אלשטיין מאוכזב מהרגולטור - "אף אחד לא אמר לנו שהסינים מחוץ לתחום"

מבין כל מנהלי קבוצת אי.די.בי נעדר מנכ"ל כלל ביטוח ויו"ר הקבוצה מתריע מפני ירידת ערך לחברת הביטוח אם זו לא תימכר בזמן
 | 
(2)
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב
אי.די.בי כינסה היום מסיבת עיתונאים לציון 4 שנים להשקעתו של אדוארדו אלשטיין בקבוצה. כמעט כל מנהלי החברות הבנות הגיעו לשבת ליד שולחנו הארוך של היו"ר אדוארדו אלשטיין, מלבד מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן. היו שם ניר שטרן (סלקום), סגי איתן (נכסים ובנין),  איציק אברכהן (שופרסל), אורי סירקיס (אי.די.בי תיירות), שולם לפידות (מנכ"ל אי.די.בי), ארי ברונשטיין (אלרון), שמואל פרנקל (אפסילון), גיל קוטלר, רון מאור (מודיעין), אבי יעקובוביץ (גב ים), ועוד, אבל מנכ"ל חברת הביטוח כלל נעדר ביד מכוונת ככל הנראה מכיוון ראש הפירמידה, ולא מסיבות אישיות: לאחר פתיחת מסיבת העיתונאים במלות הוקרה למנהלי החברות הבנות, אלשטיין הביע אכזבה גדולה מהרגולטור בהקשר מכירת כלל ביטוח והזהיר מפני ירידת ערך בגלל תזמון המכירה.
אדוארדו אלשטיין: "אני מאוכזב שהתרומה וההשקעות בישראל לא מוערכות, כי אנו נרצה שיוקירו בזה. כבר 4 שנים אנו עובדים ומשתדלים ואנו מרגישים שכן, אנו מקבלים הוקרה מהשוק, מבעלי המניות... אבל אנו לא מקבלים את ההוקרה הזו מהרגולטור. הסיבה שמנכ"ל כלל ביטוח לא יושב פה זה כי אין לנו את האישור (למכירה) בעודנו מנסים למכור את החברה. ערכנו סיבוב שלישי בניסיון למכור את כלל... חתמנו על הסכם עם מקרו לינק במחיר הגבוה מהשוק... אבל הרגולטור לא נתן להם את האישור, ועכשיו אנו שוב מנסים יחד עם גי'.פי מורגן למצוא קונה. אנו אנשי עסקים ואנו לא יכולים לאפשר הפסד לתעשייה ולבעלי המניות במידה ולא נוכל למכור את החברה. הדבר היחידי שאנו מבקשים הוא לעשות את המכירה בזמן ולא לחכות לאבדן הערך. כלל היא חברה עוצמתית, עלינו להגן עליה, עלינו לעשות את המכירה לא ככפויה. אני חושב שאנו עושים את המיטב בלנסות לעשות כך. המטרה העיקרית היא לקבל את האישור של הרגולטור ואם לא נקבל זאת אז נאלץ למכור את החברה לא בתזמון הנכון - מה שישמיד ערך לחברה. אני מאמין שישראל זה מקום להיות. אנו מאמינים גדולים שההליך ייפתר קרוב".
נזכיר כי אלשטיין רכש את השליטה בזמנו כאשר ידע כי עליו למכור את חברת הביטוח כלל. בנוגע לקשיים הרגולטוריים במכירת חברת הביטוח, אמר אלשטיין: "אני לא חושב שהרגולטור מתייחס אלינו אחרת חברות אחרות. זה החוק, הדבר היחיד שאני מנסה זה לקבל את אישור המדינה ככל שאחרים עושים זאת. שכרנו את ג'י.פי מורגן למצוא קונה או שותף שישמור על הערך. אף אחד לא אמר לי שהסינים הם מחוץ לגבול".
"אנו מאמינים גדולים בהשקעות בישראל ואנו עושים זאת באופן עקבי עם הרבה המשכיות, כבר מזה 4 שנים. מוזר להגיד אבל מישהו אמר: 'אם היית שואל את האדם ברחוב האם אי.די.בי תראה ככה אחרי 4 שנים - הוא לא היה מאמין. עד כה השקענו 2.5 מיליארד שקל בקבוצה. אנו מקווים שבהמשך הדרך נשטיח את מבנה הקבוצה כך שכל שדרת הניהול תיפרס על פני שורה אחת עם 35 עורכי דין. תמיד שאלו אותנו לאורך הדרך, מתי תמכרו נכסים אבל הנכסים הטובים ביותר בארץ הזו הם בחברה הזו ואנו פה לאורך זמן", אמר אלשטיין.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בתרבות השוחד של ישראל אולי היא מצפה לתמורה כלשהי?
  צילינגר מכוונת גבוה? 09/09/2016 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נשמח לשמוע מידע כלשהוא כי התנהלות הלא עניינית של צלינגר מדליקה אצלי מדורות :-> איך שלא יהיה אני מקווה שבבית המשפט יתבררו המניעים האמתיים של הגברת.
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד
  שימי 07/09/2016 11:36
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ציוני אמיתי מביא כסף ולא לוקח כמו שעושים הטיקונים צודק לא מוכרים חברה בחצי מחיר בגלל הרגולטור
  סגור