ענתבי וגושן דואגים לחוסכים: המוסדיים יוכלו לותר על חוב רק אם ישתתפו במחצית מהעלות

על הגוף המוסדי המנהל לפעול להחזר ההוצאות וכי הוצאות שנפרעו ויוחזרו יחולקו בין הגוף המוסדי המנהל לפוליסות, הקופות והקרנות בהתאם לחלקם היחסי בהוצאות.
|
ידין ענתבי וזוהר גושן

הממונה על שוק ההון, ידין ענתבי, ויו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' זוהר גושן, פרסמו היום הבהרות לגבי האפשרויות העומדות בפני חברות , קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות למימון הסדרי חוב.

זאת, בעקבות השלכותיו של המשבר הפיננסי העולמי, בעת האחרונה, כאשר ישנם יותר ויותר תאגידים ישראליים אשר גייסו אשראי מן הציבור ומתקשים לעמוד בתנאים להחזר החוב שלהם ומתרבים הסימנים לגבי תאגידים אחרים אשר עשויים להתקשות לעמוד בהחזר החוב.

מצב זה מחייב גופים מוסדיים, ובכלל זה חברות ביטוח ביחס לפוליסות משתתפות ברווחים, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות, בפרט מכוח חובת הנאמנות בה הם חבים כלפי החוסכים והמשקיעים באמצעותם, לנקוט במשותף ובאופן עצמאי באמצעים לגביית החוב או במקרים המתאימים, לפעול להשגת הסדרי חוב.

גיבוש הסדר חוב טומן בחובו עלויות אשר הגופים המוסדיים החברים בנציגות של המחזיקים בתעודות ההתחייבות שהנפיק התאגיד הלווה, המנהלת את ההליך אל מול התאגיד הלווה, עשויים לשאת בהן. זאת, כאשר אין ודאות לכך שעלויות אלו יושבו לנושאים בהן.

על פי ההבהרות נקבעו תנאים שבהתקיימם יהיה רשאי הגוף המוסדי המנהל לפרוע את ההוצאות מכספי פוליסות משתתפות ברווחים, קופת הגמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות שבניהולו, רק אם הגוף המוסדי המנהל נושא בהוצאות בסכום שאינו נמוך לפחות מזה שייפרע מכספי הפוליסות, הקופות או הקרנות, לפי העניין.

בנוסף, ההוצאות שייפרעו מכספים הפוליסות, הקופות או הקרנות עומדות ביחס סביר לשווי החזקותיהן בתעודת ההתחייבות ואינן עולות על 1% משווי ההחזקות בתיקי ההשקעות (כלומר בקופת הגמל למשל).

עוד נקבע כי על הגוף המוסדי המנהל לפעול להחזר ההוצאות וכי הוצאות שנפרעו ויוחזרו יחולקו בין הגוף המוסדי המנהל לפוליסות, הקופות והקרנות בהתאם לחלקם היחסי בהוצאות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות