מניות הסלולר בוערות - "הסקטור נמצא סביב נקודת השפל"

פרטנר טסה ב-10% - האנליסטים בשוק מעלים מחיר יעד. סלקום מזנקת 6% לפני הדו"חות מחר
|
(4)
מגמת מסחר, צילום: Istock

חברות הסלולר מזנקות היום בבורסה בת"א על רקע דו"חות הרבעון השלישי של פרטנר -1.09% פרטנר 1,726 -1.09% פרטנר בסיס:1,745 פתיחה:1,745 גבוה:1,745 נמוך:1,678 תמורה:3,084,040 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שפורסם היום ובו דיווחה החברה על זינוק של 44% ברווח התפעולי.  סלקום 0% סלקום 1,413 0% סלקום בסיס:1,413 פתיחה:1,413 גבוה:1,427 נמוך:1,390 תמורה:5,378,558 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המתחרה צפויה לפרסם מחר את תוצאותיה הכספיות, ולפני דקות אחדות נחשפו תוצאות גולן טלקום, שרשמה שיעור נטישה גבוה מזה של פרטנר.

ובינתיים האנליסטים בשוק מרוצים מתוצאות פרטנר מעלים את מחיר היעד. בנוגע לשוק התקשורת כולו, נראה כי השחיקה של המחירים בהאטה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

סבינה לוי, לידר שוקי הון: "עוד רבעון שמעיד על התייצבות ואפילו שיפור קל בתחום הסלולר. אחרי מספר שנים מאוד קשות, בהן חשבנו שהשוק הזה גמור וכל פעם ראינו איזושהי הרעה, אנחנו רואים כעת כמה רבעונים יציבים ואפשר להסיק מזה שהסקטור נמצא סביב נקודת השפל בכל מה שקשור לעוצמת התחרות, לשיטת המחירים ובהחלט ניתן לראות התייצבות ואפילו התמתנות מסוימת. זה משפר את רמת ביטחון שלנו בתחזיות קדימה".

"צריך לציין את ההתקדמות החיוביות של סלקום ופרטנר בכל מה שקשור לשוק הטלוויזיה והשוק הקווי, ובייחוד את העובדה ששוק הסלולר נתפס כשלילי וכ"עושק את הציבור" תוך כדי שיווק חבילות יקרות ולא ברורות עם הרבה אותיות קטנות, והיום החברות האלה הפכו בזכות הכניסה שלהן לעולם הטלוויזיה ובזכות הורדת המחירים לרמה אטרקטיבית מול המוצרים המסורתיים של הוט ובזק ובעצם היום מחוללות שינוי לטובה בענף התקשורת ומביאים בשורה של הוזלה בסל התקשרות. הדבר מאוד משפר את הסנטימנט לגביהן ונותן רוח גבית להמשך החדירה שלהן לשוק הקווי". בתוך כך, סבינה לוי העלתה את מחיר היעד לפרטנר ל-23 שקל, בעוד שמחיר השוק עמד כעת עם הזינוק על 20.2 שקלים למניה.

לגבי סלקום, אשר תדווח על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי מחר (22 בנובמבר) אומרת לוי: "לגבי הרווחיות של סלקום, זו צפויה להיות נמוכה ביחס לרבעון הקודם, בעיקר לאור העבודה כי החברה רשמה ברבעון השני הכנסה חד פעמית של כ-10 מיליון שקל בקשר למכירת "רימון". אנו מעריכים כי מגמת הצמיחה בהכנסות התחום הקווי תימשך, אם כי ההשפעה על שורת הרווח בשלב זה אינה מהותית בשל עלויות החדירה הגבוהות".

בחזרה לפרטנר. לירן לובלין, מאי.ב.אי העלה את מחיר היעד למניית פרטנר ל-24 שקל (אפסייד של 24% על מחיר המניה כעת). לובלין: "הדו"ח של פרטנר מצוין וזאת על אף סימנים של המשך שחיקה במחירי הסלולר. מאמצי ההתייעלות הכבירים של הנהלת החברה ניכרים גם בתוצאות הרבעון השלישי וככל שהוט גדלה גם חלקה בעלויות הרשת המשותפת גדל והוצאות של פרטנר קטנות בהתאם. בראיה קדימה אנו סבורים כי היקף התחרות בפעילות הסלולר לא צפוי להתמתן בזמן הקרוב וכי עיקר העבודה של החברה תמשיך להיות בשיפור המגזר הקווי (שניתן לראות בשיעורי הרווחיות כבר ברבעון הזה). פעילות הטלוויזיה לא צפויה להיות רווחית בזמן הקרוב אך קצב הגיוס (כ-10 אלף מנויים בחודש) צפוי להמשיך. היקף ההשקעה בפריסת הסיבים שאמורה הייתה להכביד מעט על התזרים של החברה צפוי להתמתן נוכח החתימה הצפויה על הסכם שיתוף הפעולה עם סלקום. נכון לקצב ה-EBITDA הנוכחי המניה נסחרת במכפיל EV/EBITDA של כ-5X ולהערכתנו מדובר במכפיל נמוך (סלקום ב-6.5X) שמצדיק קניה של המניה".
 
נזכיר כי מוקדם יותר השבוע סלקום ופרטנר הודיעו כי הן מקיימת משא ומתן על הסכם שיתוף פעולה ארוך טווח פוטנציאלי לפריסת תשתית סיבים אופטיים על ידי שתי החברות. ההסכם יאפשר לחברות להימנע מפריסה עתידית כפולה, וכן יאפשר להן להפחית עלויות. על פי ההסכם, כל חברה תוכל לרכוש מעת לעת, לפי צרכיה ועל פי שיקול דעתה הבלעדי, שירותי תשתית סיבים אופטיים לצורך חיבור בניני מגורים ברחבי ישראל. נציין כי, אין וודאות שהמשא ומתן יושלם או שהאישורים הרגולטוריים יתקבלו או שההסכם יבוצע, אך במקביל, סלקום בוחנת דרכים אחרות להאצת פריסת תשתית סיבים אופטיים עצמאית.

נסיים בעיקר המוקד בענף שצפוי בחודשים הקרובים והוא כניסתה האפשרית של אקפסון לשוק הסלולר והשלכותיה על עוצמת התחרות. נקודה נוספת שתרכז עניין בהמשך היא החדירה של סלקום ופרטנר לשוק הקווי, לרבות התקדמות החברות בפריסת תשתית הסיבים (שוק סיטונאי, מיזם IBC, שיתוף פעולה בין סלקום ופרטנר וכד'), וכמובן ההתפתחויות בנושא הרגולציה על בזק.

מניית פרטנר מתחילת השנה

מניית סלקום מתחילת השנה 

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כבר לא רק "מניות סלולר" , מדובר במניות תקשורת אשר
  מתבונן 21/11/2017 15:44
  הגב לתגובה זו
  5 1
  מתחילות לנגוס בנתחי שוק של הוט וקבוצת בזק. עם ניצול נכון של המשאבים אשר לרשותן - החברות יכולות לתפוס נתחי שוק גדולים הרבה יותר בשוק האינטרנט והטלוויזיה ויש סימנים ראשונים לכך בדמות התגברות מנויי הטלוויזיה ושת"פ בפריסת סיבים אופטיים מצד השתיים.
  סגור
 • 3.
  בוערות..
  כבאי 21/11/2017 15:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שפת ביבים..לא להתבייש לפרסם.
  סגור
 • 2.
  שקיפות
  הידעוני 21/11/2017 15:33
  הגב לתגובה זו
  3 2
  הכתבה יכולה בעצם להיחשב כהרצה של הסקטור
  סגור
 • 1.
  פרטנר בעמדה פיננסית מהנוחות שיש במשק -להתרחבות
  לו 21/11/2017 14:49
  הגב לתגובה זו
  2 3
  עושים עבודה טובה שם .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות