השקעה בזהב - האנליסטים בעד, הנה הסיבות

הזהב ירד בחודשים האחרונים אחרי ראלי מתחילת השנה - האם זה הזמן לקנות? בגולדמן זאקס אומרים - "כן. הזהב יעלה ל-1,600 דולר"; וגם - מה קשר של מחיר הזהב לצפי הריבית בארה"ב
|
(5)
מטיל זהב, צילום: Istock

לאחר זינוק של יותר מ-25% לשיא של 7 שנים בספטמבר האחרון, הזהב מאבד מומנטום לאחרונה ומשלים ירידה של קרוב ל-7% מהשיא. האם הזהב עשוי לעניין כעת להשקעה? 

האנליסטים בגולדמן זאקס טוענים כי אכן מדובר בהזדמנות קניה - "אנו מצפים כי החששות מסיומו של הסייקל הכלכלי, החששות ממלחמת הסחר ושיעורי החיסכון הגבוהים צפויים לתמוך בראלי מחודש במחיר הסחורה", טוענים האנליסטים של גולדמן זאקס ומעניקים מחיר יעד של 1,600 דולרים לאונקייה, אפסייד של 10% מהמחיר הנוכחי. 

בגולדמן מציינים כי הדיונים הנרחבים בסוגיית המדיניות המוניטרית המודרנית (MMT), שטוענת כי החוב הלאומי איננו מהווה אילוץ אמיתי למדינות שמנפיקות את המטבע המקומי, צפויים להעניק גם הם רוח גבית למחיר הסחורה. 

במקביל, כדאי לשים לב לקורלציה השלילית הגבוהה בין מחיר הזהב לצפי הריבית בארה"ב, כאשר הם מהווים מעין מוצרים תחליפים. 

הגרף הבא מציג את חוזי ה-EURODOLLAR לספטמבר 2021, המייצגים את הצפי של המערכת הפיננסית לגובה הריבית באותה תקופה (הצפי האחרון הוא ל-1.5%), אל מול מחיר הזהב בשנה האחרונה. כאשר הצפי לירידת ריביות בארה"ב צבר תאוצה, הזהב טיפס. בספטמבר האחרון הפד' החל להזריק כסף לשוק, דבר שהוריד את הצורך המהיר להורדת ריבית נוספת בשוק. התוצאה הייתה איבוד מומנטום בזהב. ובמילים פשוטות: לאן הזהב הולך? תלוי בהערכתכם בנוגע לגובה הריבית בארה"ב בשנים הבאות. 

גרף הזהב מול חוזי ה- EURODOLLAR לספטמבר 2021

איך נחשפים לסקטור? הדרך הפשוטה ביותר היא דרך תעודת סל העוקבת אחר מחיר הסחורה, ולא חסר כאלה. הפופולריות בין תעודות הסל היא GLD ואחריה היא IAU. דרך נוספת להיחשף היא באמצעות השקעות בתעודות הסל העוקבות אחרי חברות הכרייה, שמקיימות בדר"כ קורלציה גבוהה מול מחיר הסחורה, אך נציין כי הן תנודתיות יותר. דרך מסחר נוספת היא באמצעות רכישות של חוזים על הסחורה, אך יש לציין כי היא מסוכנת יותר ואיננה מתאימה לרוב המשקיעים.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  GDX האם מומלצת למעקב אחרי חברות הכרייה (ל"ת)
  מישהו מכיר 11/12/2019 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  וארן באפט תמיד אומר
  רועי לוי 11/12/2019 09:33
  הגב לתגובה זו
  5 6
  שאפשר לקנות את כל הזהב בעולם לשים אותו בשדה ואחרי מאה שנה הוא ישאר אותו זהב באותה כמות. לעומת זאת אפשר לקנות חברות ולקבל דיבדנדים לקנות דירות ולקבל שכירות לקנות שטח אדמה ולגדל עליו דברים .. בקיצור זהב זה נכס לא מניב ואין שום טעם להשקיע בו. וזה אומר גדול המשקיעים אי פעם...אז....
  סגור
 • רק שתדע שאתה טועה בענק
  וורן באפט ממש קנה 11/12/2019 14:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לפני 30 שנה וורן באפט הגיע למסקנה שהמתכות היקרות הולכות למהלך עליה חזק וקנה כסף (הוא הגיע למסקנה שהוא עדיף על זהב) במאות מיליוני דולרים . אחת מהפוזיציות הגדולות שלו באותו זמן ביחס להון שניהל. הרוויח על הפוזיציה עשרות מיליוני דולרים
  סגור
 • טוב נגד אינפלציה יותר מנכסים אחרים (ל"ת)
  מומחה לקנוניות 11/12/2019 13:40
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  הסקטורים הכי מומלצים להגנה על הכסף
  כלכלן 11/12/2019 09:21
  הגב לתגובה זו
  4 0
  1. זהב. צפי להמשך התחזקות לאור ריביות שליליות בעולם וירידת ערך הכסף. 2. מטבע חוץ, דולר,אירו בגלל ירידת הכדאיות לאגרות חוב צמודות ושקליות במיוחד מלווה קצר מועד אשר נסחרים כבר בתשואה ריאלית שלילית לפידיון.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות