הדעות חלוקות: סיטי מעלה את כיל ל"קניה", אך לא כולם מסכימים

רגע לפני הדוחות, בבית ההשקעות סיטי מאמינים שמנית כימיקלים לישראל נסחרת במחיר הנמוך מערכה האמיתי, ומשדרגים את ההמלצה ל"קניה", לעומת לידר שצופים ירידה בהכנסות וברווח
 |  (2)
מפעלי ים המלח
זהו לא סוד ש כיל +0.17% כיל 1,790 +0.17% כיל בסיס:1,787 פתיחה:1,785 גבוה:1,804 נמוך:1,782 תמורה:16,809,861 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עוברת שנה לא קלה עד עכשיו. המניה ירדה 10.27% בשלושת החודשים האחרונים, ירידה של 10.6% רק בחודש האחרון, ועסקת פוטאש לא יצאה אל הפועל. עם כל זאת, בית ההשקעות Citi משדרג את המניה ל"קניה".

"האכזבה שבאה בעקבות חסימת הקניה של כיל על ידי פוטאש השפיעה על מחיר המניה באופן משמעותי", אומר אנדרו בנסון מסיטי. "אנו רואים עתה את המניה נסחרת ברמה הנמוכה בהרבה מערכה האמיתי. ככל שהסנטימנט יתאושש והמשקיעים יתמקדו בתשואה הגבוהה והשיפור ברווח למניה, אנו מאמינים שהמניה תחזור קרוב יותר למחיר היעד", הוסיף בנסון.

ביום המסחר האחרון (ד') ננעלה מנית כיל ללא שינוי במחיר של 43.3 שקלים. בית ההשקעות מציב של 48 שקלים למניה ומעלה את דרוג המניה מ"ניטרלי" ל"קניה".

האנליסטים בסיטי צופים לשיפור בטווח הזמן הבינוני. "הפוקוס כעת הוא על צמיחה. כל הסיפור הוא התחזקות הכלכלה הישראלית לתוך 2014 ומעבר לשלב הבא במחירי הכימיקלים," אומר בנסון. "מחיר המניה ברצפה," אומרים בבית ההשקעות, "יש צפי לחוזה חדש בסין ועליות מחירים בקנדה. למרות שאין עודף ביקוש בשוק, אנו מאמינים שיש מקום להעלאת מחירים בלי לפגוע בביקושים, בעיקר בהשפעת הזמנות מהודו ומסין במחצית השניה של השנה."

לגבי הדוחות הרבעוניים שצפויים להתפרסם ביום ב' הקרוב מצפים האנליסטים בסיטי לעלייה קלה בלבד בהכנסות לרמה של 1.58 מיליארד דולר, ו-רווח של 0.23 דולר למניה. עוד צופים האנליסטים שהרווח ב-2014 יעלה יותר יחד עם העלייה במחיר ובביקושים לאשלג.

יחד עם זאת, בבית ההשקעות לידר שוק הון הצפי שונה. האנליסטית מיכל אלשיך אומרת שהרווח הנקי ירד ל-0.19 סנט למניה, וההכנסות ישארו ברמה דומה ל-Q1 בשנה שעברה של 1.5 מיליארד דולר.

בלידר חוששים במיוחד מפגיעה רגולטורית. "כיום שוררת אי ודאות בנוגע למדיניות שתנקוט הממשלה, אולם אנו מניחים סבירות גבוהה לאפשרות שהסכם התמלוגים ייפתח מחדש," אומרת אלשיך. בית ההשקעות מתריע מההחמרה במס החברות, וגם באפשרות שיבוטלו הטבות המס שניתנו לכיל בשנה החולפת. אלשיך מעריכה שההחמרה עשויה להיות בטווח של עשרות מיליוני דולרים ואף יותר.

"אנו צופים דוחות סבירים לאור הגידול הכמותי ועל רקע שחיקת המחירים במגזר האשלג," אומרת אלשיך, ומוסיפה "אנו מעריכים כי עיקר המיקוד ימשיך להיות סביב התמלוגים והמס. אנו לא רואים אפסייד משמעותי בהתאם לרמות מחירי המניה הנוכחיות." בשורה התחתונה, לידר משאירים את ההמלצה על במחיר יעד של 46 שקלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  CITI לא יודעים איפה הרצפה
  blond101 09/05/2013 11:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובטח לא אחרי וועדת הבחינה לכלל משאבי הטבע של המדינה. יש להם הרבה זמן לחכות בתוך הדישדוש ובזמן הזה יש הרבה אלטרנטיבות טובות יותר
  סגור
 • 1.
  לא רציני
  אנליסט 09/05/2013 11:17
  הגב לתגובה זו
  5 2
  שום התייחסות לנושא העלאת תמלוגים??? גם הוא לא חושב שיהיה עדיין צריך להתייחס, בכל זאת זה סיכון משמעותי
  סגור