סלקט במו"מ לחתימה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת אנטגריס האמריקנית

מנכ"ל חברת סלקט: "ההסכם יאפשר לנו להתמקד בפעילות הליבה שלנו - פיתוח הטכנולוגיה"

|
שי ירקוני, צילום: יח"צ

חברת {סלקט ביומד}, העוסקת בברירת תאי גזע, הודיעה היום על מו"מ לחתימה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת אנטגריס, חברה אמריקנית הפועלת בתחום מכשור פלסטיקה לתעשיות ההיי-טק ונסחרת בארה"ב בשווי של כמיליארד וחצי דולר.

סלקט הודיעה בעבר על שיתוף פעולה עם אנטגריס לצורך פיתוח ערכה רפואית, אשר הינה אחד ממוצרי הדגל של החברה וכעת, לאחר סיום בדיקות התכנות – נכנסות החברות למו"מ על הסכם מחייב.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בהתאם למו"מ המתגבש, תהיה אחראית אנטגריס על סיום התכנון, הפיתוח והיצור של המוצר הפולימרי ותישא בהוצאות הקשורות לפיתוח זה. סלקט תהיה אחראית על צד הביולוגיה ובדיקת הפעילות בבני אדם. עוד סוכם שהקניין הרוחני הקיים טרם הפרויקט ישאר בידי סלקט וקניין רוחני חדש, אם יווצר, יהיה בבעלות משותפת של שתי החברות.

במסגרת המו"מ, אנטגריס מבקשת זכויות ייצור למוצר המשותף, ותתחייב לספק את המוצר בכמויות ומחירים שיקבעו מראש. החברות דנות בשלב זה בהיבטים הכספיים של ההסכם מעבר להשתתפותה של אנטגריס בעלויות הפיתוח.

המוצר המשולב שיפותח במסגרת שיתוף הפעולה יהיה ערכה המורכבת מסוגים שונים של מכלים מתכלים בהם סביבה המייצרת בידול בין תאי גזע ותאים בוגרים. בשלב הראשון מיועדת הערכה לשימוש קליני בהשתלת מוח-עצם.

ד"ר שי ירקוני, מנכ"ל חברת סלקט, ציין "מטרתו של ההסכם לאפשר לסלקט להשקיע את משאביה בפריצה קדימה כבר בשלב הנוכחי ולהתמקד בפעילות הליבה שלנו - פיתוח הטכנולוגיה, וזאת מכיון  שפונקציית הייצור תבוצע על ידי ספק איכותי כמו אנטגריס. אנו מאמינים כי ניסיונה של אנטגריס בפיתוח וייצור מיכלים מתכלים לתעשיות ההייטק, לצד המגמה בחברה להרחבת הפעילות בתחום מדעי החיים משתלבים היטב ביכולות ובתוכניות של סלקט. אנו תקווה כי השילוב של המומחיות של אנטגריס בתחומי פיתוח וייצור פולימרים עם הטכנולוגיה של סלקט, יניבו מוצר איכותי ופורץ דרך שיותאם כבר בשלבי הפיתוח הראשונייים למסחורם העתידי. בשל השווקים המרובים בהם ניתן להשתמש בערכה ופוטנציאל השוק של המוצר, מצאה אנטגריס עניין רב ברכישת הזכויות לייצור  קו המוצרים של סלקט בפעילות הייצור".
 
סלקט ביומד מפתחת טכנולוגיה המאפשרת ברירה תיפקודית (functional selection) של תאי גזע  על בסיס רגישותם לתהליך האפופטוזיס. ברירה של תאי גזע המבוססת על תפקוד התאים עשויה לשדרג שימושים שונים שנעשים בעולם בתאי גזע.

קו המוצרים הראשון של החברה יכלול מגוון מיכלים לברירת תאים בסביבת חומרים משרי אפופטוזיס. סלקט הוכיחה במחקרים מקיפים במעבדה כי השימוש באפופטוזיס מאפשר להגדיל במידה רבה את ריכוז תאי הגזע הנלקחים מתורם מוח העצם כמו גם דם חבל טבור.

המוצר המסחרי הראשון של החברה הינו ערכה רפואית המכוונת לשוק השתלות מח עצם לטיפול בסרטן, ולשווקים נוספים בהן יש צורך בברירת תאי גזע. בהמשך, מעריכה החברה, תשולב הטכנולוגיה שלה בתהליכים רבים של ייצור של מוצרים מבוססי תאי גזע.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות