הופקדה תכנית: 4,000 דירות חדשות בבאר שבע

|
הדמיה של שכונת "פארק הנחל" בבאר שבע, צילום: מתוך הסרטון של רשות מקרקעי ישראל

סנונית ראשונה להסכם הגג בבאר שבע במסגרתו צפויות להיבנות כ-20 אלף יחידות דיור חדשות עד לשנת 2019. רשות מקרקעי ישראל מעדכנת היום (ב') על בניית 4,010 יחידות דיור בבאר שבע- בשכונת "פארק הנחל" שהופקדה בועדה במחוז דרום למתן התנגדויות.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי השכונה החדשה ממוקמת בדרום מזרח באר שבע, גובלת בפארק נחל באר שבע מצפון, באזור התעסוקה עמק שרה מדרום וכביש 40 עוקף באר שבע ממזרח. שטחה של השכונה כ-1150 דונם,  ותכלול  בתים  בבניה רוויה בהיקף של כ-4,010 יחידות דיור, במגוון טיפוסי בינוי: החל מבניינים של 8 קומות לאורך השדרות הראשיות , בתים צמודי קרקע ו"בתי חצר" של 5 קומות.

בשכונה החדשה יהיו  שתי שדרות: השדרה המרכזית המובילה מכיכר הכניסה ועד לאגם ולפארק ושדרת האורך החוצה את השכונה ממזרח למערב. לאורך השדרה ממוקמות קריות החינוך המהוות נקודות ציון בשכונה החדשה. במפגש השדרות כיכר עירונית מרכזית סביבה מבני ציבור, חזיתות מסחריות ופעילות עירונית מגוונת.
 
נזכיר כי הסכם הגג בבאר שבע לשיווקן של כ-20 אלף יחידות דיור אשר מרביתן ישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. בהתאם להסכמים, מדי שנה ישווקו על ידי משרד השיכון כ-3,000 יחידות דיור עד לשנת 2019. בנטסף, עלות הסכם הגג למדינה מוערכת ב-1.5 מיליארד שקל רק עבור התשתיות שיש לפתח. 

עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל: "תכנית זו היא  הסנונית הראשונה במימוש הסכם הגג  שנחתם עם העיר באר שבע לפני מספר חודשים  לשיווק 20 אלף יח"ד בפרק זמן מואץ והקרקע תשווק על ידי רשות מקרקעי ישראל. קידומה של תכנית זו מהווה צעד נוסף לביסוסה וחיזוקה של באר שבע כעיר מטרופולין דרומית, שחשיבותה גדולה במיוחד  עם ירידת צה"ל לנגב".

ערן ראובני, מנהל מרחב עסקי דרום ברשות מקרקעי ישראל מסר: "מדובר על תוכנית שלמרות הנפח האדיר שלה, פרק הזמן של התכנון מתחילתו עד להפקדה בפועל, לא עלה על שנתיים, וקצב זה, הוא אודות לחשיבות שרואה רמ"י בפיתוח הדרום בכלל, ובאר שבע בפרט. כמו כן, ראוי להדגיש כי קידום התכנית נעשה  במסלול רגיל, ולא באמצעות ועדות להליכים מהירים כגון וד"ל או ותמ"ל".

קרדיט לתמונות: מתוך סרטון ההדמיה יער אדריכלים

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות