יום תנודתי במט"ח: הדולר פתח בירידות עבר לעליות וסגר ללא שינוי

האירו נקבע כמעט ללא שינוי, לאחר שמוקדם יותר התהפכה המגמה בעולם והמטבע האירופאי נחלש מול הדולר
|
יום תנודתי במט"ח: הדולר פתח בירידות עבר לעליות וסגר ללא שינוי

שבוע המסחר בשוק המטבעות המקומי והעולמי נפתח הבוקר תוך החלשות של הדולר מול השקל והאירו, אך בשעות האחרונות עבר הדולר להתחזקות ולבסוף נקבע שערו היציג ללא שינוי.

הבוקר התעורר המסחר העולמי במניות על רקע רוחות האופטימיות הנושבות מסין שם דווח כי מגזר הייצור הציג צמיחה בחודש אפריל לאחר 9 חודשים של התכווצות. העליות באסיה נמשכות כעת באירופה וצפויות להימשך גם בוול סטריט, ע"פ המסחר בחוזים העתידיים.

השבוע יתפרסמו מספר נתונים כלכליים משמעותיים כשבראש הרשימה: החלטות הריבית באוסטרליה, בריטניה וגוש האירו (לפי הסדר הזה), ונתוני התעסוקה החודשיים בארה"ב בסוף השבוע. נתון התעסוקה בארה"ב ימשוך ביום שישי, כרגיל, את מירב תשומת הלב בעיקר לנוכח ההערכות שהמספרים בחודש אפריל יראו לאחר תקופת זמן ממושכת שיפור ביחס לחודש קודם.

בסופו של יום הדולר נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 4.161 שקלים. האירו סגר בירידה קלה של 0.02% ובשער של 5.518 שקלים. במסחר בעולם מתחזק הדולר מול האירו בשיעור של 0.26% לשער של 1.32 דולר לאירו. היין היפני נחלש בשיעור של 0.11% לרמה של 99.37 יין לדולר.

איזיפורקס: תרחיש העלייה של הדולר ביחס לשקל עומד למבחן

כלכלני איזיפורקס אומרים בסקירתם השבועית כי הדולר לא הצליח לחצות את רף ה-4.25 ותרחיש העלייה של הדולר ביחס לשקל עומד למבחן. מהבחינה הטכנית, חשוב לציין שתי תופעות משלימות. האחת היא החלשות הדולר מול האירו והליש"ט והשנייה היא החלשות הדולר מול תל אביב 25.

"השינוי ביחס בין הדולר למדד ת"א 25 עזר לנו לתפוס את מהלך העלייה כמעט מתחילתו וגם עכשיו אנחנו נותנים משקל רב לתמונה ארוכת הטווח של מצבם ההדדי. נראה שבתור התחלה, ניתן לצפות להמשך הלחץ כלפי מטה על הדולר. המבחן הקרוב הוא ב-4.11. מהלך של הדולר מתחת ל-4.11 ילמד על המשך ירידה. היעד הבא יהיה 4.02. לבסוף, שוכן אזור ה-3.90-3.92. הגעה אל האזור הזה פלוס מינוס בהחלט תיחשב הזדמנות רכש. כמובן שמהלך מעל 4.25, אם יתקיים, ילמד על המשך מגמת העלייה אבל נראה שלטווח הקצר, ההסתברות למהלך כזה אינה גבוהה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות