הראל פיננסים: "נראה כי התנודתיות תמשיך ללוות אותנו"

"עקום האג"ח המקומי עדיין מגלם עליות ריבית. אך בסביבה שבה הנפט יורד, בארה"ב מורידים ריבית והשקל בשיא כל הזמנים, קשה לראות את נגיד בנק ישראל מעלה ריבית"
 |  (2)
תנודתיות, צילום: Istock
על רקע התנודתיות של חודש מאי והתיקון החד מתחילת חודש יוני, בהראל פיננסים ממליצים היום (ג') במסגרת המלצות ההשקעה השבועית, לשמור על פיזור בין מניות ישראל לחו"ל, אג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים וחשיפה לדולר כהגנה על התיק. "כשמסתכלים על שוקי המניות והאג"חים בארץ ובעולם נראה כי התנודתיות תמשיך ללוות אותנו ולכן יש להתמקד בהשקעה לטווח ארוך יותר ולנסות להתגבר על הפסיכולוגיה", מציינים בהראל וממליצים להיחשף למניות בארץ דרך קרן נאמנות המאפשרת חשיפה מנייתית בפיזור רחב וללא מגבלות למדד או סקטור ספציפי.
תיק השקעות - מתמקדים במניות בישראל וממשלתי וקונצרני מדורג במח"מ בינוני
בהראל ממליצים שלא לפעול בחיפזון לשינוי תיקי ההשקעות, לנוכח התנודתיות בזירה הכלכלית והפוליטית, הסכמי הסחר ותוואי הריבית בעולם. "ההמלצה על פיזור אפיקי לא משתנה אחרי נתון, או חודש אחד - התמדה ומשמעת לאורך זמן" בהראל מוסיפים כי עבור רוב המשקיעים, רכישת אג"ח עד לפדיון תהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ו"להקנות מידה של ודאות בשוק לא ודאי".
מניות - חשיפה גדולה לשוק המקומי
אחרי העליות החדות של התחלת יוני, במיוחד בסוף השבוע, הגיב השוק המקומי בעליות עם פתיחת המסחר לאחר החג. בשבוע החולף עלה מדד ה-S&P 500 ב-4.4% והנאסד"ק ב-3.9% כאשר שני המדדים ביום שישי בלבד רשמו תשואות של 1.7% ו-2.2% בהתאמה. באירופה, מדד ה-30DAX עלה 2.7% ומתחילת השנה עלה ב-14.1%.
הראל פיננסים, "בעוד ששוקי המניות הגלובליים מפגינים תנודתיות גבוהה יותר מאז תחילת מאי, בעיקר בשל מלחמת הסחר המרחפת מעל כלל שוקי המניות והחשש מהשלכותיהם על הכלכלה ריאלית. שוק המניות בישראל מפגין יציבות, ביצועים טובים, אשר נתמכים בכלכלה איתנה, ריבית נמוכה ותמחור נוח יותר מבעולם".
אג"ח - מח"מ קצרצר בארה"ב, ארוך יותר בישראל
בסקירתם מציינים כלכלני הראל כי "ירידת התשואות החדה בשוק האג"ח האמריקאי בשבועיים האחרונים הובילה לכך שהשוק בארה"ב כבר מגלם צפי לשתי הורדות ריבית כבר השנה. אם זה מה שכבר מתומחר בשוק האג"ח האמריקאי, אז המסקנה המתבקשת היא שיש כיום יותר סיכון באג"ח האמריקאי לטווחים ארוכים ובינוניים מאשר סיכוי ולכן ביתרות הדולריות אנו ממליצים להתמקד במח"מ קצר כדוגמת קרנות כספיות דולריות".
"בישראל התמונה קצת שונה" אומרים בהראל, "עקום האג"ח המקומי תלול ועדיין מגלם עליות ריבית. אך בסביבה שבה הנפט יורד, בארה"ב מורידים ריבית והשקל בשיא של כל הזמנים מול סל המטבעות, קשה לראות את נגיד בנק ישראל מעלה ריבית, בטח בצורה משמעותית. לאור זאת, יש הגיון להשקיע בשוק האג"ח הממשלתי והקונצרני בישראל במח"מים יותר ארוכים".
במבט קדימה, הנחת העבודה של הראל היא כי יהיו תקופות השנה בהן שוק האג"ח יסחר בתנודתיות חדה. לאור זאת, אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  וואוו בשביל זה מקבלים משכורת? (ל"ת)
  יעקב 11/06/2019 13:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איך רואים שביזפורטל בשורט
  נחמה 11/06/2019 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 1
  על השוק. כל הכתבות שליליות חחח. אבל זה לא יעזור. אנחנו נעלה בעזרת ידידנו טראמפ.
  סגור