מניית הנדל"ן בת"א שקיבלה אפסייד של 22%

בבית ההשקעות IBI מסתכלים על עסקאות נדל"ן בגרמניה וצופים כי שערוכי הנדל"ן הקרובים יטיבו עם המניה
 | 
בראק קפיטל גרמניה, צילום: יח"צ בראק קפיטל
בית ההשקעות IBI מאשרר היום המלצת 'קנייה' למניית בראק NV ומעלה את מחיר היעד ל-295 שקל למניה - אפסייד של 22% על מחיר השוק. ב-IBI מעריכים כי בראק נסחרת במכפיל הנמוך ב-50% מחברות מקבילות בתחום הפועלות בגרמניה וצופה כי שערוכי הנדל"ן הקרובים יטיבו עם המניה.
מתחילת השנה מניית בראק NV איבדה 4% אך בסיכום 12 החודשים האחרונים המניה עלתה בכ-8%.
בתקופות בהן שיעורי ההיוון נמוכים היסטורית ושווי הנכסים נע מעלה, קשה למצוא עסקאות אטרקטיביות. עם זאת, במצב הנוכחי הצמיחה בפעילות חברות נדל"ן מניב לשנה הקרובה צפויה לנבוע מגידול אורגני ב-NOI, השבחה של נכסים קיימים ופיתוח פרויקטים קיימים שצפוים למתן עליית ריבית נוכחית. אנליסט הנדל"ן של IBI, יניב סיילן, כותב כי בראק NV היא בדיוק החברה לתקופה שכזו.
"החברה מציגה שיפור בכל הפרמטרים לאורך זמן, מצליחה להעלות את שכר הדירה העקביות בחוזים קיימים וחדשים, להציג שיעורי תפוסה גבוהים במח"מ שכירויות ארוך בנדל"ן המסחרי וגם פרויקט הדגל בדיסלדורף מוכיח את עצמו עם רווחיות מרשמיה ועלייה המחירי המכירה בשלב ב'. פעילות החברה ממשיכה לייצר ערך לבעלי המניות כאשר במהלך השנה האחרונה ההון העצמי לבעלי המניות צמח בכ-45 מיליון אירו".
סיילן קובע כי המניה עדיין מתומחרת במחיר נמוך משמעותית בהשוואה לחברות מקבילות הפועלות בגרמניה.
כמה נמוך? "משקיע שקונה את מניית בראק NV נהנה מפעילות מניבה ומפעילות יזמית במכפיל FFO נמוך בכ-30% מחברות ההשוואה העוסקות רק בפעילות מניבה. ואם להשוות תפוחים לתפוחים אז החברה נסחרת במכפיל הנמוך בכ-50% (!) מהחברות המקבילות".
לדברי סיילן ההסבר מאד פשוט. "בעוד שיעורי התשואה על נכסים בגרמניה המשיכו לרדת השנה ועסקאות דומות בשוק בוצעו בשיעורי תשואה נמוכים משל החברה, לא בוצעו שערוכים משמעותיים בדו"חות השנה ולכן אנו מצפים לשיערוכים בטווח הקרוב".
בשורה התחתונה, "שוק הנדל"ן בגרמניה ובעיקר שוק המגורים להשכרה צפוי להציג צמיחה בשנים הקרובות וכך גם פעילות בראק NV. בנוסף, להערכתנו אנו צפויים לראות שערוכי נכסים בטווח הקרוב וזאת בשל שיעורי היוון הגבוהים בהם מהוונים נכסי החברה בהשוואה לשוק וכן בהתאם לשיעורי ההיוון מעסקאות דוחות שבוצעו בשנה האחרונה בגרמניה".
מניית בראק NV ב-12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה