וול סטריט סגרה בעליות; מניות הבלו צ'יפ בלטו בירוק

מקדונלדס וג'נרל מוטורס תידלקו היום את הדאו ג'ונס למהלך עליות חד, לאחר שמסרו הודעות חיוביות. הנפט שבר את 80 הדולרים לחבית. טבע איבדה 1.48%, סרגון נחלשה 5.46%, צורן התקדמה 3.47%
|
וול סטריט סגרה בעליות; מניות הבלו צ'יפ בלטו בירוק

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בעליות שערים. דיווחי החברות ניתבו את המסחר. ענקית המזון מקדונלדס וג'נרל מטורוס עמדו במוקד העניינים. השנייה החלה בתהליכי ארגון חדשים אשר עשויים להביא לשיפור בתוצאות בעתיד. מחירי הנפט המשיכו גם היום את מסע העליות וסגרו וניפצו בפעם הראשונה אי פעם את רמת 80 הדולרים לחבית, כתוצאה מחששות להמשך הירידה במלאים.

"בהתחשב בקפיצה שראינו ביום שלישי האחרון, העלייה המתמשכת במחירי האנרגיה ועדכון מצד ענקית השבבים טקסס אינסטרומנטס, מצפה לנו יום עליות צנוע, הגורם שממנו ניתן להתעודד הוא היעדר היצע גדול למכירה", כך אמר היום מגולדמן זאקס.

האירו רושם היום שיא חדש כנגד הדולר כאשר הוא נסחר תמורת 1.3927 דולר, כמו כן רושם בנוסף שיא למול הפאונד הבריטי ברקע לידיעות חדשות באשר למחירי הבתים בבריטניה. החוזים על הנפט רושמים כעת ירידה של 4 סנט למחיר של 78.5 דולר, לאחר שאתמול נגעו בשיא היסטורי של 80 הדולרים לחבית.

גריספאן חוזר לכותרות היום בהצהרות חדשות בנוגע למצב הכלכלה האמריקנית. יושב הראש הקודם של הפדרל ריזרב, אמר היום כי הוא עדיין אינו יודע עד כמה "בום" הסאב פריים מסוגל לפגוע בכלכלה האמריקנית, משבח את מחליפו ברננקי בניהול משבר הסאב-פריים, זאת על פי הדיווח של רשת הטלויזיה CBS.

הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.35% ברמה של 2,601 נקודות. הדאו ג'ונס סגר בעלייה של 1% לרמה של 13,424 הנקודות.

מאקרו

נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה רשם עלייה של 4,000 תביעות לשבוע שהסתיים ב-8 לספסטמבר. האנליסטים ציפו לעלייה גדולה יותר לאחר נתוני התעסוקה מיום שישי האחרון. התביעות החדשות הסתכמו ב-319,000 לעומת צפי האנליסטים ל-325,000 תביעות חדשות.

הגרעון בתקציב ממשלת ארה"ב התרחב ל-117 מיליארד דולר בחודש אוגוסט, כאשר הוצאות הממשלה גדלו ב-30%, בהשוואה לשנה שעברה ובכך הגיעו לשיא של 283.5 מיליארד דולר. זאת על פי הדיווח של משרד האוצר היום.

אמריקניות במרכז

בין המניות שהיום בפוקוס אנחנו מוצאים את ענקית המזון מקדונלדס, שהספיקה לרשום עליות של 2% במסחר המוקדם בניו יורק. לאחר שהודיעה אתמול, כי היא עומדת להעלות את הדיבידנד ב-50%, בדיוק יום לאחר שהודיעה על עלייה של 8% במכירות לחודש אוגוסט.

ג'נרל מוטורס (GENERAL MOTORS ) מסרבת לרדת מהכותרות, מניותיה הספיקו לרשום עלייה של 5.5% במסחר המוקדם. הדטרויט ניוס דיווח כי החברה שוקלת ליצור קרן בריאות חדשה, אשר תביא להפחתת ההוצאות.

ענקית התרופות מרק (MERCK & CO ) מקבלת היום העלאת המלצה ל"נייטרלי" מבנק אוף אמריקה, כאשר הברוקרים מתווכחים בניהם באשר למידת ההשפעה של ה- Gardasil וה- Januvia לסך מכירות החברה. "יחד עם האיתנות שמציגה החברה בהשקת המוצרים, אנו מאמינים כי החברה עשויה להציג אפסייד עתידי, כך אמר הברוקר מבנק אוף אמריקה.

יצרנית ציוד הטלקום הגדולה בעולם, Alcatel-Lucent, שוב הורידה את הנחייתה לרבעון הנוכחי, ושולחת את מניותיה לירידות חדות.

ישראליות במרכז

חברת Scali המובילה בתחום חומרת המחשבים הודיעה היום ,כי היא שיחררה את התוצאות הראשוניות משימוש במעבדי ה-Quad-Core של AMD, מודל האופטרון 2350 יחד עם הרכיב של חברת מלאנוקס חו"ל ה- ConnectX. המיועד לתקשורת בין רכיבי המחשב. הניסוי הוכיח את החשיבות הגוברת של מערכות העברה בביצועי המחשבים ונחל הצלחה מסחררת.

חברת התרופות פריגו חו"ל הודיעה היום כי מנכ"ל החברה, מורי ארקין פורש מתפקידו, זאת יעשה בתום תקפותו של חוזה העסקתו המסתיים ב-17 למרץ 2008. ארקין ימשיך לשמש בתפקידו הנוכחי עד לתאריך זה. כמו כן, ימשיך לנהל את הפעילות העסקית ויבטיח את ביצועי ההזמנות. בתוך כך, יוסיף לכהן בתפקיד של חבר הדירקטוריון ויסייע לחברה כנדרש.

הרמוניק הודיעה אתמול לקראת הסגירה כי פטריק הרסמן, נשיא החברה יערוך מצגת פגישת המשקיעים השנתית של החברה שתערך ב-17 לסטפטמבר.

מניות אודיוקודס חו"ל ממשיכות את מסע העליות גם היום. לאחר שאנליסט מ- CIBC העלה את המלצתו לחברה, העוסקת בהעברת קול דרך רשת האינטרנט וציוד תקשורת. הנימוק להעלאת ההמלצה היה הסביבה העסקית המתאזנת שבה פועלת החברה, וההפחתה הצפויה בעלויות. האנליסט איתי קידרון אמר בהמלצתו, כי למרות שנותרה לחברה עוד עבודה רבה, מניותיה מצדיקות קנייה. הוא העלה את המלצתו לחברה מ"משקל שוק" ל"משקל יתר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות