אופנהיימר על אורמת: רכישת וירידיטי היא צעד חשוב, בוחנים את מחיר היעד

 |  (1)
יצחק אנג'ל, צילום: יח"צ
חברת אורמת טכנו -0.15% אורמת טכנו 19,870 -0.15% אורמת טכנו בסיס:19,900 פתיחה:19,820 גבוה:20,000 נמוך:19,770 תמורה:4,090,331 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה אתמול על רכישת החברה האמריקנית וירידיטי אנרג'י (Viridity Energy) שעוסקת בתחום ניהול הביקוש לאנרגיה ואגירת אנרגיה. הרכישה היא תמורת סכום של 35 מיליון דולר כאשר תשלומים נוספים, בהתאם לעמידה במספר אבני דרך, ישולמו בשתי פעימות אשר ייבחנו בסוף 2017 ו-2020.
באופנהיימר התייחסו לעסקה וכתבו כך: "אנו רואים ברכישה זו צעד חשוב בהגדלת שוק היעד הפוטנציאלי של אורמת, שיכלול כעת גם פתרונות אופטימיזציית רשת ואחסון אנרגיה, כשאורמת גם עשויה להשתמש בפתרונות של Viridity Energy בפרוייקטים שלה. כמו כן, הרכישה תואמת את שאיפותיה של אורמת להיכנס לשוק האחסון ומציבה את החברה כשחקנית בתחום ה-Smart Grid. אנו מותירים את דירוג מניית אורמת על 'תשואת יתר' ובוחנים מחדש את מחיר היעד שעמד על 56 דולר".
נציין כי מחיר הנוכחי של אופנהיימר (שכעת נבחן לאור העסקה) משקף אפסייד של 5.8%. מניית אורמת רשמה בשנת 2016 מהלך עליות גדול של 47% ונסחרת כיום בבורסה בת"א לפי שווי של 10.2 מיליארד שקלים, שיא כל הזמנים. 
בצמוד להודעה על רכישת וירידיטי אנרג'י אמר אתמול מנכ"ל אורמת יצחק אנג'ל כי "זוהי רכישה אסטרטגית חשובה אשר משלבת את הטכנולוגיה של וירידיטי, בסיס הלקוחות שלה, הצוות הניהולי המנוסה והעובדים בעלי הידע המעמיק והייחודי בתחומים של ניהול הביקוש ואגירת אנרגיה וכן, נוכחות בשווקי מפתח בצפון אמריקה, יחד עם יכולותיה של אורמת, המובילות ההנדסית ומקורות ההון שלה. בכוונתה של אורמת להשתמש בפלטפורמה של וירידיטי להאיץ את הצמיחה לטווח ארוך ולהרחיב את נוכחותה בשוק וכן להמשיך בפיתוח מערכות התוכנה של וירידיטי בכדי להרחיב את שירותי אגירת האנרגיה שלה. אורמת תמשיך לספק שירותים ומוצרים ללקוחותיה הקיימים של וירידיטי תוך התרחבות לגיאוגרפיות חדשות ופניה לבסיס רחב יותר של לקוחות פוטנציאלים. על ידי מינוף החוזקות, היציבות, המקורות ויכולותיה ההנדסיות של אורמת לצד פריסתה הגלובאלית, אנו מצפים להציף ערך חדש עבור בעלי המניות שלנו בשווקי ניהול הביקוש ואגירת אנרגיה ולייצר הכנסות ורווח תפעולי נוספים."
עוד אמר אנג'ל כי  "החזון ארוך הטווח של אורמת הוא להתפתח מחברה גיאותרמית מובילה ומוכרת למובילה בשוק האנרגיה המתחדשת הרחב יותר. ביסוס יכולות בשוק אגירת האנרגיה הינו מרכיב עיקרי במימוש החזון שלנו שכן יכולות אלה יאפשרו לחברה לספק פתרון מלא ללקוחות. הרכישה תאפשר לאורמת להפוך לשחקנית משמעותית בשווקים הצומחים של אגירת האנרגיה וניהול הביקוש לאנרגיה וכן לגיוון בסיס הלקוחות המסורתיים שלנו עם לקוחות מסחריים ותעשייתיים חדשים כמו גם עם חברות תשתית."
מניית אורמת מ-2016:
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מלך
  רוב 04/01/2017 15:55
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ישי דוידי - כל מה שהוא נוגע הופך לזהב - במיוחד מנית אורמת כמנית דגל מצליחה של התעשיה הישראלית - ישר כוח ותמשיכו כך
  סגור