דיסקונט ברוקראז': "הרווח הנקי של שופרסל צפוי לרדת ב-30%"

"הרווח הנקי של רמי לוי צפוי לרדת ב-20%", כך מעריכה מיכל אלשיך לקראת פרסום התוצאות הכספיות השבוע. עם זאת, בבנק מעניקים לשופרסל אפסייד של כ-19% ולרמי לוי אפסייד של 12.4%
 |  (1)
מיכל אלשיך, צילום: יחצ
לקראת דוחות רמי לוי 0% רמי לוי 18,650 0% רמי לוי בסיס:18,650 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו שופרסל 0% שופרסל 2,490 0% שופרסל בסיס:2,490 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הצפויים להתפרסם בימים ב' ו-ד' בהתאמה, מיכל אלשיך, מנהלת מחקר בדיסקונט ברוקראז' מפרסמת היום (א') סקירה במסגרתה מעריכה אלשיך כי שתי החברות צפויות לפרסם דוחות חלשים על רקע עיתוי החגים ויישום לראשונה של IFRS16. עם זאת, בבנק ממשיכים להמליץ על רמי לוי בתשואת שוק במחיר יעד של 207 שקלים - אפסייד של כ-12.4%, ועל שופרסל בתשואת יתר במחיר יעד של 28.7 שקלים - אפסייד של כ-19%.
הרווח הנקי של רמי לוי צפוי לרדת ב-20%
דוחות רמי לוי צפויים להתפרסם ביום שני הקרוב ולפי דיסקונט ברוקראז' צפויים לחברה דוחות חלשים עם ירידה של כ-20% ברווח הנקי מכ-35 מיליון שקל אשתקד לכ-28 מיליון שקל, "הירידה צפויה כתוצאה מ-IFRS 16 ובגין עיתוי החגים, כמו גם גידול בהוצאות התפעוליות", מעריכה אלשיך.
 
במכירות צופים בדיסקונט ברוקראז' עלייה של כ-7%, בזכות פתיחת 2 סניפים חדשים מאז אשתקד, תוספת של קופיקס שאוחדה החל מרבעון 4 וכן עליית מחירים קלה מאז אשתקד. "הצמיחה צפויה להתקזז חלקית עם סטגנציה בחנויות הזהות על רקע עיתוי החגים", מציינת אלשיך.
"ברווחיות התפעולית אנו צופים ירידה מכ-3.5% אשתקד לכ-3.2%. מחד אנו צופים עלייה ברווחיות הגולמית בשל העדר החגים, עליית מחירים מאז אשתקד וכן המשך פעילות במרלו"ג החדש. מנגד, הפסד של כ-2 מיליון שקל מצד קופיקס ועלייה בשיעור העלויות התפעוליות בשל פתיחת חנות במהלך הרבעון והתייקרות כללית צפויים להכביד ולהביא לירידה ברווחיות", כך מעריכים בדיסקונט ומוסיפים כי "על רקע מגמות מעורבות ורמת התמחור, אנו ממשיכים להמליץ להיחשף לחברה במשקל שוק במחיר יעד של כ-207 שקלים".
הרווח הנקי של שופרסל צפוי להיחתך בכ-30%
דוחות שופרסל צפויים להתפרסם ביום רביעי בהמשך השבוע ועל פי אלשיך גם להם בדומה לרמי לוי צפויים דוחות חלשים בשל עיתוי החגים, אך כאן צופים בדיסקונט כי יחול שיפור בהמשך. 
"בהתחשב בתקן החדש אנו צופים רווח נקי של כ-48 מיליון שקל, ביחס לכ-68 מיליון שקל אשתקד. הירידה, שהינה כ-20 מיליון שקל, מקורה במספר סיבות: כ-8 מיליון בגין יישום לראשונה של IFRS16 והיתר בגין עונתיות החגים, השקעות בניו פארם ומיצוי השקעות במיזמים השונים (אמריקן אאוטלט ותיירות). הירידה צפויה על אף שיפור באשראי", כך מעריכים בדיסקונט וממשיכים להמליץ על שופרסל בתשואת יתר במחיר יעד של כ-28.7 שקלים למניה, המגלם כ-19% אפסייד, עם צפי לתשואת דיבידנד של כ-2%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עוד יפתיע .מי בכלל מקשיב לאנליסטים אינטרסנטיים? (ל"ת)
  רמי לוי 26/05/2019 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור