איזו קרן נאמנות השיגה למשקיעים את התשואה הטובה ביותר השנה?

תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את חודש אפריל עם תשואה חיובית משוקללת של 1.6%. מי עשרת הקרנות שבלטו לטובה ולרעה מתחילת השנה? הנה הנתונים

|
מטבעות כסף, צילום: Istock
תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את חודש אפריל עם תשואה חיובית משוקללת של 1.6% ומגדילה את היקף הגיוסים, כך לפי הערכות כלכלני מיטב דש. 
קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 3.5% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-3.85%. קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 3.35%.
קרנות אג"ח כללי השיגו  בסיכום חודשי תשואה חיובית ממוצעת של 0.8%. מי שלא נחשפו למניות כלל השיגו את התשואה החיובית הנמוכה ביותר בקבוצה זו של 0.35%. מנגד, המשקיעים בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו תשואה חיובית ממוצעת גבוהה יותר של 1.2%
קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית ממוצעת של כ-0.55%. קרנות ה-HIGH YIELD, בעלות סיכון מוגבר יותר למשקיעים, השיגו באפריל תשואה חיובית ממוצעת של 0.85%. 
איגרות החוב הממשלתיות מסכמות את אפריל בעליות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה חיובית של 0.45%, וקרנות אג"ח מדינה ללא חשיפה מנייתית רשמו תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%. קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה חיובית קלה של כ-0.05%.
הטובה ביותר VS הגרועה ביותר
מניתוח הקרנות האקטיביות עולה כי הקרן "ברק (6F) אסטרטגיות - קרן ממונפת" רשמה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש אפריל ועלתה ב-15.66%, והיתה גם הקרן שהניבה את התשואה הטובה ביותר מתחילת השנה של 58.55%.
הקרן שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר באפריל היא "שקדי קפיטל (5E) גמישה" לאחר שירדה ב-5.62%. מתחילת השנה היתה זו הקרן "איילון אקסטרים דולר פי 3" שהציגה את הביצועים הגרועים ביותר לאחר שירדה כמעט 10%.
להלן רשימת הקרנות עם התשואה הטובה ביותר מאז תחילת השנה המורכבת בעיקרה מקרנות בחו"ל המתמחות בהשקעה על חברות הקנאביס, ומקרנות ממונפות ואסטרטגיות על מדדי המניות בארץ ובחו"ל:
רשימת הקרנות עם התשואה הגרועה ביותר מאז תחילת השנה המורכבת בעיקרה מקרנות אג"ח בארץ כללי ,ומקרנות אגרסיביות על הדולר:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות