פישר התערב, הדולר צלל: היציג ננעל בירידות של 0.8% למרות התערבות הנגיד במסחר

המטבע האמריקני המשיך במגמת ההתדרדרות ונקבע ברמה של 3.736 ש'. הדולר נופל גם מול היין ונחלש קלות מול האירו
|
פישר התערב, הדולר צלל: היציג ננעל בירידות של 0.8% למרות התערבות הנגיד במסחר

הדולר ממשיך לאבד גובה מול השקל ומול המטבעות המובילים בעולם זאת לאחר שלאורך כל היום נרשמו ירידות בשערו כאשר השער היציג ננעל בשפל של חודשיים מול השקל. אפילו הזרמת ביקושים של 300 מיליון דולר מבנק ישראל לא סיפקו תמיכה למטבע האמריקני שהמשיך בצלילה מטה.

המסחר בגזרת המט"ח בזירה העולמית היה דומה והתאפיין במגמה חזקה של זריקת המטבע האמריקני וזאת בשעה שהמשקיעים מימשו רווחים שנצברו במשך התקופה האחרונה ועברו להשקיע במטבעות המקומיים. נתונים חזקים המצביעים על התחזקות הכלכלות המקומיות ממשיכים לדחוף את המטבעות קדימה ולהחליש את הדולר.

כאמור, בזירה המקומית נרשמה מגמה דומה כאשר הדולר המשיך את המגמה השלילית מתחילת השבוע ונסחר בירידות שערים. היום ירד הדולר ב-0.77% ושערו היציג ננעל על 3.736 ש'. סך הכל במהלך שבועיים בלבד איבד המטבע קרוב ל-2% מערכו מול המטבע המקומי.

גם התערבותו של נגיד , פרופ' סטנלי פישר, שהורה על הזרמות ביקושים למטבע בהיקף של 300 מיליון דולר לא עזרו, זאת לאחר שהדולר הגיע כבר לרמה של 3.73 שקלים. לרגע קל הצליח המהלך של פישר להרים את הדולר בכ-0.4% לרמה של 3.744 אך כעת הדולר שוב נחלש. להרחבה בעניין התערבות הנגיד

היום פורסמה סקירה מאקרו כלכלית על ידי כלכלני הראל פיננסים על פיה צופים הכלכלנים את המשך ההתדרדרות בערכו של המטבע האמריקני בששת החודשים הקרובים ומעריכים כי הדולר יגיע גם לשער של 3.70.

בתוך כך ממשיך המטבע הישראלי להתחזק גם מול המטבע האירופאי והוא נסחר כעת בשער של 5.4 שקל לאירו בשיא של ארבעה חודשים. שערו היציג של האירו ירד גם היום ורשם נסיגה של 0.6% מול השקל. בחודש האחרון צלל האירו מול השקל בשיעור של כ-5.5% , אז נסחר ברמות שיא של 5.70 שקל לאירו.

בזירה העולמית כעת נחלש הדולר מול האירו, שעל רקע הראלי הנמשך בבורסות האירופאיות מוחק עליות של שבוע ונסחר כעת ברמה של 1.443, זאת לאחר שנסחר כבר בשער של 1.425 רק לפני שבועיים.

בזירה העולמית נופל הדולר גם מול היין ונסחר במגמה דומה של ירידות. לאחר שחצה כבר את רף ה-93 יין לדולר ונסחר בשיא של ארבעה חודשים, נופל עכשיו המטבע לרמה של של 91.82 מול המטבע היפני.

"אין ספק שהדולר פתח את 2010 ברגל שמאל", אמר לבלומברג דניקה המפטון, אסטרטג מט"ח בכיר בבית השקעות בניו זילנד, "נתוני מאקרו חיוביים וההתאוששות המהירה של השווקים הגלובליים דחפו את המשקיעים להשקעה במניות ובמטבעות המקומיים וזה בא על חשבון אחזקתם בדולר", הסביר המפטון.


אופטימיות מכיוון קרן המטבע הבינ"ל

בקרן המטבע הבינלאומית מעודדים מנתוני המאקרו הגלובלים המתפרסמים חדשות לבקרים וסוברים כי הכלכלה העולמית מתאוששת מהר יותר מהצפוי. ג'ון ליפסקי, בכיר בקרן המטבע הבינ"ל, טוען כי האופטימיות השוררת בנוגע לכלכלה הגלובלית וליציאה המהירה מהמיתון תבוא לידי ביטוי משמעותי החודש עם פרסום תחזית הקרן. תחזית הכלכלה העולמית (World Economic Outlook) של קרן המטבע הבינלאומית, מהווה אינדיקטור חשוב בהערכת ההתאוששות העולמית ומצב הכלכלה הגלובלית והיא כוללת סדרה של סקירות מקיפות ותחזיות כלכליות מעמיקות. התחזית יצאה לאחרונה באוקטובר והתחזית העדכנית, שתצא החודש, אמורה על פי ליפסקי לאושש את הסברה כי הכלכלה מתאוששת מהר יותר מהצפוי. להרחבה בעניין

בתוך כך, אמורים היום להתפרסם נתוני מאקרו חשובים בעולם. בארה"ב יתפרסם היום נתון ההזמנות ממפעלים שעלה בחודש אוקטובר ב-0.6% ותחזית הקונצנזוס צופה עלייה של 0.4% בנובמבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות