האם זו הסיבה לתגובת השווקים להודעת הריבית של הפד'?

התשואות בשוקי האג"ח והדולר צנחו בשבוע שעבר מיד לאחר הודעת יילן, השבוע מסתבר כי הפד' קנה והרבה
 | 
ג'נט יילן, צילום: גטי אימג'ס ישראל
ועדת השוק הפתוח של הפד' (FOMC) פרסמה בשבוע שעבר את החלטת הריבית לחודש דצמבר, וכצפוי הריבית עלתה ב-0.25% לרמה של 1.25%-1.5%. ההחלטה התקבלה ברוב של 7 מול 2 כאשר המתנגדים להעלאה היו צ'ארלס אוונס, נגידה של פילדלפיה וניל קשקרי, נגידה של מיניאפוליס. בתוך כך, הפד' ממשיך לצפות ל-3 העלאות ריבית במהלך 2018, וכן צופה שקצב הקטנת המאזן העצום של הבנק יתפוס תאוצה החל מהחודש הבא.
באותו ערב תגובת השווקים הייתה בעיקר ירידה חדה בערכו של הדולר, וירידה חדה בתשואות האג"ח שנפלו עד 2.5%. נכון, ההצהרה שפרסמה נגידת הפד', ג'נט יילן, באותו הערב הייתה יונית בהרבה מהצפי הראשוני של המשקיעים, אך נראה כי בנוסף דאג הפד' לתגובה הנ"ל להתרחש. נתוני מאזן הבנק הפד' שמפורסמים מידי שבוע מראים כי לאחר ירידה של מספר שבועות, מאזנו של הפד'  גדל בקרוב ל-17 מיליארד דולר בשבוע שעבר, והוא עומד על 4.453 טריליון דולר. משחק מכור?
האם הפד' באמת מצמצם? בחינה של המאזן מראה כי למרות שהבנק תכנן לצמצם בכ-10 מיליארד דולר כל חודש החל מאוקטובר האחרון, נכון לסופ"ש האחרון הפד' לא עומד בקצב. בחינה של השנה האחרונה מראה כי מאזן הפד' השבוע גדול יותר מתחילת 2017. צמצום? כרגע נראה שהפד' לא מצליח לבצע כלל את תוכניותיו.

מאזן הפד' מתחילת 2017- הפד' באמת מצמצם לאחר השבוע האחרון?
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה