"רוב האפסייד המידיי בנכסים של אפריקה כבר מגולם בשוק"

 |  (2)
לב לבייב ומוטי בן משה, צילום: יח"צ
מספר ימים לאחר שהוצגו החלופות שעומדות כעת בפני מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל, היום יוצא הסיכום של הוועדה הבלתי תלויה שקובע פה אחד כי האפשרות של פירוק החברה ו/או מכירתה בחלקים אינו כדאי, וכי ישנו יתרון ברור להצעות של בן משה-לבייב והאחים סיידוף. עם זאת, הוועדה טרם החליטה מי מבין ההצעות (בן משה-לבייב או סיידוף) טובה יותר.
בספטמבר האחרון הגיעה החברה להסכמות עם הנאמנים לנכסי אפריקה ונציגות בעלי האג"ח על מינוי משקיף מטעמם לדירקטוריון והקמת ועדה מיוחדת שתהיה אחראית לניהול התהליך לגיוס משקיע לחברה או לבחון את פירוקה ומכירת ההחזקות. כעת, ועדה זו קבעה כי ההצעה של פירוק אינה עדיפה, וזאת על סמך הניתוח הכלכלי שערכה חברת הייעוץ MNS.
על פי הניתוח של חברת הייעוץ, הרכיב של העדר תביעות אישיות, כפי שמסומן בהצעה של בן משה-לבייב והעיב על ההצעה, אינו מהותי שכן לחברה, לבעל השליטה בה, ולנושאי המשרה בחברה כבר קיים פטור מתביעות בגין פעולות שבוצעו עד לשנת 2011 וכן קיים פטור בגין פעולות שקשורות לפעילות החברה ברוסיה עד למכירת החזקות החברה באפי פתוח. כמו כן, לנוכח העובדה כי משנת 2011 לא בוצעו חלוקות בחברה ובעל השליטה אף השקיע סכומים משמעותיים בחברה, הוועדה מאמצת את הדו"ח של חברת הייעוץ לפיו הערך הנוכחי של שווי הפטור מתביעות הינו זניח.
אברהם נובוגרוצקי (נובו) מנכ"ל אפריקה ישראל השקעות: "הסינרגיה בין החברות של אפריקה ישראל היא הלב הפועם של הקבוצה. כמקובל, בקבוצות גדולות דומות בארץ ובעולם, בהן הקשר בין החברות היזמיות לקבלניות הינו בעל ערך מוסף גדול מאוד, ובחזקת 'זה נהנה וזה אינו חסר'. ולכן אופציית פירוק הקבוצה בניתוקו ממסגרת הגיליון האלקטרוני מפסיד נקודות רבות שעשויות להיות מתורגמות  לידי ירידה משמעותית בפעילות החברות וברווחיותן. ומכאן, ששווי החבילה נפגם לעומת האלטרנטיבות שהוצעו על ידי המשקיעים. יתרה מזו, גם המערכת הבנקאית בארץ ובעולם מצפה לבעל שליטה שיעמוד מאחורי החברות ויהווה עבורן גב חזק. תזרים המזומנים כפי שנגזר מהצעות המשקיעים נתמך על ידי פעילות החברה ומגיע בשלב די קצר ל-LTV  נמוך ואטרקטיבי".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ליב לבייב הרגת אותנו
  שלום 15/06/2017 16:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  700 אלף של דירה שמתי עליך.
  סגור
 • 1.
  נובוגרוצקי פשוט רוצה לשרוד בתפקיד
  יריב 15/06/2017 16:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הועדה "הבלתי תלויה" היא כנראה תלויה מאד והדו"ח המוזמן יתכן שהגיע עם הזמנה מראש של המסקנות. לגבי השטות שנקראת סינרגיות: מה הקשר בין אפריקה נכסים לאפריקה מגורים? אפס. דניה סיבוס ממילא במשבר עקב פרוייקטים לא רווחיים שהיא ביצעה עבור קבוצת אפריקה אז על אלו סינרגיות מדובר?
  סגור