כלכלני הפועלים על נייס: צפויה לנצל את המזומנים וההזדמנויות שנוצרו לבצע רכישה מהותית

כך אומר האנליסט דוד לוינסון. "לחילופין, מבנה ההון של נייס בשילוב מחירה הנמוך של המניה עשויים להפוך את החברה ליעד לרכישה"
|
חיים שני

כלכלני בנק הפועלים פרסמו היום עדכון לסקירה על מניית נייס. האנליסט דוד לוינסון מציין כי "נייס הוכיחה בשנים האחרונות את יכולתה לבצע מיזוגים ורכישות בהצלחה. אנו סבורים כי במהלך שנת 2009, החברה תנצל את יתרת המזומנים שבידה ואת הזדמנויות ההשקעה שנוצרו על מנת לבצע רכישה מהותית נוספת למישור עסקיה. לחילופין, מבנה ההון של נייס בשילוב מחירה הנמוך של המניה עשויים להפוך את החברה ליעד לרכישה".

מכירות החברה הסתכמו ברבעון הרביעי ב-163.3 מיליון דולר, צמיחה בשיעור של 12.1% ביחס לרבעון המקביל. צמיחה זו מבטאת צמיחה פנימית של נייס מאחר ואקטימייז נכללה באופן מלא ברבעון המקביל. החברה סיפקה הערכות למכירות הרבעון הראשון של שנת 2009, עם צפי לטווח של 141-151 מיליון דולר, בדומה לרבעון הראשון של 2008.

הרווח הנקי, המתוקן (בנטרול הפחתות ואירועים חד פעמיים), הסתכם ברבעון הרביעי ב-30.6 מיליון דולר, ממנו נגזר של 50 סנט. החברה מעריכה, כי הרווח המתוקן למניה ברבעון הראשון של 2009, יעמוד על 0.31-0.41 דולר. לוינסון מציין כי בדומה לרווח ברבעון הראשון אשתקד, גם זו הערכה מאכזבת.

נייס חתמה על 39 עסקאות, בנות 7 ספרות, ברבעון הרביעי של 2008 ולמעלה מ-100 עסקאות במהלך השנה כולה. לדברי הנהלת החברה צבר ההזמנות שלהם איתן ומספק ראות של כחצי שנה קדימה. לראשונה, בשנת 2008 החברה רושמת מספר עסקאות בנות 8 ספרות בתחום האבטחה ועסקאות ארוכות טווח.

לנייס יתרת מזומנים בסך 501.4 מיליון דולר, ונסחרת לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר, לפיכך, החברה מתומחרת לפי שווי תפעולי של 700 מיליון דולר בלבד, מכפיל 5 לתזרים התפעולי בשנת 2008, אשר עמד על 135 מיליון דולר, אומר לוינסון.
.
בשורה התחתונה, לוינסון מציין כי "דוחות נייס, תחזיותיה, צבר ההזמנות ומספר העסקאות מצביעים על המשך צמיחה אורגנית של החברה גם בזמן מיתון. כמו כן, החלשות השקל תקל על החברה לתרגם את צמיחת המכירות להמשך צמיחת הרווח".

בפועלים מותירים את ההמלצה למניות החברה ב"" עם של 34 דולר למניה, המבטא שווי כלכלי של כ-2.1 מיליארד דולר. (פער של כ-71% מעל לשווי השוק כיום).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות