סוף הדרך? אלווריון ספגה בקשה לכינוס נכסים בשל חוב של 3 מ' דולר

האם חברת הטכנולוגיה הישראלית בדרך לסוף דרכה? בנק ההשקעות האמריקני הגיש בקשה לכינוס נכסי בגין חוב ממנו מתחמקים באלווריון תקופה ארוכה
|
(1)
בית משפט

בנק ההשקעות האמריקני, SVB, הגיש הבוקר לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לכינוס נכסיה של חברת {אלווריון}לפי הבקשה שהוגשה על ידי עורכי הדין שמואל גלינקא וענבל רז ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל, אלווריון חייבת לסיליקון ואלי בנק סכום של 3.2 מיליון דולר ולטענת הבנק היא חדלת פרעון ואינה מסוגלת לפרוע את חובותיה.

בבנק האמריקני מטיחים דברים קשים בהתנהלותה של אלווריון, "לאחר העמדת המימון התדרדר מצבה הפיננסי והעסקי של אלווריון והיא נקלעה לקשיים תזרימיים ואחרים. לאורך תקופה זו, הפרו הלוות פעם אחר פעם את התחייבויותיהן. הבנק נאות מעת לעת לתקן את הסכמי המימון ולהמנע ולממש את זכויותיו בעקבות ההפרות, כל זאת לאור מצגים שנתנו הלוות לבנק כי הקשיים אליהן נקלעו הם קשיים זמניים בלבד. אלא שנכון להיום, לפי עדכון של הלוות עצמן, הן אינן עומדות ביחס הנזילות הנדרש וכי הן יחרגו משמעותית מסכום ההפסד המקסימלי המותר להן על פי ההסכמים. הערת 'עסק חי' מחודש מרץ על החברה מהווה גם היא הפרה של הסכם ההלוואה".

נציין כי בשנים האחרונות מתמודדת אלווריון עם קשיי נזילות והפסדים. נכון לסוף 2012 עמד ההפסד הצבור בחברה על כ-400 מיליון דולר. בנוסף פוטרו מאות עובדים, נמכרו חלק מהפטנטים שברשותה ובחודש מאי האחרון גוייסו 3 מיליון דולר מקרן יורקוויל ומשקיעים פרטיים כדי לנסות לשפר את מצב ההון החוזר שלה.

אלווריון נכנסה למשבר בעקבות החלטתן של מפעילות סלולריות גדולות לאמץ את תקן התקשורת LTE המתחרה לתקן ה WiMax בו תמכה. בסופו של דבר מכרה אלוורין את פעילותה לטלרד תמורת 12 מיליון דולר.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה זבל
  mendiko 11/07/2013 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשעה טובה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות