סלע נדל"ן רוכשת את קניון הפסגה בירושלים ב-224 מיליון שקלים

 | 
קניון הפסגה ירושלים, צילום: יח"צ
קרן הריט סלע נדל"ן תרכוש את קניון הפסגה בירושלים מחברת ב.יאיר בתמורה ל-224 מיליון שקל. בשילוב הוצאות העסקה ומסים יגיע שווי העסקה לכ-240 מיליון שקל. ה-NOI השנתי החזוי לגבי כל השטח המניב (בתפוסה מלאה) יעמוד על כ-16.3 מיליון שקל המהווים שיעור תשואה של כ-7.3%.
לצורך השלמת העסקה, סלע נדלן +0.28% סלע נדלן 689.8 +0.28% סלע נדלן בסיס:687.9 פתיחה:693 גבוה:693 נמוך:687.6 תמורה:488,918 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שילמה מקדמה בנאמנות בסך של 145 מיליון שקלים והיתרה בתוך כ- 30 יום לאחר שחרור השעבודים הרובצים על הנכס החברה מימנה את תשלום המקדמה ממקורות עצמיים.
קניון הפסגה בירושלים משרת בעיקר את תושבי פסגת זאב. מדובר על 2 קומות מסחר מעל קומת קרקע בשטח כולל של כ-9020 מ"ר למסחר וכן 3 קומות של אחסנה בהם גם 273 חניות. נכון להיום הנכס מושכר בתפוסה של 92% לכ-60 שוכרים לתקופות שכירות של עד כמה שנים ביניהן שופרסל, סופרפארם, הום סנטר, דואר ישראל, צומת ספרים, פוקס, אלדו סניפים של בנק הפועלים ובנק יהב.כמו כן צויין כי  כל דמי השכירות צמודים למדד המחירים לצרכן. 
זו העסקה השנייה של סלע נדלן בתקופה האחרונה לאחר שבאוגוסט רכשה מרכז לוגיסטי ב-א.ת פארק המאה שבאשדוד, בתמורה ל-67 מיליון שקלים. יחד עם הוצאות העסקה ומסים הגיע שווי העסקה לכ-72 מיליון שקלים. על פי הדיווח, הנכס מושכר בתפוסה מלאה (100%), סלע נדלן צופה כי תהנה משכר דירה נטו של כ-5.05 מיליון שקלים, ה-NOI השנתי החזוי במועד השלמת העסקה הנו 7.54%.
לפני  חודש השלימה סלע נדל"ן גיוס סדרה חדשה של אג"ח, סדרה ג', צמודה למדד, במח"מ (משך חיים ממוצע) ארוך של  7.9 שנים. החברה גייסה כ-250 מיליון שקל בריבית של 1.96% לאחר שנהנתה מביקושים גבוהים מאוד של יותר מ-785 מיליון שקל. מרבית הסכום גויס ממשקיעים מוסדיים מובילים.
גדי אליקם, מנכ"ל  סלע נדל"ן: "קניון הפסגה משרת קרוב  ל -100,000 תושבים באזור ההולך ומתפתח ומהווה מוקד משיכה מרכזי מוביל ומשמעותי לתושבי צפון ירושלים, בנכס פועלים כיום כ 70 בתי עסק חלקם רשתות מובילות ורכישת הנכס תואמת את האסטרטגיה של החברה הן מבחינת ההשקעה בנכסים מסחריים מניבים והן מבחינת הפיזור הגאוגרפי. 
אליקם הוסיף "סלע קפיטל ממשיכה במגמת רכישת נכסים שיתרמו להגדלת תשואת הדיבידנד- רכישה זו מביאה אותנו לשווי נכסים של 2.1 מיליארד שקלים. לפני כחודש השלמנו גיוס מוצלח אשר שימש אותנו כפי שהצהרנו לרכישת נכסים מניבים אשר ישיאו ערך לבעלי המניות שלנו, הן קניון הפסגה והן הנכס באשדוד מהווים דוגמא מצוינת לכך. מדובר בנכס  איכותי באזור מתפתח שמבטיח תשואה גבוהה על הנכס ועל ההון".
ישי ששון, אנליסט הנדל"ן של ירושלים ברוקראז' בתגובה על העסקה : "מניתוח שערכנו עולה כי תשואת ה-NOI בעסקה תעמוד על כ- 6.8% (בהנחת תפוסה מלאה). מתחשיב שערכנו עולה, כי התוספת הכלכלית של העסקה הנה משמעותית ועומדת על כ- 7.7% (בהנחת מינוף בשיעור של 50% ובעלות מימון של 2%). בעקבות זאת גדל הפער ביחס לשווי הכלכלי לכדי 13.7%, דבר שמגדיל את העניין בהשקעה בחברה. כמו כן, מציין הוא מחיר יעד של 7.2 שקלים בהמלצת תשואת יתר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה