג תשואות של 2%-3%

לפי הערכות מיטב, התשואה הנומינלית (ברוטו) הממוצעת בנובמבר תנוע בין 1% למינוס 7%
|
קצת אור בנובמבר: קופות הגמל המסלוליות צפויות להציג תשואות של 2%-3%

למרות השיפור הדרמטי בשווקים בשבוע האחרון של נובמבר, צפויה תעשיית קופות הגמל להציג בנובמבר תשואה בשיעור ממוצע הנע בין 1% למינוס 7%, כך עולה מהערכות בית ההשקעות מיטב.

התשואה הנומינלית (ברוטו) הממוצעת של קופות הגמל הגדולות בנובמבר, צפויה לנוע בתחום שבין מינוס 1.8 למינוס 2.8%. עם זאת, השונות בין תשואות מנהלי קופות הגמל בתעשייה כולה צפויה להיות מאוד גבוהה, ולנוע בין 1% למינוס 7%, והממוצע הלא משוקלל של התעשייה כולה צפוי לעמוד על כמינוס 3% עד מינוס 3.5%.

ההבדלים בתשואות נובעים משיעור שונה של המניות בקופות, ומשיעור שונה של אג"ח קונצרניות בלתי סחירות, שני אפיקי השקעה שירדו באופן חד בנובמבר.הקופות המסלוליות שמתמחות באפיק ההשקעה השקלי בלטו בחודש נובמבר לטובה וצפויות להציג תשואות חיוביות של בין 2.0% ל-3.0%.

"שוק ההון העולמי, וגם זה הישראלי, חוו חודש מאוד תנודתי, אפשר לומר דרמטי, אבל בסיומו ניתן לומר, בנימת הקלה, חודש שהיה הרבה פחות גרוע מאוקטובר. המסחר בתחילת נובמבר ובהמשכו עמד בסימן המשך ישיר לקודמו, דהיינו הדרדרות בשערי המניות והאג"ח בוול-סטריט וכך גם בישראל. בשלב מסוים (23.11), הגיעו הירידות בשערי המניות בישראל ל-18% במדד ת"א 25, וזאת במקביל לירידות חדות שנרשמו באיגרות החוב הקונצרניות ולירידות ברחבי העולם כולו. לו הסתיים החודש ב 23.11 היו קופות הגמל מציגות שוב תוצאות קשות מאוד של כ- 6%- עד 9%-, ואולם, המפנה הדרמטי שחל בשבוע האחרון של נובמבר, שיפר מאוד את תשואות הקופות", מציינים כלכלני מיטב.


השיפור שחל בשוק בשבוע האחרון של נובמבר, נבע הן מהשיפור הדרמטי בשוקי העולם והן מפחתות הריבית על ידי נגיד בנק ישראל והן מתוכנית האוצר להתערבות אקטיבית בשוק האג"ח הקונצרניות, מה שהביא לעליות חדות באג"חים ובאופן עקיף גם לשחרור לחץ משוק המניות.

בסיכום נובמבר, חלה ירידה של כ-8% במדדים המובילים בבורסה וכן ירידה בירידה של כ-5.5% עד 7.5% במחירי האג"ח הקונצרני הבלתי סחירות. להערכת מיטב, שני האפיקים האלה גרעו מתשואת הקרנות בין 2.5% ועד 4%, לפי הרכביהן. זאת לעומת אפיקי אג"ח ממשלתיות צמודות מדד, אג"ח ממשלתיות שקליות לא צמודות ואג"ח קונצרניות סחירותש דווקא עלו בנובמבר

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות