: צים שיווק מראה שגם היא יכולה

מחלקת המחקר של דיסקונט, סוקרת וממליצה על צים שיווק לאור התחרות ההולכת וגוברת בשוק הקמעונאות, איום החזרה של המחאה החברתית בקיץ והמאבק על הלקוח
|
(1)
כמעט חינם
הערכת השווי שלנו לוקחת בחשבון הנחות מחמירות ועדיין השווי המוערך ביחס לשווי השוק אטרקטיבי להשקעה - בעיקר לטווח ארוך. כל זאת, תחת המגבלות של מניית יתר קטנה יחסית ובתחום פעילות הנתון בתחרות עזה.

במאי 2011 מכרו בעלי השליטה, האחים צים כ-10% ממניות החברה תמורת כ-40 ש' למניה. מחיר זה היה אמור לשקף שווי כלכלי בתוספת מסוימת לאותה נקודת זמן. המכירה הביאה את החזקות הציבור בחברה לכדי 25% ובכך נפתחה הדלת להיכללותה במדדים. מה יותר חשוב בטווח הקצר-בינוני - שווי כלכלי או כניסה למדדים? ימים יגידו, אך בתור אנליסטים / כלכלנים איננו מזלזלים בכוחם של המדדים (והקרנות / ת. סל העוקבות) וכיום נכללת המניה במדד יתר 50. {צים שיווק} הונפקה באזור מחיר 28 ש' למניה, מאז נסקה לאזור 50 ש' למניה וכיום נסחרת שוב באזור המחיר בו הונפקה. מבחינה טכנית, המניה נסחרת באזור רמת תמיכה משמעותי מאוד לנייר הצעיר בשוק ההון.

הערכת שווי

ברווחיות תפעולית מייצגת של 3.6% ובשיעור 12%, מתקבל שווי של כ-31 ש' למניה. להערכתנו, זהו השווי ההוגן עבור מנית החברה, בהינתן המידע הידוע כיום. שווי זה מהווה מכפיל של כ-10 על הרווח החזוי בשנת 2012 (כ-3.02 ש' למניה). להערכתנו, המניה מעניינת להשקעה לטווח ארוך במחירים הנוכחיים, שכן האפ-סייד גדול משמעותית מאשר הדאון סייד. יחד עם זאת, ירידה מתחת אזור 24 ש' למניה, תדרוש בדיקה מחודשת.

צים שיווק מנסה להראות שגם היא יכולה (לא רק רמי לוי 0% רמי לוי 19,500 0% רמי לוי בסיס:19,500 פתיחה:19,500 גבוה:19,660 נמוך:19,450 תמורה:2,114,681 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: )

(1) מחלקת דיבידנדים רבעוניים בקצב שנתי של כ-6%, ביחס לשווי שוק נוכחי. (2) פותחת סניפים כמו פטריות אחרי הגשם - ב-2012 יפתחו כ-7.5 סניפים וב-2013 מתוכננים כ-6 נוספים. החברה צופה כי שטחי המכירה יגדלו בתום תוכנית התרחבות זו מכ-.35.4 א' מ"ר לכ-52.3 א' מ"ר.
(3) בשנה שעברה ויתרו האחים צים על חלק מהבונוסים וכן הפחיתו משכרם ומשכר יו"ר הדירקטוריון, כדי לייצר אווירה של הנהלה רזה.
(4) הרווחיות התפעולית נשחקת ובשנת 2011 עמדה על כ-4% בלבד. במודל הנחנו צמיחה מתונה מזו המתוכננת, המשך שחיקת הרווח ושיעור היוון של 12%. אלו הנחות די מחמירות שאמורים להגן מפני דאון סייד משמעותי ועדיין תומכים בקניה.

התחרות גואה והמחאה החברתית בפתח - השוק במתח

שוק ההון ראה את החברה בחשדנות רבה בתחילת דרכה הבורסאית בטענה ש"לא כולם רמי לוי". לאורך זמן באם תהיה התמדה, צעדים אלו עשויים לבוא לידי ביטוי בשווי החברה הסחיר. בסה"כ מדובר בסיפור צמיחה ובתחום דפנסיבי - שילוב מעניין. מנגד, ההשקעות הנדרשות לשם הצמיחה (פתיחת חנויות ורכישת פעילויות) פוגמות בפוטנציאל הדיבידנד, לפחות בשנתיים הקרובות. כך גם התחרות הגואה בתחום הפעילות מובילה אותנו להפחית את שיעור הרווח התפעולי החזוי ולהעלות כאמור את שיעור ההיוון. בינתיים שוק ההון "ממתין" עם וולואציות גבוהות יותר לכל הענף, מחששות מפני המשך שחיקת הרווח וחיצי המחאה החברתית שככל הנראה תתעורר שוב בקרוב.

למדור 'המדריך לשוק ההון' בביזפורטל לחץ כאן

מעלים המלצה

דיסקאונט של 17% כבר מעניין למניית יתר, משום שהערכת השווי מניחה הנחות די מחמירות. יחד עם זאת, עדיין יש לזכור כי מדובר במניית יתר ובפעילות המצויה תחת לחץ תחרותי. אנו מעלים המלצתנו ל"" ומותירים את מחיר היעד על כ-31 ש' למניה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין ספק
  אבינועם 09/06/2012 08:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניתוח מקצועי ונכון. אף על פי שיש לי תחושה שההנחות מחמירות מדיי אפילו וישנו מקום לאופטימיות רבה יותר בכל הנוגע לחברה. אם נשווה לרמי לוי, החברה נסחרת הרבה מתחת למכפילים הראויים, בעיקר בגלל ההשתייכות ליתר, דבר שלהערכתי עשוי להשתנות בטווח זמן בינוני. בקיצור - כרגע, כשהמחיר הוא 27 ש"ח - קניה חזקה עם אפסייד אדיר. לרוץ ולאסוף מהרצפה ובעוד שנה וחצי ללקק את האצבעות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות