בגלל המצב הביטחוני - המניה הזו קפצה 30% בחודשיים

עקב המצב הביטחוני בארץ ובעולם החברה שוקדת על פיתוח מוצר הגנה אישי כנגד סכינאות
 |  (1)
סכין, צילום: Getty images Israel

חברת פמס 0% פמס 8,926 0% פמס בסיס:8,926 פתיחה:8,926 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הישראלית העוסקת בייצור, שיווק ומכירת חומרי גלם לשוק המיגון העולמי והמקומי, פרסמה לפני יומיים את תוצאות הרבעון השלישי של השנה, ומנייתה זינקה מאז ביותר מ-12% לשיא כל הזמנים. מאז נובמבר 2013 המניה השלימה מהלך עליות של כ-250%. רק היום המניה מזנקת בכ-5% במחזור של 1.25 מיליון שקל - פי 2 מהמחזור היומי הממוצע בחודש האחרון.

באמצעות החברות הבנות פמס מייצרת יריעות חד כיווניות המשמשות חומר גלם בתעשיית המיגון כנגד איומים בליסטיים. מדובר במיגון לרכבים קלים וכבדים, מיגון תעופתי וכלי שייט. המוצרים הסופיים נמכרים על ידי לקוחות החברה ללקוחות ממסדיים כמו ממשלות, צבאות ומשטרות.
הגנה נגד סכינים
לקבוצה שלושה אתרי ייצור בבעלות מלאה: בישראל - בבעלות ישירה; בארה"ב - באמצעות אפ.אמ.אס ארה"ב, חברה בת בבעלות מלאה; וכן באנגליה - באמצעות אפ.אמ.אס אנגליה, גם היא חברה בת בבעלות מלאה. הקבוצה מתאפיינת באיתנות פיננסית גבוהה והיא מחזיקה נכון לסוף ספטמבר כ-16 מיליון דולר במזומן בחשבונות החברה בבנקים.
במהלך הרבעון החברה החלה לייצר אפודי מגן מיוחדים בתחום ההגנה נגד סכינים, מה שמוגדר על ידי החברה כפריצת דרך בתחום בשל התכונות הייחודיות של האפוד - נוחות ומשקל. "תכונות אלו הינן בעלות חשיבות מכרעת בתחום המיגון האישי כגון אפודים, מעילים, צווארונים ועד לשימושים אזרחיים-מסחריים לרבות שימוש יומיומי במוצרי לבוש", כתבה החברה בדו"חות. "עקב המצב הבטחוני בארץ ובעולם צופה החברה פוטנציאל רב למוצר".
ארועי הטרור בעולם כאמצעי שיווק
הפיתוח נעשה על ידי החברה בישראל והיא בוחנת אפשרות לייצר בעתיד את המוצר באמצעות חברות הבנות ולשווקו ברחבי העולם. בנוסף, החברה מבצעת בדיקה מקדמית לאפשרויות שיתופי פעולה בשוק העולמי. 
ברבעון השלישי של השנה החברה הציגה ירידה של 6% בהכנסות ל-18.2 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 19.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי ירד ל-8.5 מיליון דולר (47% מהמחזור), לעומת רווח גולמי של 9.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אתשקד.
מנגד, נראה כי ארועי הטרור בעולם דווקא עשו שרות טוב לשורת הוצאות המכירה והשיווק, כאשר פמס צימצמה במהלך הרבעון את אלו ל-577 אלף דולר, לעומת 876 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. גם הוצאות ההנהלה וכלליות צומצמו ב-70 אלף דולר ל-837 אלף דולר במהלך הרבעון.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי עלה במעט ברבעון השלישי ל-5.5 מיליון דולר, לעומת 5.3 מיליון דולר.
גרף המניה מאז 2014, גרף שבועי:


 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פמס
  רואה חשבון 26/11/2015 20:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  החברה מרויחה כיום כ 20 מיליון דולר בשנה (5.5 ברבעון האחרון) ועם 17 מיליון דולר בקופה. תשואת דיבידנד מדהימה ופוטנציאל מטורף להמשך. תקציבי הביטחון באירופה עולים והקורולציה למכירות החברה גבוהה מאוד. להערכתי השווי שלה לאחר העליות בחודש האחרון מצחיק. מכפיל רווח תפעולי של 7 על הרווח התפעולי בשנה האחרונה וארבע על התוצאות שיהיו לדעתי בשנת 2016. בדאך להיות חברת ענק. אין בדבריי המלצה כלשהי ואני מחזיק במניה.
  סגור