בתגובה למתקפה הכימית - צבא ארה"ב שיגר עשרות טילי שיוט לעבר בסיס אווירי סורי

הקרמלין מסר כי התקיפה האמריקנית בסוריה הלילה יוצרת נזק משמעותי בייחסי ארה"ב עם רוסיה

 |  (1)
מסר מהדהד
בתגובה למתקפה הכימית באידלב ביום שלישי,  ספינות חיל הים האמריקני שיגרו 59 טילי טומהוק לעבר בסיס חיל האוויר של צבא סוריה שבאזור חומס שממנו יצאה המתקפה. מדובר בפעם הראשונה שכוחות אמריקנים פועלים צבאית באופן ישיר כנגד כוחותיו של אסד.
גורם אמריקני רשמי מסר כי בשעה 03:45 חיל הים האמריקני שיגר טילי שיוט לעבר מספר מטרות בבסיס חיל האוויר הסורי, ביניהם מטוסים, מסלול המראה, תחנת דלק, בונקרים של אספקת נשק, במערכות הגנה אוויריות ובמכ"מים. כמו כן נמסר כי ארה"ב דיווחה למספר מדינות טרם התקיפה, ביניהם רוסיה וישראל.
לאחר הפעולה האמריקנית הקרמלין מסר כי התקיפה פוגעות קשות ביחסי רוסיה-ארה"ב, וקרא להם תוקפנות כנגד מדינה ריבונית הפוגעת במשפט הבינלאומי. הקרמלין הוסיף כי המהלך יביא נזק משמעותי לקשרי ארה"ב, ויעמוד בפני מכשול רציני בניסיון ליצור קואליציה בינלאומית למאבק בטרור. 
בהצהרה של הנשיא האמריקני בעקבות התקיפה, אמר טראמפ כי "הלילה הורתי על תקיפה צבאית בבסיס חיל אוויר בסוריה, שממנו יצאה המתקפה הכימית. זה עניין של ביטחון לאומי, למנוע את ההפצה והשימוש של נשק כימי קטלני. אין מחלוקת שסוריה השתמשה בנשק כימי, הפרה את המחויבות שלה לאמנת הנשק הכימי והתעלמה מהפצרות מועצת הביטחון של האו"ם. שנים של ניסיונות קודמים לשנות את התנהגות אסד נכשלו לחלוטין, ונכשלו באופן דרמטי. כתוצאה מכך, משבר הפליטים ממשיך להעמיק והאזור ממשיך להיחלש, מה שמאיים על ארצות הברית ועל בנות בריתה".
טראמפ הוסיף כי "הלילה, אני קורא לכל האומות המתורבתות להצטרף כדי להביא לסוף הטבח ושפיכות הדמים בסוריה ולסיים את הטרור מכל הסוגים".
ד"ר רונן הופמן - מומחה למו"מ ויחסים בינלאומיים, שריכז בעבר את צוות המו"מ של ישראל מול סוריה טוען כי 'הדרך להפוך שוב את אמריקה לגדולה עוברת גם בסוריה. לדבריו, התקיפה של ארה"ב בסוריה מעבירה מסר לאיראן, רוסיה, סין וצפון קוריאה, שיש נשיא חדש בבית הלבן. לפני מקומות עבודה חדשים למעמד הביניים בארה"ב ולפני הקמת חומה מול מקסיקו, הדרך של טראמפ להפוך את אמריקה לגדולה שוב "Lets make America great again" היא על ידי חיזוק מעמדה בעולם. הזירה הבינלאומית מושפעת מעולם הדימויים של המנהיגים, הקניית כבוד והערכה, עוצמה והרתעה ולכן, כמו איש עסקים מנוסה, טראמפ 'מנצל את ההזדמנות', ממצב את עצמו ומשקם את מעמד ארה"ב שנשחק בתקופת כהונתו של אובמה.
 
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טוב מאוד. מה רק לפוטין הדיקטטור מותר להשתין על כולם?
  אלכס 07/04/2017 10:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא רק לו יש ספינות שיורות טילים לפי הדוקטרינה שהוא מאמין בה אז סוף סוף יש מי שמתנהג אותו דבר.
  סגור