ואיזה מסכנים המשקיעים: הענקיות שקרסו בוול-סטריט, ומחקו מיליארדים משווין

עונת הדו"חות 'חורקת', ומספר חברות מחקו מיליארדים לאחר פרסום הדו"חות; אפל תלך בעקבותן?
 |  (1)
הזדמנות?
שבוע המסחר החולף בוול-סטריט אמנם ננעל במגמה מעורבת, כשמדד ה-S&P 500 אף מציג עלייה שבועית של כ-0.5%, אך הסיפורים המרכזיים בו היו מספר ענקיות שפרסמו את דו"חותיהן הכספיים לרבעון הראשון של 2016 - וצללו לאחר מכן. אמנם טרם תחילת עונת הדו"חות האנליסטים ציפו שבאופן כללי החברות יציגו ביצועים כלכליים חלשים, אך בעוד סקטור הבנקאות הפתיע לטובה (עם דו"חות חלשים - אך טובים מהציפיות) - המניות האלו פשוט קרסו לאחר דו"חותיהן:
ראשית, הייתה זו קוקה קולה, ענקית המשקאות, שדיווחה ביום רביעי על תוצאותיה הכספיות: הכנסות החברה עמדו על 10.28 מיליארד דולר, בעוד תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 10.29 מיליארד דולר. הרווח המתואם למניה היה 45 סנט, לעומת צפי של 44 סנט למניה. אם כן - דו"חות מעורבים, כשההכנסות מעידות על ירדה קלה ביחס לצפי, והרווח למניה גבוה יותר. 
אך בין השורות, כשהחברה מציגה החלשות ברווחיות שלה זה רבעון רביעי ברציפות - עם תוצאות חלשות באירופה - המניה קרסה כ-5%, ומחקה מערכה מיליארד דולר(!).  זאת, כשהמשקיעים מודאגים מהתמודדותה של ענקית המשקאות מול ה'טרנד' הבריאותי ששוטף את העולם, ופוגע בחברה.
גם מיקרוסופט אכזבה את משקיעיה, ופספסה את התחזיות: הכנסות החברה ברבעון הציגו ירידה של 5.5%,ו ובשורת הרווח ההחמצה הייתה גדולה עוד יותר: רווח נקי של 48 סנט בלבד למניה, בעוד התחזיות עמדו על 64 סנט למניה. מניית החברה צללה ב-7.2%, ושווי השוק שלה נחתך בלא פחות מ-30 מיליארד דולר(!!). הייתה זו הירידה היומית החדה ביותר מאז ינואר 2015, אז איבדה המניה 9.3% מערכה, גם כן בשל דוחות רבעוניים מאכזבים.
מניית גוגל (אלפבאית) ריכזה עניין גם כן, והגיבה באופן שלילי מאוד לפרסום דו"חותיה. החברה, שברבעון האחרון פרסו הדו"חות הביא אותה לשווי השוק הגבוה בעולם (תוך עקיפת אפל), פספסה את תחזיות האנליסטים, בין היתר בשל האטה בהכנסות מפרסום, וכן בשל התחזקות הדולר בעולם. גוגל רשמה רווח נקי של 5.3 מיליארד דולר, גידול של 26% לעומת רווח נקי של 4.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל. אך בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 7.5 דולר למניה - הרבה מתחת לתחזיות האנליסטים לרווח של 7.95 דולר למניה.
גם במקרה של גוגל תגובת המניה הייתה קשה למשקיעים, כשזו נפלה מעל 7% במסחר המאוחר, וסיימה בירידה של 5.3%, והתרחקה משיא כל הזמנים שלה.
לאחר קריסתן של אלו, השבוע ימתינו המשקיעים לדו"חות הכספיים של חברת אפל, שיעניקו מעין הצצה למצב הצריכה הפרטית בארה"ב. בקרב האנליסטים קיים חשש כי אפל תציג לראשונה ירידה שנתית בכמות מכירות האייפונים שלה. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ואיזה מסכן הכתב עלוב מאד (ל"ת)
  שבח 24/04/2016 12:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור