חברי ה-G7 מזהירים מפני התחזקות היין: ביפן מוכנים לפעול

7 המדינות המתועשות מביעות דאגה מה"התחזקות המוגזמת" של היין. ראש ממשלת יפן: יש לנו תוכנית מגירה לצורך הטיפול במשבר הפיננסי. הניקיי 225 התרסק הבוקר ב-6.4%. היין היפני מזנק ב-7.8% מול השקל
|
חברי ה-G7 מזהירים מפני התחזקות היין: ביפן מוכנים לפעול

קבוצת 7 המדינות המתועשות הביעה הבוקר דאגה מה"התחזקות המוגזמת" של היין אחרי שהמטבע היפני זינק בשבוע שעבר לשיא של 13 שנים כנגד הדולר.

שרי האוצר של ה-G7 פרסמו הצהרה מפתיעה ולא מתוכננת אחרי ששר האוצר היפני, שאוציאי נאקאגאווא (Shoichi Nakagawa) פנה אליהם בבקשה כשהוא מוסיף, כי ממשלתו מוכנה לפעול לפי הצורך. למרות זאת, ה-G7 לא הודיעו על פעולה כלשהי לצורך עצירת התחזקות היין.

בהודעה נפרדת, ראש ממשלת יפן, טרו אסו אמר, כי בידו תוכנית מגירה לצורך הטיפול במשבר הפיננסי.

מדד המניות היפני, הניקיי 225, התרסק בחודש האחרון בשיעור של 33% לפני שהספיק לרדת הבוקר בעוד 6.34%, אחרי שהתחזקות היין העיבה על תוצאות היצואנים כגון ענקית הטכנולוגיה, חברת סוני. היין הרוויח לאחר שהסיכוי למיתון עולמי ולהמשך התרסקות בשוקי המניות בעולם דחפו את המשקיעים למכור נכסים שנקנו ע"י הלוואות מיפן, היכן ששיעורי הריבית נמצאים ברמה הנמוכה ביותר בקרב המדינות המתועשות.

בשבוע שעבר טיפס היין לשיא של 13 שנים כנגד הדולר, בעוד המטבעות של קנדה, אוסטרליה, בריטניה וניו זילנד קרסו ביותר מ-5%. גם מול השקל התחזק היין היפני ונסחר היום בעלייה של 7.8% בשער של 100 יין עבור 4.24 שקלים.

בתקשורת היפנית פורסמו הבוקר ציטוטים של גורמים בממשלת יפן הקוראים לנקיטת צעדי חרום לייצוב שוק המניות ולחיזוק מערכת הפיננסית במדינה. בתקשורת מציינים, כי ראש ממשלת יפן תומך בצעדים שבניהם רכישה של מניות הבנקים, הקלות מס על רווחים ממסחר במניות ודיבידנד.

עיתון העסקים היומי, הניקיי, דיווח ביום שישי שהבנק המרכזי ביפן שוקל להודיע על תשלום על הרזרבות של הבנקים המסחריים המוחזקות אצלו. הבנק עדיין לא סיים לעבוד על התוכנית אך תשלומי הריבית צפויים לנוע בין 0.1% ל-0.25% לשנה. כמו כן, בבנק המרכזי שוקלים לרכוש שהונפקו ע"י חברות ציבוריות, במאמץ נוסף להפשרת שוקי האשראי והורדת שיעורי ריביות המימון.

נציין, כי ביום שישי הקרוב תפורסם החלטת הריבית החודשית של הבנק המרכזי ביפן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות