סיכום קרנות: הלמן אלדובי גמישה - היחידה בפברואר עם תשואה דו-ספרתית

בדיקת Bizportal לביצועי קרנות הנאמנות בחודש פברואר: הקרנות המשקיעות בסין בלטו לחיוב וכך גם הקרנות הדולריות
|
סיכום קרנות: הלמן אלדובי גמישה - היחידה בפברואר עם תשואה דו-ספרתית

בחודש פברואר בלט לחיוב מדד מניות היתר שרשם תשואה חיובית של 4%, ואחריו האפיק הדולרי עם תשואה של 2.4% ומדד ת"א 25 שהוסיף לערכו 0.81%. לעומת זאת, מדד ת"א 75 ומדד מניות הבנקים ירדו בשיעורים של 2.58% ו-3.86% בהתאמה.

בענף קרנות הנאמנות, בלטו אפיק סין שהניב תשואה של 5.6%, האפיק הדולרי עם תשואה של 5.4% ואפיק האג"ח להמרה בסיכון גבוה עם תשואה של 3.75. Bizportal בדק מי הקרנות שהשיגו את התשואה הגבוהה ביותר, ומי מנהלי הקרנות שהשיגו את התשואה המשוקללת הגבוהה ביותר בענף.החמישייה הפותחת של קרנות שנכסיהן מעל 10 מיליון שקלים, כוללת קרנות גמישות, קרנות חברות והמרה וקרנות יתר. בראש הרשימה מופיעה הלמן הזדמנות, של הלמן אלדובי, שהשיגה בפברואר תשואה של 13.33%,( ו-64.55 מתחילת השנה), למקום השני הגיעה פסגות highyield עם תשואה של 5.78% ולמקום השלישי הגיעה אי.בי.אי יתר שהשיגה 3.5%.

"בפברואר ובינואר, קצרנו את הפירות של ההשקעות שביצענו ברבעון האחרון של 2008, כשהפאניקה שררה בשווקים", מציין דן הלמן, מנכ"ל הלמן אלדובי. לדבריו ארבעת המהלכים שהביאו לתשואה הגבוהה של הלמן גמישה היו: הגדלת האחזקה באג"ח קונצרני מדורג, הגדלת אחזקות באי.ד.בי. פיתוח, הגדלת הרכיב הדולרי, במקביל לרכישות בנק ישראל והגדלת האחזקה בדלק אנרגיה.

ומה צפוי בהמשך? הלמן מציין כי שוק המניות בארץ לא יכול להתעלם משוקי העולם, ולכן הוא דובי על השוק, אך יחד עם זאת לא צופה קטסטרופה, אלא דשדוש בתנודתיות גבוהה. "אנחנו נמשיך עם חשיפה סלקטיבית לאג"ח קונצרני מדורג, נגדיל הרכיב הדולרי במקביל להמשך הרכישות של בנק ישראל, ואף ננצל ירידות שערים להגדלת האחזקה במניות הבנקים בארץ. בנוגע לאג"ח ממשלתי, אנו מחזיקים רק אג"ח בינוני קצר", מציין הלמן.

מבין הקרנות המנהלות נכסים עד 10 מיליון שקלים, מובילה פלטינום מ.ט.ב גמישה עם תשואה של 9.8%, ואחריה רמקו מניות יתר ומנורה מבטחים דולר אגרסיבית עם תשואות של 9.49% ו-8.14% בהתאמה.מבדיקת ביצועי מנהלי הקרנות, עולה כי הלמן אלדובי השיג את התשואה המשוקללת הגבוהה ביותר בפברואר, שהסתכמה ב-4.55%, ואחריו רמקו עם תשואה של 3.25% וילין לפידות עם תשואה של 2.17%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות