עזריאלי: הרווח הנקי ירד ל-244 מיליון שקל - שימו לב להתייחסות לענף ההייטק

ה-FFO מפעילות נדל"ן מניב עלה ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה-NOI עלה 5% ל-321 מיליון שקל ברבעון
דנה עזריאלי, צילום: אבישי פינקלשטין
קבוצת עזריאלי פרסמה היום את תוצאות הרבעון השני של השנה, במהלכו פעלה להשלמת מכירת סונול (שנסגרה ביולי), השלימה את רכישת הפעילות הדיגיטלית של buy2 ואת רכישת בית דיור מוגן ברעננה. בשורה התחתונה, עזריאלי רשמה ירידה קלה ברווח הנקי, ועלייה בהכנסות החברה מהשכרת נכסים, וסיפקה התייחסות לענף ההייטק בצל גל פיטורים שנרשם לאחרונה.
עזריאלי התייחסה לחשיפתה לשינויים בסביבה העסקית של ענף ההייטק, או יותר נכון בשטחי ההשכרה שהענף מרכז. וכך נכתב בדו"חות: "לאחרונה, ניכרת עלייה בחשיפת החברה לענף ההיי-טק בשל השכרת משרדים לחברות מתחום תחום זה, דבר שיכול ליצור חשיפה". מנגד, החברה מסייגת כי הביזור של תיק הנכסים באיזורי ביקוש בתפוסה מלאה, מכסה למעשה על החשיפה לענף. זה המקום לציין את שעורי התפוסה של החברה בנכסי נדל"ן מניב בישראל: עם 96% במרכזי המסחר והקניונים, 99% משטחי ההשכרה למשרדים ו-82% במגזר הנדל"ן מניב בארה"ב.
בפעילות הנדל"ן בארה"ב נרשמה ירידה של 12% ב-NOI כתוצאה מסוים חוזה של שוכר נכס ביוסטון. מדובר בדייר ששכר כ-20 אלף מ"ר, המהווה 10% מתחום הפעילות בארה"ב. החברה מנהלת מו"מ להשכרתו מחדש.
בשורה העליונה, ה-NOI עלה 5% ל-321 מיליון שקל ברבעון השני. ה-NOI צמח ב-6% ל-637 מיליון שקל בחציון. עזריאלי רשמה שיפור קל ב-NOI מנכסים דומים בישראל ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל. 
ה-FFO מפעילות נדל"ן מניב עלה ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-232 מיליון שקל ברבעון השני של 2016. ה-FFO בחציון צמח ב-9% ל-460 מיליון שקל.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי ירד קלות ל-244 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 246 מיליון שקל ברבעון השני של 2015. 
דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי: "סיכום מחצית השנה הראשונה ממשיך לבטא את העוצמה, האיתנות והיציבות של הקבוצה בתחומים שבליבת פעילותה. המהלכים העסקיים שנקטה הקבוצה בתקופה האחרונה בתחומי הליבה שלה בנדל"ן המניב לרבות פעילות הדיור המוגן וכניסתה לפעילות בתחום ה- eCommerce תואמים את  אסטרטגיית הקבוצה ותורמים להמשך הצמיחה העתידית של הקבוצה".
ברורית פיין, מלידר שוקי הון, העלתה את מחיר היעד למניית עזריאלי ל-185 שקל ברקע לדו"חות: "קיים פוטנציאל התרחבות משמעותי מהנכסים שנצאים בשלבי ייזום והקמה (9 פרויקטים). פרויקט שרונה צפוי להסתיים במהלך 2017 וצפוי לתרום לשורת ה-FFO באופן משמעותי לאחר שהמימן על ההשקעות עד כה כבר נמצא ב-FFO".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין הגיון במשפט על ההיי טק (ל"ת)
  קורא נבון 25/08/2016 10:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור