סימנים לסוף המיתון: סקר ה-ZEW בגרמניה זינק לשיא של 5 חודשים

סקר ה-ZEW בגוש האירו קפץ ל-44 נקודות באוגוסט לעומת צפי לעלייה מתונה יותר לרמה של 37.4 נקודות ולעומת 32.8 נק' ביולי. בגרמניה ה-ZEW קפץ ל-42 נקודות
|
(2)
האיחוד האירופי

סימנים שכלכלת אירופה מתאוששת מהמיתון הארוך: גל של נתוני מאקרו שטף היום את אירופה ובראשם סקר ה-ZEW של גוש האירו ושל גרמניה, שמעיד על סנטימנט המשקיעים ועל הציפיות העתידיות שלהם. בתגובה, מתחזקות העליות במדדים המרכזיים והאירו מטפס לרמה של 1.33 דולר.

שני סקרים אלו שקפצו מעל לתחזיות בשוק מעידים על שיפור גדול יותר בתנאים הכלכליים ביבשת הישנה ביחס לשיפור שנרשם בגרמניה, המדינה שלמעשה מהווה את קטר הצמיחה שמושך את אירופה מהמיתון הארוך בו שקעה.

סקר ה-ZEW בגוש האירו קפץ ל-44 נקודות באוגוסט לעומת צפי לעלייה מתונה יותר לרמה של 37.4 נקודות, לאחר שביולי עמד על 32.8 נקודות בלבד. בגרמניה זינק סקר ה-ZEW ל-42 נקודות, שיא של 5 חודשים, לעומת צפי לעלייה לרמה של 40 נקודות, לאחר שבחודש הקודם עמד על 36.3 נקודות.

"יתכן שסימנים ראשונים לכך שהמיתון במדינות המובילות באירופה מסתיים, תרמו לעליית האינדיקטורים. זה גם משתקף בעלייה החדה בציפיות הכלכליות לגוש האירו. יותר מכך, האופטימיות הכלכלית נתמכת על המתצב הכלכלי הנוכחי בגרמניה שגם הוא השתפר באוגוסט", נמסר מהמרכז המחקר לכלכלה האירופית שבסיסו במנהיים ובו נאספים נתוני הסקרים.

על פי ההערכות של ממשלת גרמניה יתכן שהצמיחה בגרמניה עלתה על התחזיות של הכלכלנים בשוק ברבעון השני ל-0.75% לעומת צפי ל-0.6%, והצליחה למשוך את כלכלת הגוש של 17 המדינות מירידות שנמשכו במשך 6 רבעונים ברציפות. נתון הצמיחה יפורסם מחר.

השיפור הינו על רקע ההאצה בצמיחת הכלכלה האמריקנית, השיפור במגמת הייצור והיצוא מסין, מה שמעיד על כך שהכלכלה העולמית מתאוששת.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה היא הדרך הנכונה לגייס הון מהמוסדיים?
  משה. ששון ישר 14/08/2013 07:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהוא או מישהיא יכולים לסייע לי? אני סוחר מקצועי בבורסת תל אביב שרוצה לגדול לכן אני יוצא לסבב גיוסי הון אבל מה היא השיטה לגייס הון? הטל שלי 0532855155
  סגור
 • 1.
  מה שבטוח ישראל לא נמצאת בעולם הזה (ל"ת)
  בכר 13/08/2013 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות