למרות הירידה החדה, קבוצת UBS הכתה בתחזיות האנליסטים

הרבעון הראשון של UBS התברר כטוב יותר מאשר המשקיעים ציפו לאחר התחזית הקשה של המנכ"ל סרג'יו ארמוטי בחודש שעבר. הרווח הנקי ירד בכ-27% לעומת הרבעון המקביל
|
UBS, צילום: בלומברג
הרבעון הראשון של בנק ההשקעות UBS התברר כטוב יותר מאשר המשקיעים ציפו לאחר התחזית הקשה של המנכ"ל סרג'יו ארמוטי בחודש שעבר.
סביבת השוק השתפרה בסוף חודש מרץ ולתוך אפריל, אמר הבנק השוויצרי הגדול ביותר הבוקר. הרווח הנקי של 1.14 מיליארד דולר היכה הערכות האנליסטים, וניהול עושר, העיסוק הגדול ביותר של  UBS, משך יותר מ 22 מיליארד דולר בכסף חדש. ארמוטי תיאר בחודש שעבר את הרבעון הראשון כאחד הגרועים ביותר בהיסטוריה האחרונה, דבר שאילץ את הבנק להאט בהעסקת עובדים חדשים ולקיצוץ של כ- 300 מיליון דולר בהוצאות.
הבנק קיצץ אלפי משרות של יועצי השקעות בעשור האחרון, כשהוא עובר לבנקאות פרטית שהפכה לסימן ההיכר של יריביו, כולל קרדיט סוויס. בעוד שהמעבר הפחית את התנודתיות ברווחים, הוא הותיר את הבנק פתוח לירידה בהכנסות לאחר תיקוני שוק או כאשר הלקוחות נשארים בצד.
בעוד שההכנסות שהרווח הנקי ירד ב-27% בהשוואה לרבעון המקביל, וההכנסות מניהול העושר העולמי ירדו בכ -9%, בהתאם לתחזיות שנתן ארמוטי בחודש שעבר, הבנק אמר שזה היה חלק מהמסלול כדי לעמוד ביעדי התשואה להון ועלות הקיצוצים בחודש מרץ תחזיר את עצמה במחצית השנייה של השנה.
מהדו"חות של UBS עולה כי הרווח הנקי של הבנק ברבעון הראשון הסתכם בכ-1.14 מיליארד דולר, כאמור גבוה מתחזיות האנליסטים שדיברו על רווח ממוצע של 860 מיליון דולר, אך עדיין מדובר בירידה של כ-27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. UBS מציבה לעצמה יעד רכישות חוזרות של עד 1 מיליארד דולר אותן היא מתכוונת לחדש כבר ברבעון זה, אמר היום הבנק.
נזכיר כי ארמוטי ספג לאחרונה שורה של חדשות רעות, החל באי-נחת מצד המשקיעים עם האסטרטגיה שלו, לעזיבתו של ראש בנק ההשקעות לשעבר שלו ועד לעונש של 5 מיליארד דולר בפרשת מס צרפתית. יחידת ניהול הנכסים של הבנק נאבקה כדי להתרומם בשנים האחרונות, והבנק שוקח מכירה חלקית או מיזוג של הפעילות, אמרו אנשים בעלי עניין.
בנוסף, הבנק השוויצרי שוקל לרכוש את קבוצת ניהול הנכסים של דויטשה בנק, במטרה לשלב אותה עם עסקיה הפרטיים ולפצל את השניים כישות נפרדת, על פי מקורות יודעי דבר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות