המסחר בוול סטריט ננעל בעליות לאור נתוני המאקרו

מספר נתוני מאקרו טובים פורסמו היום, בינהם סקר ה-ISM לסקטור הלא-יצרני שרשם קריאה גבוהה מהצפוי אך הצביע על אפשרות לפיטורים בתעשיית השירותים. התביעות החדשות לדמי אבטלה היו נמוכות לשבוע החולף. טבע ירדה 0.55% למרות שדיווחה על אישור חדש
|
המסחר בוול סטריט ננעל בעליות לאור נתוני המאקרו

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בעליות שערים. לחודש אוגוסט רשמו שיפור ניכר והכו את תחזיות האנליסטים. אלו הביאו לאופטימיות רבה בקרב המשקיעים, מאחר ולאחרונה הועלו חששות מחולשה בסקטור זה בעקבות משבר האשראי בשווקים.

טרם פתיחת המסחר עוד נסחרו החוזים העתידיים בירידות קלות, אך עם פרסום מדד הפרודקטיביות פתחו המדדים המובילים בעליות שערים.המדד הצביע על קצב שנתי של 2.6%, לעומת צפי האנליסטים לרמה של 2.5%.

במוקד היום עמדו החלטות הבנקים המרכזיים באירופה להותרת הריבית בגוש האירו ובאנגליה ללא שינוי, על 4% ו-5.75% בהתאמה. מספר נתוני מאקרו השפיעו על המסחר, כמו גם פרסום נתון מלאי הנפט השבועי.

אחד מהנשיאים הבכירים ב'פד', וויליאם פול, אמר היום כי הסיכויים למיתון כלכלי עלו בצורה משמעותית כתוצאה מהסערה האחרונה בשווקים הפיננסים. פול הוסיף בדבריו: "זו אינה שאלה באשר לעובדה כי הזעוזעים בשווקים יקשו על התנאים הקיימים כרגע בשוק הדיור בארה"ב, עם זאת הפגיעה ביתר הכלכלה פחות ברורה ברגע זה".

המשקיעים מבחינתם בוחנים בקפידה את נתוני המאקרו המתקבלים ויעניקו להם פרשנויות שונות. התכונה בוול סטריט הולכת וגוברת בייחוד לאור החלטת הריבית הצפוייה של ועידת השוק הפתוח ב-18 לספטמבר. לפיכך, כל נתון מאקרו שיתקבל תהיה לו חשיבות מכרעת בהחלטה על גובה הריבית המוניטרית.

בנתיים, תוצאות משבר האשראי מוסיפות להותיר את חותמן על הכלכלות בעולם, 'צפים' על פני השטח. הבנק המרכזי באירופה שוב במאמצים להגדלת הנזילות- הודיע כי זרמים הלוואות לבנקים במטרה לשמור על שער גוש האירו ברמה של 4%. אתמול עלתה הריבית להלוואות הבין בנקאיות לרמה של 4.68%.

למרות האוירה החיובית ששררה היום בעקבות פרסום נתוני המאקרו. תעשיית הפיננסים עוברת משבר לא קטן, היום על פיטורי עובדים נוספים רק מחזקים הערכות אלו. אם לא די בכך, על פי סקר ה-ISM לסקטור הלא יצרני, אינדיקטורים נוספים מצביעים על אפשרות להחרפת

הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.32% לרמה של 2,614 הנקודות. סגר בעלייה של 0.44% לרמה של 13,364 הנקודות.

נפט

הזהב השחור מנפץ שיא של 5 שבועות, ועובר את מחיר 76 הדולרים לחבית במסחר המוקדם בבורסת ניו יורק, הספקולציות הנוכחיות מדברות על כך שישנם שיבושים בבתי הזיקוק בארה"ב.

דו"ח המלאים שיפורסם היום עשוי להצביע על רמת תפוקה של 1.3 מיליון חביות לשבוע החולף, בעוד שתפוקת בתי הזיקוק מצויה בשפל של חודשיים. בשבוע הבא יתכנס ארגון יצואניות הנפט (אופק) בוויאנה בכדי לדון ביעדי ההיצעים.

מאקרו

מדד הפרודקטיביות קפץ לקצב שנתי של 2.6% לאחר הרמה הקודמת של 1.8%. הכה את תחזיות האנליסטים שצפו שיפור לרמה של 2.5% בקצב הייצור. העלייה בשיעור הפרודקטיביות הייתה יחסית צפויה מראש, לאור פרסום הקריאה המתוקנת של התוצר לרבעון השני ברמה של 4%.

נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף, פורסם היום והצביע על נפילה חדה במספר התביעות הראשוניות. האנליסטים חשו הפתעה גמורה עם פרסום הנתון- הצביע על 318,000 דרישות חדשות לעומת קונסנזוס התחזיות לרמה של 330,000 תביעות חדשות.

מדד ה-ISM לסקטור הלא-יצרני המשיך להצביע כי כלכלת ארה"ב מתרחבת בקצב מתון בחודש אוגוסט. הקריאה שרשם המדד הייתה ברמה של 55.8 הנקודות לחודש אוגוסט- אי שינוי מהקריאה הקודמת ביולי, ומעט גבוהה יותר מהתחזיות המוקדמות של הכלכלנים לקריאה של 55 הנקודות. חשוב לציין כי קריאה של מעל 50 הנקודות מסמלת כי מרבית החברות בסקטור מתרחבות.

ישראליות במרכז

אלביט מערכות חו"ל מדווחת היום, כי קבלה ב- 5 בספטמבר אישור למרכיב המימון האמריקאי של תוכנית צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) של משרד הביטחון, בהיקף כספי של כ- 300 מליון דולר. זאת, בהמשך להודעת החברה מתאריך 13 בדצמבר 2004 כי נבחרה על ידי משרד הבטחון לשמש כקבלן ראשי בפרוייקט זה.

חברת ארוטק (סימול: ARTX), ספקית מוצרי הגנה ואבטחה איכותיים לצבא, רשויות החוק ולשוקי האבטחה, הכריזה היום שהרשות לניירות ערך בישראל אישרה את הרישום הכפול למניות ארוטק בבורסת ת"א. מניות ארוטק ימשיכו להיסחר בנאסד"ק והחברה תמשיך להיות כפופה לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC).

ענקית הגנריה הישראלית, טבע (טבע חו"ל ) (סימול: teva) הודיעה היום כי קיבלה אישור סופי מה-FDA לשיווק הגרסה הגנרית לתרופה ה-Coreg, הניתנת כטיפול ביתר לחץ דם ואי ספיקת דם. היקף המכירות השנתי של תרופת המקור עומד על 1.7 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות