קארל אייקן תוקף: "זאת חברה שמנוהלת בצורה כי גרועה שראיתי מימיי"

המיליארדר, קארל אייק, התראיין היום לרשת CNBC והמשיך לתקוף את המנהלים בחברות בהן הוא מושקע כאשר היום הוא עולה שלב
|
קארל אייקן
המשקיע האקטיביסט, קארל אייקן, לא מפסיק להתערב בניהול חברות בהן הוא מושקע. לאחר שהפציר בהנהלת אפל לבצע רכישת מניות בסכום של מיליארדי דולרים ולאחר שהתקיף את ג'ון דונהו, מנכ"ל EBAY, כי הוא לא מצליח לזהות את ניגוד האינטרסים שקיים במועצת המנהלים של חברתו, היום אייקן מסכם "לאיביי הניהול הגרוע שראיתי אי פעם".

בראיון לרשת CNBC הודה אייקן כי הוא אוהב להתערב בנעשה בחברות בהן הוא משקיע על מנת "לנער את ההנהלה". אייקן אמר כי למרות שאנשים חושבים שהוא מתערב רק בשביל הכסף, אייקן אמר כי מטרת ההתערבות היא הצפת ערך לכלל המשקיעים. המשקיע אף הוסיף ואמר כי הוא חושב שהממשל בארה"ב עושה עבודה טובה יותר בניהול המדינה מאשר רוב המנהלים של החברות עושים בתפעול החברות.

"אני מאמין שאחת הבעיות הגדולות שהולכות להתרחש במדינה הזו יהיו תוצר של ניהול ממשל תאגידי גרוע בחברות הציבוריות".

תוך שהוא קורא מרשימה של חברות בהן הוא מעורב, המשקיע ציין כי "מעולם לא ראיתי ממשל תאגידי גרוע כמו זה של חברת איביי." נזכיר כי אייקן מנסה כבר חודשים לגרום לאיביי לפצל את פלטפורמת ה-PAYPAL מעסקי הקמעונאות של איביי.

עוד נזכיר כי בסוף חודש ינואר הוסיף אייקן 0.82% ממניות חברת איביי לתיקו האישי כאשר החזקותיו מוערכת כעת במעל למיליארד דולר. לאחר ההגדלת התיק הוא קרא, ועדיין מפציר, בשני הדירקטורים - מארק אנדרסון וסקוט קוק להתפטר מתפקידם ומעוניין שבעלי המניות יתמכו במועמדים שלו לדירקטוריון החברה.

בתגובה לדרישותיו של אייקן, ג'ון דנהאו, מנכ"ל החברה, אמר כי הפרדת PAYPAL מהחברה הוא רעיון גרוע. המנכ"ל אף התייחס לטענה כי שני הדירקטורים האמורים נגועים בניגוד עניינם ואמר כי אין בדברים ממש.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות