סקר BDI: "הקבלנים חרדים מרמת הסיכון הגבוהה בענף הבנייה"

ניתוח הסיכונים בענף הבנייה של BDI שנעשה עבור Bizportal: "הקבלנים מחזיקים את הספקים קצר"
|
(3)
נדל"ן קודר, צילום: Bizportal

ענף הבנייה הציג יציבות יחסית בפעילותו הכלכלית ברבעון השני של 2015, כך עולה מדירוג הסיכון ומוסר התשלומים בענף של חברת המידע העסקי BDI coface. בחינת מדד הסיכון העסקי של תתי הענפים הנבחרים מענף הבנייה, מראה כי ברבעון הנוכחי, נרשמה יציבות בדירוג הסיכון לעומת הרבעון הקודם. 

מדד הסיכון העסקי של החברות והעסקים משקלל בתוכו, בין היתר, את הפרמטרים הבאים: הכנסות, ותק, מספר מועסקים, חוות דעת עסקית של לקוחות, חוות דעת עסקית של ספקים, מוסר תשלומים, מגמת רווחיות, מצב עסקי של חברות קשורות ועוד פרמטרים שונים. 


מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום קבלני הבניה ברבעון הנוכחי הוטב מעט ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 8 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 9 ימים. 

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום התשתית ברבעון הנוכחי, הורע ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 11 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 9 ימים.


מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום תשומות הבניה ברבעון הנוכחי, הוטב ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 7 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 10 ימים.

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום נדל"ן מניב ברבעון הנוכחי, הורע ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 7 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 4 ימים. בנוסף, נרשמה הרעה של כ- 5 ימים בימי האשראי בפועל לעומת הרבעון הקודם.


מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום אחזקות בניה ברבעון הנוכחי, דומה למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 9 ימים, בדומה למספר ימי הפיגור ברבעון הקודם.


מדד הסיכון העסקי של החברות והעסקים משקלל בתוכו, בין היתר, את הפרמטרים הבאים: הכנסות, ותק, מספר מועסקים, חוות דעת עסקית של לקוחות, חוות דעת עסקית של ספקים, מוסר תשלומים, מגמת רווחיות, מצב עסקי של חברות קשורות ועוד פרמטרים שונים.

אייל ינאי, מנכ"ל משותף ב-BDI, אמר ל-Bizportal: "בתחום קבלני הביצוע יש לכאורה ירידה בימי האשראי, אבל אין באמת מדובר בשיפור - הקבלנים פשוט מחזיקים את הספקים (תחום תשומות הבנייה) קצר כי הם מפחדים מרמת הסיכון. היו הרבה נפילות של קבלני ביצוע בשנה האחרונה - צ.לנדאו, טל חיות וי.א. חי לדוגמה אשר הכניסו את השוק ללחץ ולמגננה. ההרעה התרחשה בגלל תוכנית מע"מ 0% שעצרה את השוק. לגבי ההמשך, הצעדים של האוצר הם בינתיים רק דיבורים, צריך לראות מה יקרה במצב של כלכלה אמיתית, הרבעון הנוכחי הוא של בחינה".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  קבלן לא יקנה קרקע אם יחשוש ובעתיד יהיה מחסור, ואז:
  קבלן יחכה ולא יבנה 07/07/2015 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 2
  https://www.youtube.com/watch?v=xMOapnS_5gE
  סגור
 • 2.
  חפשו וידאו: הדמיון המצמרר בין בועת הנדלן של אירלנד לשוק (ל"ת)
  דני 07/07/2015 15:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  הקבלנים ומוסר תשלומים= בדיחה
  גל 07/07/2015 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קבלן בנין במדינה הזו משול לרמאי זה כולל שיפוצניקים חב בניה קבלני בניה וכד. הם הפילו אלפי עסקים במשק עם עבודות לא ראויות שעשו לא קבלו תשלום וגרמו לספקי חומרים ושרות לקרוס קבלן בניה זה נהייה שם גנאי בישראל לסיום עצה קטנה לא לתת להם אשראי בשום מקום אתה שם כספך על קרן הצבי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות