אלביט הדמיה הגישה מתווה להסדר: בעלי האג"ח יחזיקו ב-86% מהחברה

קרנות ההשקעה הזרות יורק ו-DK יקבלו בנוסף סדרת אגרות חוב חדשה בהיקף של 300 מיליון שקל ובריבית של 8%
 | 
(2)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
האם הסאגה ב אלביט הדמיה -0.94% אלביט הדמיה 137.4 -0.94% אלביט הדמיה בסיס:138.7 פתיחה:138.7 גבוה:130 נמוך:130 תמורה:256 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בדרך לפיתרון? חברת האחזקות בשליטת מוטי זיסר הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לכינוס אסיפות של הנושים הבלתי מובטחים של החברה לצורך ביצוע מתווה הסדר החוב. תנאי הסדר החוב גובשו לאחר דיונים מרתוניים שהתקיימו בין זיסר לבין קרנות ההשקעה הזרות יורק בניהולו של ג'רמי בלנק ו-DK ונושים אחרים, שעיקרו המרת החוב הלא מובטח למניות ולסדרת חדשה. היה ומתווה ההסדר יתקבל, בעלי האג"ח יחזיקו כ-86% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה וישמשו כבעלי השליטה בחברה, אך מוטי זיסר צפוי יהיה להמשיך בתפקידו כמנכ"ל.

לפי מתווה ההסדר שהוגש היום, החוב הלא מובטח של החברה בהיקף של 2.5 מיליארד שקל יומר למניות חדשות של החברה, אשר יהוו לאחר הנפקתן כ-86% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה בהנחת דילול מלא (למעט אופציות קיימות שהוענקו לעובדים וכן אופציות שיוענקו במסגרת "תגמול הנהלה") וישמשו כבעלי השליטה בחברה במקומו של זיסר.

בנוסף, אלביט תנפיק אג"ח חדשות בסך של 300 מיליון שקל, שיהיו צמודות למדד המחירים לצרכן וישאו ריבית של 8% שתשולם על בסיס חצי שנתי החל מה-31 בדצמבר 2013. קרן אגרות החוב החדשות תיפרע בתשלום אחד לאחר חמש שנים ממועד הקצאתן, כאשר אלביט תהיה רשאית לפרוע בפירעון מוקדם את אגרות החוב ללא קנס פירעון מוקדם.

אגרות החוב יהיו מובטחות בשעבוד שלילי, כך שאלביט תהא רשאית לשעבד כל נכס או רכוש של החברה בכפוף לחריגים. המניות ואגרות החוב החדשות יוקצו בין כל בעלי החוב הבלתי מובטח, באופן יחסי ליתרה של כל ההתחייבויות למועד ביצוע הסדר.

נציין כי תנאי החוב המובטח של אלביט לבנק הפועלים והבטוחות שניתנו לו להבטחת פירעונו, יוותרו ללא שינוי ובהתאם לתנאי הסכמי ההלוואה וכתבי ההתחייבות הקיימים בין אלביט לבנק. אלביט מציינת כי היא מנהלת דיונים עם בנק הפועלים לגיבוש הסכמות בדבר תיקונים לתנאי הסכמי ההלוואה, כתבי ההתחייבות הקיימים ולהצטרפות בנק הפועלים כצד להסדר.

לאחר ביצוע ההסדר, החברה ידון באימוץ תוכנית תמריצים חדשה לנושאי משרה ועובדים של החברה וחברות קשורות, אשר במסגרתה ניתן יהיה להקצות אופציות בשיעור של 15-20% מהון החברה וכן בתנאי המשך העסקתו של מוטי זיסר כמנכ"ל החברה.

שמעון יצחקי, יו"ר הדירקטוריון, אמר בתגובה למתווה ההסדר: "אנו מאמינים, כי מתווה הסדר החוב שהוגש היום לבית המשפט נועד להיטיב בראש ובראשונה עם מחזיקי אגרות החוב של החברה תוך התחשבות בכלל בעלי האינטרסים בחברה. אנו מקווים לטובת כלל הצדדים שהליך אישור הסדר החוב יהיה מהיר ככל שניתן על מנת לצאת לדרך חדשה שבה החברה תוכל להמשיך ולהשביח את נכסיה תוך בנייה ומימוש של מאגר הפרויקטים שבבעלותה והבשלת החברות הרפואיות בקבוצה."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  נשמע בדיחה וששוב דופקים את צחזיקי האגח
  מקריאה קצרה 09/05/2013 14:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשע שאין התארגנות מחזיקים פרטיים
  סגור
 • 1.
  לאסור על מי שיש לו הסטוריה של אי החזרת חוב לסחור בבורסה
  לימון סחוט 09/05/2013 12:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם זיכרוני אינו מטעה אותי יש למוטי זיסר היסטוריה כזו עם OPTIBASE, וחברת תקשורת ביוקנעם בסביבות שנת 2000 ואילך.
  סגור