ההסתערות נמשכת: הציבור ממשיך לקנות מניות בחו"ל - צפו במספרים

המשקיעים הישראלים מרגישים בטוחים יותר ומגדילים השקעות בחו"ל. מנגד, משקיעים זרים מוצאים בישראל קרקע פוריה לכספם.
 | 
(3)
מניות
פרסם היום את הנתונים בדבר השקעות זרים בישראל והשקעות ישראלים בחו"ל בחודש נובמבר. מסתמן כי הציבור הישראלי ביקש לנצל את הראלי בשווקי העולם והגדיל את השקעותיו בחו"ל לעומת אוקטובר. ניכר כי גם המשקיעים הזרים מאמינים בכלכלה הישראלית ורואים בה אפיק השקעה מניב.

השקעות הישראלים במניות בחו"ל

בזמן שהמדדים המובילים בארה"ב ואירופה המשיכו לשבור שיאים, המשקיע הישראלי המשיך להזרים כספים למדדי המניות המובילים מעבר לים. אחרי רגיעה יחסית בחודש אוקטובר עם רכישת מניות בחו"ל בהיקף של 511 מיליון דולר בלבד, בחודש נובמבר היקף הרכישות כבר קפץ ל-667 מיליון דולר, סכום דומה להיקף הרכישות מחודש ספטמבר.

עם זאת, בחינת מדוקדקת יותר של המספרים מראה כי מי שנותן כעת את הטון בכל הקשור לרכישת מניות בחו"ל, זה הציבור הרחב - ופחות הגופים המוסדיים. כך לדוגמה, בעוד הציבור הרחב רכש בחודשיים האחרונים מניות בחו"ל בהיקף של כ-500 מיליון דולר, המוסדיים רכשו בכ-60 מיליון דולר בלבד.

הזרים בשוק המניות בת"א

על-פי נתוני בנק ישראל, בחודשים ספטמבר-אוקטובר חלה ירידה משמעותית בהיקף השקעות תושבי החוץ במניות הישראליות. בחודש ספטמבר השקיעו הזרים 64 מיליון דולר בשוק המניות הישראלי, ואילו בחודש אוקטובר הושקעו 55 מיליון דולר בלבד במדדי ת"א. עם זאת, בנובמבר ניכר כי המשקיעים הזרים חוזרים לבורסה עם השקעות בהיקף 102 מיליון דולר במניות. מתחילת שנת 2013 השקיעו הזרים במניות ישראליות 1.4 מיליארד דולר, זאת לעומת 400 מיליון דולר בשנת 2012. עלייה מרשימה למדיי.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  טוב שמשקיעים בחו"ל השאלה איך?
  טלביט יועצים פיננסים 05/01/2014 19:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניסיוננו, ההשקעות ברובם מתרחשות באמצעות קרנות נאמנות וזאת טעות לדעתנו. מציע לכם לבחון ולהתייעץ עם היועץ שלכם לגבי השקעות באמצעות ETF. השקעה עדיפה בעלויות נמוכות משמעותית מול קרנות נאמנות המאפשרת גם פיזור סקטוריאלי. החיסכון משמעותי. נכון ,נדרש להמיר מש"ח ל$ אבל מדוע לא? זהו פיזור אמיתי ונכון ואין שום סיבה להמיר חזרה. חשוב כשמוכרים להשאיר ב $ אזי העלויות קטנות. חשוב - דרשו בבנק הפחתת עמלות לק/מ ודמי ניהול בחו"ל אחרת זה לא כלכלי. בהצלחה אייל ביטרמן מנכ"ל משותף www.talbit.co.il
  סגור
 • 1.
  תברחו לחול כאן יש נוכלים
  אורי 05/01/2014 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני כמה שנים בחולבארץ אין מסחר הוגן וישר
  סגור
 • רק לא פה
  רמי 05/01/2014 17:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פה זה מרכז השחיתות העולמי יותר גרוע מאפריקה מה את חושב שלא מזהרים את המשקעים הזרים שלא יתקרבו לישראל? תהיי בטוח שכן ואן פה משקעים זרים אני בטוח אם כן זה כמה מטומטמים
  סגור