מוכרת אחזקות: שיכון ובינוי תממש את פעילות ההתפלה שלה

 | 
שרי אריסון, צילום: יח"צ
שיכון ובינוי יצאה הבוקר בהודעה לבורסה כי החברה התקשרה עם חברת I.D.E. Technologies Ltd במטרה למכור לה את אחזקותיה בחברת ההפעלה (המפעיל) במתקן ההתפלה בחדרה. על פי הדיווח בתמורה למכירה שיכון ובינוי תקבל כ-80 מיליון שקל. מניית שיכון ובינוי עולה לפי שעה בפתיחת המסחר בת"א בעד 1.5%.

שיעור האחזקות של שיכון ובינוי במפעיל מתקן ההתפלה עומד על 40% והחברה למעשה תמכור את כל אחזקותיה ל-I.D.E שכעת תשלוט באופן מלא בחברת ההפעלה במתקן. במקביל מציינים בחברה שזכויותיה בכל הקשור בחברת הזכיין במתקן לא ימכרו. שיעור האחזקה של שיכון ובינוי בזכיין עומד על 50% כיום.

החברה מדגישיה כי העסקה כפופה למספר תנאים מתלים ובמידה ואכן העסקה תצא לפועל, החברה תרשום רווח בסך של כ-80 מיליון ש"ח (לפני מס) בדוחותיה הכספיים.

נזכיר כי מה שהדאיג לאחרונה את המשקיעים בשיכון ובינוי הייתה החשיפה הגבוהה של החברה לכלכלת ניגריה שסובלת בחודשים האחרונים ממצוקה וזאת בעיקר בשל הקריסה במחירי הנפט שהובילה את המדינה לבקש הלוואה בסך 3.5 מיליארד דולר מהבנק העולמי בכדי לממן את הגרעון התקציבי במדינה האפריקנית. בחצי השנה האחרונה מניית שיכון ובינוי רשמה צניחה של כ-20%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה