האופציות על הדולר מאותתות: צפויה ירידה חדה בשער המטבע האמריקני בפתיחת המסחר מחר

המסחר באופציות משקף ירידה של כ-0.8% לרמה של 3.794 שקלים לאחר שביום שישי קפץ הדולר ב-1.3% על רקע "אפקט דובאי" בשווקים
|
האופציות על הדולר מאותתות: צפויה ירידה חדה בשער המטבע האמריקני בפתיחת המסחר מחר

הדולר צפוי כנראה לרשום מחר ירידה חדה, שבאה בדרך כלל במקביל להתאוששות בבורסות בארץ בעולם. זאת, על פי המסחר באופציות העתידיות על הדולר המתקיים גם בימי ראשון.

המסחר באופציות משקף ירידה של כ-0.8% לרמה של 3.794 שקלים לאחר שביום שישי קפץ הדולר ב-1.3% על רקע "אפקט דובאי" בשווקים.

דובאי הרעידה את השווקים הפיננסים בשני ימי המסחר האחרונים של השבוע שעבר בשל החשש מתגובת שרשרת ברמה הגלובאלית. למרות הר הגעש שהתפרץ באמירות מהמפרץ הפרסי, אנליסטים רבים מדגישים כי תגובת השוק מוגזמת, אולם חלקם מזכירים באותה נשימה כי דובאי היא לא האירוע היחיד בשבועות או בחודשים האחרונים שבו אנו עדים להחרפה במצבן של מדינות.

Bizportal ריכז את הערכות האנליסטים בהקשר של דובאי. מספר אנליסטים מצביעים היכן עלול להימצא המוקש הבא, אך במקביל רובם ככולם מסבירים כי אין מדובר באירוע שעלול להפיל את השווקים בטווח המיידי. מבט על טבלאות מרווחי ה-CDS מצביע על דבר מעניין, מרווחי CDS של מספר מדינות אפילו עולה על מרווחי ה-CDS של דובאי. לתגובות אנליסטים וכלכלנים על קריסת דובאי

בבורסה של תל-אביב מתמתנות כעת הירידות, ומדד המעו"ף נסוג בכ-0.25% בלבד לאחר שירד בכ-1% קודם לכן.

כלכלני איזי-פורקס מציינים כי "השער היציג של הדולר, עליו אנחנו מבצעים את הניתוח שלנו, עלה, כפי שצפינו, מעל 3.81 ובכך מימש את התחזית שלנו לעליה ארוכת טווח. ביחס לאמירה מתבקשת שזה לא היה קורה ללא האירועים בדובאי נאמר שאי אפשר לדעת. העובדה החשובה היא מה שקורה בשוק. כאן חובה לציין שאחרי קביעת היציג הדולר ירד אל מתחת ל-3.8 במסחר הרציף, עובדה שמשמעותה היא שאי אפשר ל"חגוג" את עלייתו מעל 3.81 שקלים".

"המגמה נשארת לפיכך מגמת עליה עם מבחן תמיכה ב-3.81 שקלים. תמיכה מעל השער הזה תאשר המשך עליה. התמיכה הקריטית לטווח הבינוני-ארוך היא באזור ה-3.77. מהלך מתחת לשער הזה יסמן היפוך מגמה של הדולר למגמת ירידה".

רפי גוזלן, אסטרטג המאקרו של לידר שוקי הון, אומר בסקירתו השבועית כי למרות ההעלאה המפתיעה בשיעור הריבית לחודש דצמבר, לא מדובר בקביעת כללי משחק חדשים אלא המשך עלייה איטית והדרגתית בריבית בשנה הקרובה לכיוון של 2%.

"תחזית ההנפקות של האוצר לרבעון השלישי הייתה בגדר הפתעה לנוכח היקף הפדיונות הגבוה בחודשים הקרובים. אמנם משקל מכרזי ההחלף לא ידוע אך בכל אופן המסר העולה מתחזית ההנפקות הוא ביטחון רב בהשגת גירעון נמוך באופן משמעותי מהיעד ב-2010", אומר גוזלן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות